Wyszukiwanie zaawansowane »

Samochód - jak zabezpieczyć?

Męskie sprawy, czyli świat widziany okiem naszych mężczyzn.
Tutaj zapraszamy głównie panów

Re: Samochód - jak zabezpieczyć?

Postprzez rafsobotka » Wt lip 18, 2017 8:29 am

Nigdy nie miałem problemu z autem. Mimo braku alarmu, czasem nawet zapominam zamknąć drzwi, a nigdy jeszcze nic się nie stało. Aczkolwiek nauczony jestem stawiać auta w blokowisku, blisko ludzi.
rafsobotka

Postprzez Alisja » Cz lip 20, 2017 8:35 am

Wprawdzie mam pytanie niedotyczące zabezpieczeń samochodowych, ale również temat jest "motoryzacyjny" więc się pod niego podczepię. Chodzi o to, że zastanawiamy się z moim mężem nad wynajęciem auta na dłuższy czas. Niedawno założyliśmy działalność i dotychczas spotykaliśmy się z klientami na mieście, Na te spotkania starałam się docierać albo tramwajem albo autobusem, ale wiecie, jak to jest z niedoskonałą komunikacją miejską. Mąż wpadł na pomysł, abyśmy wypożyczyli auto minimum na rok, znalazł nawet tę firmę - http://www.best-rent.pl/wynajem-dlugoterminowy-warszawa-samochodu. Co o niej sądzicie? Mieliście z nią kiedykolwiek styczność?
Alisja

Postprzez oriona » Pn sie 21, 2017 12:34 pm

Przede wszystkim skup się na odpowiednim ubezpieczeniu. Nie żeby po prostu było, ale żeby, jak coś się stanie (tfu, tfu) to rzeczywiście pomogli i zwrócili pieniądze. Osobiście polecam RCI Banque. Jestem z nich bardzo zadowolona. I oczywiście po ubezpieczeniu dodatkowe zabezpieczenia w postaci garażu itd, rzeczywiście pomagają :)

Obrazek
oriona

Postprzez Redflower » Pn sie 21, 2017 8:18 pm

dla mnie najlepsze zabezpieczenie samochodu to zwyczajnie cykliczne przeglądy techniczne no i oczywiście korzystanie z autoryzowanego serwisu. niestety, ale kobiety mają troche gorzej moim zdaniem jesli chodzi o wykorzystywanie przez tzw. "starych wyżeraczy" w prywatnych warsztatach...;/ ja korzystam z autoryzowanego serwisu seata http://www.maran.seat-auto.pl/ - mam wykupiony program dzięki któremu serwisowanie kosztuje mnie znacznie mniej no i nie ma ryzyka że ktoś mnie oszuka. Serwis to serwis - profesjonalne, eleganckie podejscie do klienta
Redflower

Postprzez darekbaranski12 » Cz sie 24, 2017 8:30 am

Wystarczy dbać o stan techniczny auta i inwestować w części znanych marek. Czasem trzeba odwiedzić też myjnie i umyć tapicerkę. W OC dobre trzeba się wyposażyć i starczy.
darekbaranski12

Postprzez Geroks » Cz sie 24, 2017 11:55 am

Polecam zawsze wybierać nowe, droższe części do aut niż tanie. Poza tym warto pojechać czasami do mechanika na przegląd auta.
Geroks

Postprzez paresa » Śr wrz 06, 2017 9:31 am

też jestem za tym żeby jechać do mechanika, tu jest lista sprawdzonych http://optimagas.com/znajdz-najblizszy-warsztat i rekomendowanych warsztatów które zajmują się montażem i przeglądami instalacji lpg
paresa

Postprzez Klaudyna100 » Pt paź 06, 2017 7:07 pm

Ja wykonuje regularnie przeglądy samochodowe i kilka razy w roku prosze o sprawdzenie auta mojego znajomego, który jest mechanikiem samochodowym i który robi to w ramach przysługi. Jednak nawet częste przeglądy i wizyty u mechaników nie zawsze uchronią nas przed awarią samochodu. Dlatego też ja zamontował w swoim hak holowniczy, żeby w każdej chwili ktoś ze znajomych mógł odholować mój samochód. Jednak dopiero z tego artykułu https://adamot.pl/blog/badanie-technicz ... galizacja/ dowiedziałam się, że takie haki trzeba regularnie sprawdzać. Wcześniej nie miałam o tym zielonego pojęcia.
Klaudyna100

Postprzez AdrianQ36 » So paź 21, 2017 11:54 am

Podstawą jest dobre ubezpieczenie auta oraz oczywiście ostrożność. Dodatkowo sam osobiście mam wykupiony chroniony parking.
AdrianQ36

Postprzez ilonka223 » Cz lis 02, 2017 9:11 am

Hej,
ja zawsze auto serwisuje u dealera. Zakupiłam niedawno Mazdę i korzystam regularnie z serwisu. To gwarancja bezpieczeństwa i pewności, że twoje auto jest w pełni sprawne. Zobaczcie jakie ma korzyści serwis mazdy u dealera https://anndora.mazda-dealer.pl/strony/ ... ystyka-296 To bardzo mądre i dobre rozwiązanie :)
polecam!!
ilonka223

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik taty