Wyszukiwanie zaawansowane »

sposoby na trądzik

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

sposoby na trądzik

Postprzez babeczka » So lip 18, 2015 2:29 am

hej, dziewczyny, jakie macie sposoby na trądzik niemowlęcy? Czytam tu, że coraz więcej przypadków: http://jakpozbycsiepryszczy.pl/ciekawostki/coraz-wiecej-przypadkow-tradziku-wsrod-najmlodszych/ - jak sobie z tym radzić?
babeczka

Re: sposoby na trądzik

Postprzez Sulpicjusz1203 » N sie 02, 2015 4:44 am

Trądzik niemowlęcy znany również jako acne neonatorum to dolegliwość dotycząca około 20% noworodków. Tego typu schorzenie skóry pojawia się zazwyczaj tuż po porodzie, w 3-4 tygodniu. Dolegliwość ta jest powszechnie obserwowana wśród chłopców. Typowe objawy trądziku niemowlęcego to występowanie na powierzchni skóry twarzy czerwonych krost. Niekiedy w obrębie nasady krostek widoczne są białe punkciki. Zmiany te dotyczą głównie miejsc takich jak policzki, a czasami pojawiają się w okolicach czoła i brody. Główną przyczyną tej dolegliwości są przekazywane w ostatnich miesiącach ciąży przez organizm matki do organizmu dziecka hormony. Hormony te przenikają przez łożysko do dziecka i stymulują gruczoły łojowe.
Sulpicjusz1203

Postprzez lilka91 » Cz sie 13, 2015 5:21 pm

U nas na trądzik niemowlęcy pomógł taki tłusty krem w tubce... Niestety nie pamiętam jak się nazywał :( Podpytam męża, może on będzie pamiętam. Ogólnie krem był świetny i trądzik zszedł w miarę szybko. Początkowo bałam się, że to alergia ale na szczęście nie :D
lilka91

Postprzez Muzonka » Pt paź 09, 2015 5:05 pm

Ja mogłabym podsunąć sposoby na trądzik u dorosłych. Moje dzieci nic takiego nie dopadło za czasów niemowlęcych...
Muzonka

Postprzez miladama » Pt paź 09, 2015 6:31 pm

Domowy sposób:

Truskawki
Te małe, czerwone owoce to skarbnica witamin. Są niezwykle pomocne dla naszej skóry. Działają odżywczo, bakteriobójczo i ściągająco. Wyciągi z truskawek pojawiają się w składzie środków kosmetycznych używanych do pielęgnacji skóry zniszczonej, przesuszonej i łuszczącej się. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, flawonów i flawonoidów, sokiem z owoców można wybielić przebarwienia, rozjaśnić piegi i złagodzić objawy egzem. Nasze babcie leczyły nimi grzybice, oparzenia słoneczne i trądzik.
miladama

Postprzez tosemja » N paź 11, 2015 6:27 pm

Trądzik niemowlęcy???
Pierwsze słysze :o
tosemja

Postprzez Lucy000 » N paź 11, 2015 10:16 pm

Myślałam że chodzi o trądzik młodzieńczy
Lucy000

Postprzez monaliza » Pt sty 01, 2016 3:18 pm

Nie wiedziałam nawet, że istnieje coś takiego jak trądzik niemowlęcy. Myślałam, że to raczej przypadłość nastolatków.
monaliza

Postprzez asap » So sty 16, 2016 4:48 pm

Ja walczyłam z trądzikiem kilka lat i w sumie to już się pare razy poddałam ale ostatnio znowu wpadłam na forum na kolejną "super metodę". Jak się walczy o to żeby twoja twarz wyglądała dobrze to wierzy się we wszystko:) Tak wiec jestem teraz w trakcie kuracji/zabiegu dermaacne z http://farmonaprofessional.pl/procedury-zabiegowe/zabiegi-na-twarz/ i powiem szczerze, że jestem pełna nadziei patrząc na dotychczasowe efekty:) Generalnie jest to kombo kosmetyków które trzeba stosować zgodnie z zaleceniami i są one zestawione tak, aby odpowiadały na konkretny problem. I tak na przykład ja mam produkty z kwasami AHA, z ekstraktem z gruszki, z formułami matującymi, cynkiem i zieloną glinką (podobny zestaw przepisał mi kiedys dermatolog) i czuję, że z dnia na dzien, wraz z kolejnym oczyszczeniem czy nawilzeniem etc są jakies drobne postępy. No ale to dam znać jak się skonczy
asap

Postprzez bashka » Wt mar 01, 2016 5:31 am

Trądzik niemowlęcy? Pierwsze słyszę... Może to jakieś uczulenie, krostki lub coś w tym klimacie? Ja z trądzikiem walczyłam latami już jako osoba dorosła, finalnie udało mi się pozbyć tego problemu dzięki serii zabiegów w klinice Sfera, http://www.klinikasfera.pl/medycyna-estetyczna - polecam z takim problemem udać się do specjalistów.
bashka

Następna strona

Powrót do Forum otwarte