Wyszukiwanie zaawansowane »

Zakup mieszkania nad morzem

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Zakup mieszkania nad morzem

Postprzez ECONCHITA97 » Pt maja 08, 2015 6:59 am

Niedługo (dokładnie rzecz biorąc to za kilka miesięcy) ze względów zawodowych przeprowadzamy się nad morze (okolice Kołobrzegu). Zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem - zakup czy wynajem mieszkania. W tej chwili rozważamy wykupienie jakiegoś mieszkania na stałe. Mieszkania nad morzem na sprzedaż są dosyć popularne i jest sporo ofert, ale trudno trafić na jakąś dobrą jeśli chodzi o rynek nowych mieszkań, a takie nas interesują. Jeśli chodzi o lokalizacje to preferujemy miejscowości oddalone nie więcej niż 20-25 km od Kołobrzegu. Gdzie najlepiej szukać takich mieszkań? Dzięki za wszelkie sugestie w tym zakresie. Pozdrawiam :D
Ostatnio edytowano Pn lip 20, 2015 12:20 pm przez ECONCHITA97, łącznie edytowano 1 raz
ECONCHITA97

Re: Zakup mieszkania nad morzem

Postprzez narlos » Pt maja 08, 2015 12:27 pm

Dlaczego nie przejrzysz stron typu olx czy gumtree. Tam jest najwięcej ogłoszeń przecież.
narlos

Postprzez ReRachelle1812 » Wt maja 12, 2015 9:24 pm

Ja bym uciekała jak najdalej od morza i turystów. W sezonie mieszkańcy nadmorskich miast nie mają życia. Od rana krzyki i jęki wczasowiczów,a w nocy śpiewy tych, którzy za dużo wypili - i tak przez prawie 3 miesiące. A w pozostałym czasie też nie jest lepiej. Jeśli zaplanujecie zamieszkać w mieście, to lepiej dalej od centrum i plaży. Taka jest moja rada.
ReRachelle1812

Postprzez SZEFLURLENE1919 » Wt maja 12, 2015 11:37 pm

Pytasz co lepsze - czy zakup mieszkania czy wynajem... Według mnie wszystko zależy od tego, ile macie pieniędzy przeznaczonych na mieszkanie. Jeśli stać Was - kupcie coś na własność - zawsze to lepiej mieć pewny dach nad głową ;) Jeśli natomiast nie dysponujecie taką kwotą - wynajmijcie coś w dogodnej lokalizacji ;) Przejrzyj oferty w necie - wydaje się, że tam najszybciej coś znajdziesz :)
SZEFLURLENE1919

Postprzez ECONCHITA97 » Śr maja 13, 2015 7:11 pm

ReRachelle1812 napisał(a):Ja bym uciekała jak najdalej od morza i turystów. W sezonie mieszkańcy nadmorskich miast nie mają życia. Od rana krzyki i jęki wczasowiczów,a w nocy śpiewy tych, którzy za dużo wypili - i tak przez prawie 3 miesiące. A w pozostałym czasie też nie jest lepiej. Jeśli zaplanujecie zamieszkać w mieście, to lepiej dalej od centrum i plaży. Taka jest moja rada.

Nie wszystkie miasta nad morzem mają charakter ściśle turystyczny. Poza tym, w każdym mieście znajdzie się spokojna okolica, w której turyści nie pojawiają się tak często. Wiadomo, że ludzi ciągnie nad morze, ale nie jest to równoznaczne z hałasami i zgiełkiem we wszystkich częściach miasta. W końcu zwykli ludzie też tam mieszkają i nie wszyscy żyją z turystyki, prawda? :)
ECONCHITA97

Postprzez Saga » Śr maja 13, 2015 10:53 pm

Jak nie mieszkałaś nigdy nad morzem, to przyjedź najpierw zimą na tydzień minimum i posłuchaj morza przez okno. Ja przyzwyczajałam się do tego kilka lat. W końcu zamówiliśmy specjalne okna Budvar , które chronią przed hałasem.
Saga

Postprzez SoterQwe2938 » Cz maja 14, 2015 8:57 pm

Kołobrzeg to piękne miasto, ale faktycznie szum morza po dłuższym czasie może zacząć przeszkadzać :) ja jednak zdecydowałabym się właśnie na mieszkanie praktycznie nad samym morzem, żeby miało ładny widok z sypialni na morze :) zawsze jeśli się przestanie podobać można się wyprowadzić do innego miejsca, jednak ja bardzo lubię morze i chętnie bym je codziennie podziwiała
SoterQwe2938

Postprzez SebaK » Pn maja 18, 2015 12:03 am

Zawsze zakup jest lepszym rozwiązaniem, bo koszt wynajmu jest taki sam lub zbliżony do kosztu kredytu.
SebaK

Postprzez login... » N sie 02, 2015 9:34 pm

W zupełności zgadzam się z moją przedmówczynią. Mnie też swego czasu bardzo ta kwestia interesowała, ale ostatecznie zdecydowałam, że jeżeli już na coś postawię, to będzą to apartamenty Kraków. Udało mi się znaleźć ciekawą i przede wszystkim atrakcyjną cenowo ofertę i od kilku miesięcy mieszkam w końcu na swoim.
login...

Postprzez maniki » Pn sie 03, 2015 11:30 am

To świetny interes:)
maniki

Następna strona

Powrót do Forum otwarte