Wyszukiwanie zaawansowane »

Jak sobie radzicie z zaparciami u dzieci?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Re: Jak sobie radzicie z zaparciami u dzieci?

Postprzez robertinio » Pn kwi 04, 2016 7:36 am

Czym kierujecie się przy wyborze mleka dla dziecka? Macie jakąś wiedzę o składnikach zawartych w takich mlekach dla dzieci https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/mleka-specjalistyczne,240.html, proszkowanych czy granulowanych? Na co zwracać uwagę, jakie "składniki" odrzucać z góry, jako szkodliwe? Wybór jest duży, ale nie mam pojęcia, jak dokonać najwłaściwszego wyboru. No cóż, mam zamiar być eko-ojciem i wybierać tylko samo zdrowie, ale nie mam wielkiego doświadczenia w temacie. Może mamusie (obecne i przyszłe) mi coś podpowiedzą?
Ostatnio edytowano Wt cze 28, 2016 10:40 am przez robertinio, łącznie edytowano 1 raz
robertinio

Postprzez talka » Pt lip 29, 2016 9:48 pm

Teraz łatwo sobie poradzić z zaparciami u dzieci, jak się nie uda z dietą i naturalnymi sposobami są bezpieczne i specjalnie przeznaczone dla maluszków środki takie jak dicopeg junior, dzięki nim coraz rzadziej u dzieci występują zaparcia nawykowe, a najważniejsze to działać szybko zanim u dziecka się zaparcie skojarzy z bólem przy wypróżnianiu.
talka

Postprzez lalinka » So lip 30, 2016 9:12 am

u nas żadne leki nie pomogły - pomógł sport bo jednak jelita się ruszają i to pobudza metabolizm. ja ćwiczyłam takie proste cwiczenia z http://treningonline.pl/ i moj syn się dołączył i tak sobie co rano robiliśmy 20 minut przed wyjściem do szkoły i pozbył się problemów w toalecie :) owoce to spoko pomysł ale u nas doszło juz do tego że naprawdę nawet one nie działały.
lalinka

Postprzez adelee » Cz wrz 15, 2016 5:32 pm

Sport i dieta zwykle powinna pomóc a jeśli tak się nie dzieje wato jednak sięgnąć chociażby po dicopeg bo można nabawić się hemoroidów a to już poważniejszy problem do leczenia.
adelee

Postprzez monikabert90 » Śr lip 29, 2020 7:29 am

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, świetne na zaparcia, a jednocześnie bezpieczne, są na przykład suszone śliwki. Ja zamawiam je sobie zawsze w sklepie internetowym https://jawo2008.pl/86-owoce-suszone, ponieważ mają tam wysoką jakość, a wcale dużo nie kosztują ;) Polecam ;)
monikabert90

Postprzez login... » N wrz 13, 2020 11:50 pm

Ja mam 100% zaufania do musujących czopków eva qu bambini, które wykazują działanie zmiękczające i odblokowujące i finalnie dziecko może się spokojnie wypróżnić bez gwałtownego efektu przeczyszczenia. Czopki można stosować u dzieci już od 2 do 12 roku życia.
login...

Postprzez ToraTora » Cz paź 01, 2020 8:12 pm

Sama jakoś nie mogę się do czopków przekonać. Pamiętam do dziś, jak musiałam je stosować w dzieciństwie i zdecydowanie nie było to miłe przeżycie. Nie zafunduję takich doznań swojemu maluszkowi. Dlatego też kiedy przeszliśmy na mm, zaczęłam szukać w sieci informacji na temat tego, co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie . Jak się okazuje, można sobie z tym problemem naprawdę skutecznie poradzić, bez konieczności aplikowania czopków.
ToraTora

Postprzez loca88 » N paź 04, 2020 7:22 am

No, tak często pojawiają się u dzieci zaparcia, a doznania z rzadkim się wypróżnianiem są bardzo nieprzyjemne dla nich. Dlatego warto odwiedzić sobie stronę https://www.medme.pl/artykuly/zaparcia- ... 72091.html i przeczytać jak zaradzić na taki problem? Co jest przyczyną właśnie zaparć u dzieci? Co możemy stosować na zatwardzenie etc. Artykuł jest bardzo przydatny.
loca88

Postprzez ciężarówka » Cz paź 15, 2020 1:13 pm

No niestety, problem z zaparciami to coś, co spotyka każdego. I nie wydaje mi się, żeby z dziećmi było inaczej, z tym że one są bezradne i mogą liczyć tylko na nas. Opiekując się maleństwem, musimy wiedzieć co na zaparcia u noworodka kupić i zastosować. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma tego dużo, ale można naprawdę skutecznie zadziałać.
ciężarówka

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte