Wyszukiwanie zaawansowane »

Szkoła prywatna czy publiczna?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Postprzez ansculime » Śr lis 30, 2016 1:08 am

Jestem za prywatną.
ansculime

Postprzez maciek233 » Cz gru 01, 2016 8:22 am

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie szkoła publiczna ponieważ większość znajomych syna tam idzie i poziom nauczania jest na podobnym poziomie. Zamówiłem już nawet elementarz sześciolatka https://ksiegarnia.conrad24.pl/4039-elementarz-sze%C5%9Bciolatka i mam nadzieję, że pierwsze dni w szkole nie będą dla niego takie stresujące jak byłby w moim przypadku.
maciek233

Postprzez icek » Pt gru 02, 2016 11:02 am

Fakt jest taki że w szkole prywatnej zazwyczaj panują wyższe standardy. Ale to w szkole publicznej pozna osoby z różnych środowisk. Tak samo jak w życiu. Moim zdaniem szkoła prywatna może sprawi że dziecko będzie miało szerszą, lepiej utrwaloną wiedzę ale nie przygotuje go do zderzenia z rzeczywistością.
icek

Postprzez Izabelka » Wt gru 06, 2016 9:38 am

To zależy. Moim zdaniem trzeba sprawdzić opinie na temat szkoły oraz to jakie ma podejście do uczniów. Nie chciałabym aby dziecko wymyślało i zastanawiało się co zrobić aby nie iść do szkoły i zostać w domu ponieważ źle się czuje w tej szkole. Minus prywatnej to duże koszty.
Izabelka

Postprzez Mirage » Wt gru 06, 2016 2:22 pm

Ciężko powiedzieć, co wybrać. Ja bym posłała do publicznej, bo dlaczego nie? Nie są przecież złe, a na prywatną nie każdego stać.
Mirage

Postprzez Anna89 » N sty 01, 2017 7:28 am

Jeśli stać kogoś na prywatną szkołę to czemu nie. Wiadomo przecież że takie placówki są znacznie lepiej wyposażone w pomoce dydaktyczne niż np te państwowe. Pewnie wiąże się to z budżetem jakim dysponują. U mojego synka w szkole zachodzą spore zmiany i dyrektor co chwilę kupuje coś nowego. Ostatnio byłby to http://www.edumarket.com.pl/pl/p/Uklad- ... miczny/320 A teraz szykują się do kupna nowych komputerów do sali informatycznej.
Anna89

Postprzez wicia28 » So kwi 15, 2017 9:42 pm

Ta szkoła europejska łódź jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli poszukujecie naprawdę dobrego liceum, które ma nowatorskie metody nauczania, to jest to świetna opcja. Szkoły Edukacji Innowacyjnej to bezpieczne miejsce.
wicia28

Postprzez Kila27 » Śr maja 24, 2017 3:27 pm

Ja od września posłałam syna do prywatnej szkoły podstawowej. Jestem z Warszawy wiec u nas takich niepublicznych placowek nie brakuje. Zdecydowałam się na szkołę im Wiktorii Wiedeńskiej. Szkoła jest prowadzona przez Fundację Varsovia. W rankingach bardzo dobrze wypada, no i oplaty sa jeszcze w miare umiarkowane ;)
Kila27

Postprzez Hunterka » Pt lip 28, 2017 3:37 pm

Potwierdzam, moje dzieci też chodzą do Wiktorii Wiedeńskiej i bardzo jestem zadowolona z ich wyników w nauce i zachowania. Szkoła jest bardzo przyjaźnie nastawiona do dzieci. Poziom tez jest wysoki, ale bez żadnego wyścigu szczurów. Śmiało zapisujcie tam swoje dzieci :)
Hunterka

Postprzez Czesia09 » Pn wrz 25, 2017 5:33 am

A może ktoś z Was jest zainteresowany pracą w szkole niepublicznej w Warszawie? Szkoła Gaudeamus szuka nauczycieli do pracy. Zobaczcie ich ofertę - http://szkola-gaudeamus.pl/dolacz-do-ze ... deamus.php . Szukają do klas 1-3, ale też lektorów angielskiego i terapeutów.
Czesia09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte