Wyszukiwanie zaawansowane »

Szkoła prywatna czy publiczna?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Re: Szkoła prywatna czy publiczna?

Postprzez Paulinka89 » Cz mar 14, 2019 2:25 pm

Mnie prawdę mówiąc interesuje tylko to, aby w danej szkole byli kompetentni pracownicy oraz odpowiednie zaplecze w kwestii wyposażenia – a czy to będzie finansowanie ze środków publicznych czy prywatnych, to jest to dla mnie kwestia całkowicie obojętna. Ważne, by szkoła posiadała odpowiednie multimedia oraz pomoce dydaktyczne, które pomogą dzieciakom nie zasypiać na lekcjach – a placówki w takie rzeczy dedykowane do szkół bezproblemowo zaopatrzyć się mogą na przykład tutaj http://edulex.com.pl/, więc nie będę tolerować żadnych wymówek ;).
Paulinka89

Postprzez tolinka » Cz mar 14, 2019 3:32 pm

Wszystko zależy od konkretnej szkoły. Jeszcze chyba nie da się tak jednoznacznie stwierdzić, ze tylko prywatne są ok, a państwowe to tragedia. Ale powoli widzę zwrot ku szkołom prywatnym, bo w tych państwowych czasami nie dzieje się najlepiej. A wiadomo, że rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko miało i komfortowe warunki do nauki i nauczyciela, który jest zaangażowany w swoją pracę i rozwój młodego pokolenia :)
tolinka

Postprzez Orfeusz41 » Cz mar 14, 2019 4:59 pm

Chyba prywatna jest lepszą opcją. Można więcej się nauczyć.
___
kancelaria adwokacka praga południe
Orfeusz41

Postprzez pieknyolek » Wt kwi 23, 2019 9:59 pm

Ja tam jestem za szkołą muzyczną ! :D https://artyz.pl/
pieknyolek

Postprzez Fiona88 » Cz maja 30, 2019 10:13 am

Nie wiem, ja tam wybrałam prywatną dla dziecka bo tak jakoś wyso, a dziecko chodzi do Niepublicznej Szkoł Podstawowej nr 49 przy ul. Bacha. Bardzo dobre podejście nauczycieli do dzieci, miła i przyjazna atmosfera dla dziecka
Fiona88

Postprzez monikk11 » Pt maja 31, 2019 4:17 pm

Myślę, że koszty szkół niepublicznych w obecnych czasach nie są już tak nieosiągalne jak jeszcze kilka lat temu więc warto trochę zainwestować, by wysłać nasze dziecko do dobrej szkoły. Polecam Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie, ze względu na kameralne klasy oraz liczne zajęcia pozalekcyjne, które będą wspomagały prawidłowy rozwój dziecka zarówno fizyczny jak i umysłowy.
monikk11

Postprzez szyszka87 » N lip 21, 2019 4:25 pm

Jak już mowa o szkole, zerknijcie sobie tutaj https://www.portaloswiatowy.pl/wynagrod ... 16857.html . To portal gromadzący ponad 9000 aktualności oświatowych, porad i dokumentów. Oprócz tego dzięki stronie można skorzystać z porad ekspertów i specjalistów od prawa oświatowego. Warto rzucić okiem na stronę i doczytać sobie więcej szczegółów.
szyszka87

Postprzez monia92 » Wt sie 06, 2019 10:04 am

Wydaje mi się, że nie ma różnicy to, do jakiej szkoły chodzi dziecko. I w szkole publicznej i prywatnej mogą pojawić się problemy z nauką, więc ja bym wysłała dziecko do szkoły publicznej. W razie problemów z nauką jest mnóstwo książek takich jak ta ze strony: https://ksiegarnia.pwn.pl/Podstawy-fizy ... 662,p.html , które pomogą dziecku zrozumieć trudne dla niego zagadnienie, albo poszerzyć wiedzę na temat interesującego go przedmiotu.
monia92

Postprzez mallva » Śr sie 21, 2019 12:39 pm

Zdecydowanie szkoła prywatna :) Ja dość długo szukałam placówki idealnej i w końcu zdecydowaliśmy się na ofertę Te Vizji ( w Warszawie ). Wysoki poziom nauczania, kameralne klasy, ciekawe i kreatywne zajęcia dodatkowe. Super nauczyciele, którzy bardzo angażują się w swoją pracę.
mallva

Postprzez weronika77 » Śr wrz 11, 2019 2:11 pm

Prywatna szkoła daje lepsze możliwości rozwoju dziecka, warto tylko się dowiedzieć czy i jak prywatne placówki ubezpieczają dzieciaki. Jeśli tego nie robią albo ubezpieczenie jest kiepskie najlepiej samemu ubezpieczyć dziecko wykupując nnw szkolne.
weronika77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte