Wyszukiwanie zaawansowane »

Powrót na rynek pracy - niekoniecznie polski

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Powrót na rynek pracy - niekoniecznie polski

Postprzez sster82 » So sty 21, 2017 12:37 am

Dzień dobry,

powoli szykujemy się do wejścia w kolejną nadprzestrzeń z naszym maleństwem, bo to już prawie roczek, a jak mija roczek, to wiadomo co też mija...macierzyński :/ To niebywałe, że kiedyś kobiety dostawały tylko 3 miesiące macierzyńskiego, a potem wio, powrót na łono narodu budować ojczyznę silną i sprawną. Tylko, że bez opieki nic nie dało się zrobić, dlatego pewnie głównie faceci pracowali. U nas będzie podobnie, choć ja bym chciała, żeby mąż zarabiał nieco więcej...teraz potrzeby tylko rosną, a na kompromisy nigdy nie umiałam łatwo iść. Dlatego zaczęłam szperać o pracy dla siebie i choć z ciężkim sercem się przyznaję, to raczej zdecyduję się na wyjazd - https://promedica24.com.pl/praca-dla-op ... niemczech/ - z maleństwem, na jakiś dłuższy okres, ale nie więcej niż rok. Dorabianie jako opiekunka osoby starszej, jednocześnie mąż mógłby z małą siedzieć i albo dorabiać w internecie, albo po prostu się szkolić, a jak odłożymy co trzeba, to wrócimy do kraju. Nie wiem co sądzicie. Dobry pomysł? Da się to zrobić?
sster82

Re: Powrót na rynek pracy - niekoniecznie polski

Postprzez Esme21 » Cz lut 16, 2017 2:57 pm

Na pewno pomysł ten jest bardzo ciekawy, ale sama jednak bałabym się na wyjazd zwłaszcza z tak małym dzieckiem. Na pewno jak dla mnie dużo lepszą opcją byłaby jednak praca na miejscu. Przy czym warto wiedzieć, jakie prawa przysługują kobiecie, wychowującej małe dziecko. Wiele artykułów na ten temat możemy znaleźć na stronie https://poradnikpracownika.pl/ i jestem pewna, że dostępna tam wiedza przyda się nie tylko kobietom:)
Esme21

Postprzez sergioo » Pt lut 17, 2017 2:21 pm

Ja obawiałbym się wyjazdu z dzieckiem ale skoro uważasz że to najlepsza opcja to rób tak jak uważasz ;)
sergioo

Postprzez arminn » So mar 18, 2017 11:39 am

CV w rękę i zaczynasz poszukiwania. Pytaj wśród znajomych, sprawdzaj oferty na portalach. Ofert o pracę za granicą również jest sporo http://praca.gratka.pl/oferta/pracownik ... 93.html?pg
arminn

Postprzez avnna » Cz maja 25, 2017 11:32 pm

Na polskim rynku też zarobisz, tyle że popytaj na początek albo kieruj się opiniami w necie żeby nie trafić na takie pseudo firmy jak Prouvé, to zwykli naciągacze, nie wypracujesz tam zysku
avnna

Postprzez mania789 » Cz lip 12, 2018 8:30 am

A może warto poczytać jakieś blogi czy ciekawe artykuły o szukaniu pracy?
mania789

Postprzez Gołąbek » Cz lip 12, 2018 10:48 am

Dobry pomysł :) Ze swojej strony mogę podrzucić taki ciekawy tekst :) Kto wie co jeszcze do głowy przyjdzie rekruterom?
Gołąbek

Powrót do Forum otwarte