Wyszukiwanie zaawansowane »

Zakupy przez internet

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Zakupy przez internet

Postprzez Nela28 » Wt lis 10, 2009 12:52 pm

W dobie internetu i ciągłego braku wolnego czasu chcemy wszystko robić w najkrótszym czasie- zamawiać i kupować. Kilkoma kliknięciami możemy kupić niezbędne rzeczy a nie jeździć po sklepach, oglądać, dotykać, wybierać i przebierać.
A jak to jest u Was? Robicie czasem jakieś zakupy przez internet? Rzeczy do domu, ubrania czy coś innego? Jakie macie doświadczenia? Wolicie zamówić szybko, ale z kolei czekać dłużej na przesyłkę? Czy może wolicie zapłacić nieco więcej, ale mieć te rzeczy od razu prosto ze sklepu??
Temat rzeka- zapraszam do opisywania Waszych doświadczeń, tych dobrych i tych złych.Macie jakieś przestrogi i dobre rady dla kupujących przez internet? Może udało Wam się trafić na naprawdę mega okazje albo zamówienie okazało się totalnym bublem? Czy w ogóle opłaca się kupować przez internet? Bo jak wiadomo przesyłka też kosztuje a wtedy ceny są porównywalne w sklepie i sklepie internetowym.
Pozdrawiam
Nela28
Nela28

Re: Zakupy przez internet

Postprzez Basia25 » Wt lis 10, 2009 1:43 pm

Kilka razy zdarzyło mi sie zamówic cos przez internet. Pare razy byly to ubrania - kupilam je dlatego, ze sa przynajmniej oryginalne i odkad je mam nie wiedzialam zeby ktos mial takie samo ubranie :) Co do przesylek to jakos nie moge dobrze trafic- raz czekalam na przesylke prawie miesiac a szla z sasiedniego miasta i w dodatku miala byc za gora kilka dni :/
Jak dla mnie istnieja plusy i minusy obydwoch opcji zakupow. Plusem slepu internetowego jest nizsza cena, za to czas oczekiwania na przesylke moze byc dluzszy natomiast w normalnym sklepie na miejscu kupujemy cos drozej ale mamy to "od reki".
W kazdym razie kiedy cos zamawialm cegly zamiast oczekiwanej rzeczy nie dostalam :P :P
Basia25

Postprzez symbiosis11 » Wt lis 10, 2009 1:57 pm

Ja bardzo czesto na allegro zamawiam przerozne rzeczy. Kupuje tam ubrania, perfumy u sprawdzonych sprzedawcow. Nie lubie chodzic po galeriach, a na allegro jest duzo tanich rzeczy. Jeszcze nigdy nie mialam tam zadnej nieprzyjemnosci.
:)
symbiosis11

Postprzez ela » Śr lis 11, 2009 4:58 pm

Witam wszystkich.
Ja szczerze mowiac podchodze do zakupow przez internet bardzo sceptycznie. Owszem czasem korzystam z tej formy zakupow ale tylko wtedy gdy dana rzecz obejrze wczesniej w sklepie. Wiem,ze to co pieknie wyglada na zdjeciach czesto w realu okazuje sie straszna tandeta.
Pozdrawiam. Ela.
ela

Postprzez Nela28 » Śr lis 11, 2009 10:15 pm

Co do moich doswiadczen jeszcze :) Wczoraj duzo grzebalam w internecie. Dzien wczesniej bylismy w noramalnym stacjonarnym sklepie, obejrzelismy, popytalismy o ceny. Wybralismy niektore modele. I ja siedzac wlasnie w sieci posprawdzalam co ile kosztuje. Mamy zamowic kilka rzeczy (sprzet agd itp). np. nowa mikrofalowke do mieszkania, udalo sie znalesc nie dosc ze taniej ( oszczednosc okolo 50 do 100 zł- jesli bralibysmy kilka rzeczy w jednym sklepie) to jeszcze odbior jest mozliwy w moim miescie bezplatnie :P dzis byla w domu burza mozgow a jutro ostateczna decyzja co gdzie zamawiamy - jednak zostanie chyba opcja przez internet bo naprawde sie oplaca:D Trzeba bedzie kilka dni poczekac, ale tak bardzo mi sie w sumie nie spieszy :) Nie boje sie, ze bedzie bubel albo cos bo wczesniej wszystko sprawdzilam w sklepie- wiadomo nigdy nie ma 100 % pewnosci co mi przysla, ale jeszcze mi sie nie zdarzyly zadne "atrakcje" przy zamawianiu. Jak zamowie i przysla to jeszcze podziele sie wrazeniami :)
Nela28

Postprzez Yoanna » Cz lis 12, 2009 1:02 pm

Witam,
Wielokrotnie robilam zakupy przez internet i jakos nigdy nie mialam z tego powodu zadnych problemow :) a zamawialm naprawde przerozne rzeczy. Co do ostrzezen to dobrze tak jak tu piszecie dziewczyny sprawdzic cos wczesniej w sklepie, obejrzec, zastanowic sie. Kupowanie na szybko czegos przez internet moze skutkowac niezadowoleniem i niepotrzebnymi nerwami. Warto tez przed wysylka (jesli np. ma byc to wysylka do danego punktu lub salonu w danym miescie) czy przywioza bezplatnie ( w koncu to odbior osobisty! ) czy jest za to oplata i jaka? Mozna sie w tym wypadku łatwo naciąć ! Zazwyczaj jednak jest oplata (rozpietosc oplaty za przesylke jest ogromna!)
Yoanna

Postprzez zabka300 » Cz lis 12, 2009 4:21 pm

A ja i kupuję i sprzedaję za pośrednictwem allegro. I nie mialam zadnej nieprzyjemnej sytuacji.
zabka300

Postprzez Iwisia » Wt lis 17, 2009 3:30 pm

Ja lubię zakupy na internecie - na allegro. BARDZO dużo rzeczy tam kupiłam. Zdarzyło mi się może 1 raz, że towar nie był do końca zgodny z opisem, ale dało się przeżyć :) Dla mnie takie zakupy są bardzio wygodne. Nie lubię chodzić po galeriach i hipermarketach....

Pozdrawiam.
Iwisia.
Obrazek
Iwisia

Postprzez ela » Śr lis 18, 2009 10:58 am

Witam wszystkich.
Jak juz pisalam nie jestem przeciwniczka zakupow przez internet.Tez uwazam,ze sa tansze i mozna wyszukac cos oryginalnego.Ale wyznaje zasade,ze szczerzoneg....Moja kuzynka prawie wszystko zamawia i kupuje przez internet i nawet gdy cos przyjdzie nie takie jak trzeba to nie robi problemu bo ja na to stac.Ja licze sie z kazdym groszem i moze dlatego dmucham na zimne.
Pozdrawiam i zycze samych udanych zakupow.Ela.
ela

Postprzez Nela28 » Śr lis 18, 2009 11:54 am

Zamawialam ostatnio zlew do nowego mieszkania. Nie dosc, ze cena byla nizsza niz w normalnym sklepie o jakies 90 zł(ten sam model!) to jeszcze przesylka nic mnie nie kosztowala bo odbior byl w Krakowie. Od zamowienia do odbioru czekalam kilka dni. Aha i jeszcze moglam sobie ten zlew na miejscu ogladnac czy nie ma uszkodzen- jesli by byly to na miejscu pisze sie protokol i na tej podstawie przyslaliby inny - tak tez jest w wielu innych sklepach - tylko na podstawie protokolu spisanego przy odbiorze jest mozliwa reklamacja a plotki o kurierach ktorzy zabraniaja otwierac przesylek sa chyba lekko przesadzone.
Nela28

Następna strona

Powrót do Forum otwarte