Wyszukiwanie zaawansowane »

Budowa domu…

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Budowa domu…

Postprzez monia92 » N gru 17, 2017 12:16 am

Moi rodzice odstąpili mi część działki i zezwolili na budowę domu. Rozglądam się za projektem, na podstawie którego mogłabym go wznieść. Zastanawiam się nad którymś stąd: https://www.homekoncept.com.pl/projekty-domow - bardzo zależy mi na tym, aby w razie konieczności wprowadzenia zmian, zezwolili mi na nie, a z tego co udało mi się wyczytać na stronie tego biura projektowego, nie robią przy tym żadnych problemów.
monia92

Re: Budowa domu…

Postprzez login... » Wt gru 19, 2017 10:42 am

Większość biur projektowych czy portali sprzedających projekty domów dopuszcza możliwość tzw. adaptacji projektu. Finalnie i tak zgodę na budowę wydaje wydział architektury, a nie architekt :) Przy budowie warto sobie o wielu kwestiach poczytać, jest mnóstwo for czy grup na fejsie, gdzie się dowiesz wiele rzeczy - budowa domu jednorodzinnego jest wyzwaniem, do którego dobrze się przygotować :)
login...

Postprzez mirelka3 » Pt gru 29, 2017 11:51 am

A może poszukaj projektów omów drewnianych. Dużo szybciej się je stawia niż domy murowane. Warto w tedy przy budowie dachu wykorzystać stalowe gonty. Poprawiają one izolację. Z powłoka ceramiczną lub mineralną zwiększają izolację akustyczną. Sprawiają też że śnieg bez problemów się zsuwa z dachu.
mirelka3

Postprzez login... » N gru 31, 2017 11:05 am

Nas interesuje budowa domu pod klucz w wykonaniu firmy, która się tym po prostu kompleksowo zajmie. My niestety nie mamy za dużo czasu, więc zależało nam, aby firma budowlana była samodzielna, świetnie zorganizowana i nie potrzebowała za bardzo naszego wkładu, poza finansowym. Zdecydowaliśmy się na firmę Espiro Property, bo od znajomych wiemy, że budowa z nimi to czysta przyjemność i że spełniają nasze oczekiwania.
login...

Postprzez jollomika » Wt sty 02, 2018 11:04 pm

Wydaje mi się, że już podczas budowy warto wziąć pod uwagę takie rozwiązania jak monitoring. Wydaje mi się, że najlepsze będą do tego kamery ip, które dają zdalny podgląd na monitorowany teren przez 24 godziny na dobę. Ktoś jest tego samego zdania co ja?
jollomika

Postprzez Michel » Pt sty 05, 2018 8:35 am

Wg mnie lepsze są domy drewniane
Nowoczesna technologia pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, koszty budowy są tańsze a czas budowy o wiele krótszy
Michel

Postprzez kamiska » Wt sty 16, 2018 8:54 pm

sami niedawno przekopywaliśmy z narzeczonym internet w poszukiwaniu idealnego gniazdka:) sporo fajnych projektów znajdziesz na: https://www.mgprojekt.com.pl/uroczy niestety na tworzenie indywidualnego projektu nie mieliśmy czasu, ani pomysłu poza tym to też jest trochę droższe od gotowego
kamiska

Postprzez Wirtuzi21 » Śr sty 17, 2018 9:01 am

My również wybraliśmy gotowy projekt ze względu na oszczędności.

Postprzez login... » N sty 21, 2018 7:55 pm

My też budowaliśmy w oparciu o gotowy projekt, faktycznie wprowadzaliśmy kilka zmian, ale kosmetycznych. Z doświadczenia powiem, że budowa domu pod klucz to jest spore wyzwanie, dlatego warto postawić na sprawdzoną ekipę budowlaną, która w tym wesprze :) My budowaliśmy z firmą Espiro Property i uważam, że to była jedna z naszych lepszych decyzji dotyczących budowy :)
login...

Postprzez elabarbara » Pn sty 22, 2018 2:24 pm

Ja zdecydowałam się na budowę domu. Powoli osiągniemy swój wymarzony cel. Niestety musimy nasz dom i posesję zabezpieczyć przed zalaniem, błotem i stojącą wodę bo dom będzie stał na niskim terenie. Dlatego postanowiliśmy znaleźć firmę która wykonuje odwodnienie. Znajoma poleciła nam https://hauraton.com/pl/ czy ktoś korzystał z ich usług ?
elabarbara

Następna strona

Powrót do Forum otwarte