Strona 1 z 10

Budowa domu…

PostNapisane: N gru 17, 2017 12:16 am
przez monia92
Moi rodzice odstąpili mi część działki i zezwolili na budowę domu. Rozglądam się za projektem, na podstawie którego mogłabym go wznieść. Zastanawiam się nad którymś stąd: https://www.homekoncept.com.pl/projekty-domow - bardzo zależy mi na tym, aby w razie konieczności wprowadzenia zmian, zezwolili mi na nie, a z tego co udało mi się wyczytać na stronie tego biura projektowego, nie robią przy tym żadnych problemów.

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Wt gru 19, 2017 10:42 am
przez login...
Większość biur projektowych czy portali sprzedających projekty domów dopuszcza możliwość tzw. adaptacji projektu. Finalnie i tak zgodę na budowę wydaje wydział architektury, a nie architekt :) Przy budowie warto sobie o wielu kwestiach poczytać, jest mnóstwo for czy grup na fejsie, gdzie się dowiesz wiele rzeczy - budowa domu jednorodzinnego jest wyzwaniem, do którego dobrze się przygotować :)

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Pt gru 29, 2017 11:51 am
przez mirelka3
A może poszukaj projektów omów drewnianych. Dużo szybciej się je stawia niż domy murowane. Warto w tedy przy budowie dachu wykorzystać stalowe gonty. Poprawiają one izolację. Z powłoka ceramiczną lub mineralną zwiększają izolację akustyczną. Sprawiają też że śnieg bez problemów się zsuwa z dachu.

Re: Budowa domu…

PostNapisane: N gru 31, 2017 11:05 am
przez login...
Nas interesuje budowa domu pod klucz w wykonaniu firmy, która się tym po prostu kompleksowo zajmie. My niestety nie mamy za dużo czasu, więc zależało nam, aby firma budowlana była samodzielna, świetnie zorganizowana i nie potrzebowała za bardzo naszego wkładu, poza finansowym. Zdecydowaliśmy się na firmę Espiro Property, bo od znajomych wiemy, że budowa z nimi to czysta przyjemność i że spełniają nasze oczekiwania.

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Wt sty 02, 2018 11:04 pm
przez jollomika
Wydaje mi się, że już podczas budowy warto wziąć pod uwagę takie rozwiązania jak monitoring. Wydaje mi się, że najlepsze będą do tego kamery ip, które dają zdalny podgląd na monitorowany teren przez 24 godziny na dobę. Ktoś jest tego samego zdania co ja?

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Pt sty 05, 2018 8:35 am
przez Michel
Wg mnie lepsze są domy drewniane
Nowoczesna technologia pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, koszty budowy są tańsze a czas budowy o wiele krótszy

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Wt sty 16, 2018 8:54 pm
przez kamiska
sami niedawno przekopywaliśmy z narzeczonym internet w poszukiwaniu idealnego gniazdka:) sporo fajnych projektów znajdziesz na: https://www.mgprojekt.com.pl/uroczy niestety na tworzenie indywidualnego projektu nie mieliśmy czasu, ani pomysłu poza tym to też jest trochę droższe od gotowego

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Śr sty 17, 2018 9:01 am
przez Wirtuzi21
My również wybraliśmy gotowy projekt ze względu na oszczędności.

____________________________
https://sucha24.pl/component/k2/item/8141

Re: Budowa domu…

PostNapisane: N sty 21, 2018 7:55 pm
przez login...
My też budowaliśmy w oparciu o gotowy projekt, faktycznie wprowadzaliśmy kilka zmian, ale kosmetycznych. Z doświadczenia powiem, że budowa domu pod klucz to jest spore wyzwanie, dlatego warto postawić na sprawdzoną ekipę budowlaną, która w tym wesprze :) My budowaliśmy z firmą Espiro Property i uważam, że to była jedna z naszych lepszych decyzji dotyczących budowy :)

Re: Budowa domu…

PostNapisane: Pn sty 22, 2018 2:24 pm
przez elabarbara
Ja zdecydowałam się na budowę domu. Powoli osiągniemy swój wymarzony cel. Niestety musimy nasz dom i posesję zabezpieczyć przed zalaniem, błotem i stojącą wodę bo dom będzie stał na niskim terenie. Dlatego postanowiliśmy znaleźć firmę która wykonuje odwodnienie. Znajoma poleciła nam https://hauraton.com/pl/ czy ktoś korzystał z ich usług ?