Wyszukiwanie zaawansowane »

Swiateczne zyczenia.

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Swiateczne zyczenia.

Postprzez domi » Cz lis 26, 2009 1:41 pm

Jak tak juz rozpisujemy sie o Swietach to zastanawia mnie w jaki sposob przekazujecie swiateczne zyczenia?
Czy nalezycie do tradycjonalistow takich jak ja i wysylacie kartki swiateczne ? Czy tez w dobie telefonow komorkowych slecie sms-y? A moze zalatwiacie to skladajac zyczenia przez telefon?
domi

Re: Swiateczne zyczenia.

Postprzez ILONA » Pt lis 27, 2009 11:07 am

Życzenia bliskim z ktorymi nie moge sie zobaczyc skladam telefonicznie. Sms czy kartka nie zastapia mozliwosci uslyszenia glosu osoby do ktorej dzwonie. Poza tym druga osoba ma tez okazje by odwzajemnic zyczenia. Mozna przy okazji zapytac o inne sprawy.
ILONA

Postprzez ela » Pt lis 27, 2009 12:04 pm

Witam wszystkich.
Ja jestem w duzej mierze tradycjonalistka i zwolenniczka pisania kartek swiatecznych. Sama do tej pory przechowuje kartki otrzymane z roznych okazji kilka a nawet kilkanascie lat temu.Niezly zbior.
Do niektorych znajomych wysylam i kartki i sms-y. Tym ,ktorzy mieszkaja w tej samej co ja miejscowosci skladam tez zyczenia przez telefon. A zatem wszystkiego po trochu.
Pozdrawiam .Ela.
ela

Postprzez kinga » Pt lis 27, 2009 12:28 pm

A ja kartke swiateczna z zyczeniami i oplatkiem wysylam tylko do kolezanki za granice. Do rodziny i blizszych znajomych dzwonie. A do dalszych znajomych zwykle wysylam sms-y.
Kinga
kinga

Postprzez symbiosis11 » Pt lis 27, 2009 1:04 pm

Ja przede wszystkim wysylam zyczenia za posrednictwem smsow :)
:)
symbiosis11

Postprzez Nela28 » Pt lis 27, 2009 1:06 pm

Ja wyslylam zyczenia wszystkimi dostepnymi srodkami komunikacji. Do rodziny, ktora mieszka w innym miescie najczesciej wysylam kartki, do dziadkow, ktorzy tez mieszkaja w innej miejscowosci dzwonie, znajomymym dalszym wysylam albo maile albo smsy. Sama tez odbieram przeroznie przekazane zyczenia.
Nela28

Postprzez renia » Pt lis 27, 2009 1:32 pm

Dla mnie generalnie liczy sie pamiec. Forma zyczen musi byc tez dobrana do wieku odbierajacego. Nie wyslalabym nigdy sms-a np.tesciom czy rodzicom. Chyba ,ze zyczenia byly by wyjatkowo ladne i stanowily dodatek do zyczen zlozonych przez telefon. Natomiast sms-y do znajomych jak najbardziej.
Kartki z zyczeniami tez wysylam bo w wybieraniu ich i zakupie pomaga mi coreczka. A kartki swiateczne potrafia byc naprawde bajeczne. Milo tez taka kartke otrzymac.
renia

Postprzez WiolaKrk » So lis 28, 2009 9:30 am

Podobnie jak Wy ja wysylam kartki bo jeszcze jakos ta tradycja u nas nie upadla... Wybieram kartki, pisze i wysylam- najczesciej do dalszej rodziny. Znajomym oczywiscie wysylam smsy, ale to jako dodatek bo przed swietami sie z nimi widze, wiec skladam zyczenia osobiscie. Bardzo tez lubie uprzejmosc gdzies w sklepach, albo nawet miedzy sasiadami- wszyscy zycza sobie wesolych swiat- to bardzo mile :)
WiolaKrk

Postprzez Yoanna » So lis 28, 2009 11:12 am

Przesylanie kartek swiatecznych jakos u mnie juz zanika- teraz wysylam maile w formie dluzszych listow z opisem co u mnie slychac i mnostwem pytan by odbiorca tez mi odpisal. Dolaczam tez oczywiscie szczere zyczenia swiateczne. Do bliskich i rodziny dzwonie osobiscie- smsow raczej nie wysylam- wole uslyszec kogos glos i chwile dluzej porozmawiac.
Yoanna

Postprzez domi » So lis 28, 2009 7:17 pm

Widze,ze prawie kazdy korzysta z roznych form przesylania lub skladania zyczen. Kartki tez nadal sa w modzie. Ciekawe za ile lat pisanie kartek swiatecznych bedzie tylko wspomnieniem?
domi

Następna strona

Powrót do Forum otwarte