Wyszukiwanie zaawansowane »

Mikolaj czy Gwiazdka?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Mikolaj czy Gwiazdka?

Postprzez renia » Śr gru 09, 2009 7:30 pm

Wiem,ze juz po Mikolaju ale zastanawiam sie czy w Waszych rodzinach prezenty daje sie na Mikolaja czy pod choinke? A moze i tu i tu?
Jesli chodzi o nasza rodzinke to duzy,konkretny prezent dajemy coreczce na Mikolaja a cos drobnego pod choinke przy Wigili.
renia

Re: Mikolaj czy Gwiazdka?

Postprzez kinga » Cz gru 10, 2009 10:58 am

U nas w rodzinie zawsze dostawalo sie prezenty na mikolaja. Gwiazdka jakos przechodzila bez echa.Ale tak milutko dostac cos tez pod choinke bo chyba kazdy lubi dostawac prezenty?
Kinga
kinga

Postprzez Basia25 » Cz gru 10, 2009 11:03 am

W naszej rodzince odkad pamietam celebrowany i taki wyczekiwany byl prezent od Mikolaja. Jesli chodzi o podarunki gwiazdkowe to byly to zazwyczaj drobne, mile podarunki, czasem kupione po wczesniejszym porozumieniu z osoba ktora chcielismy obdarowac :)
Basia25

Postprzez Nela28 » Cz gru 10, 2009 11:22 am

U Nas prezenty dostawalo sie od Mikolaja albo pod poduszke albo do skarpety powieszonej na meblach. Oprocz tego oczywiscie na Gwiazdke tez mozna bylo znalesc cos pod choinka. Taka jest tracycja, wiec i w Naszej rodzinie jej nie zabraklo.
Nela28

Postprzez symbiosis11 » Cz gru 10, 2009 12:47 pm

U mnei daje sie tu i tu. Na Mikolaja to pod poduszke w nocy z 5 grudnia na 6tego, a w Boze Narodzenie pod choinke.
:)
symbiosis11

Postprzez Yoanna » Pt gru 11, 2009 1:31 pm

U mnie takze prezenty dostaje sie na Mikolaja - jak bylam mniejsza to pod poduszke z 5 na 6 grudnia a potem -to z najblizsza mi osoba czyli moim mezem robimy sobie wzajemne mikolajowe prezenty. Oczywiscie swiatecznych choinkowych upominkow tez nigdy nie moglo zabraknac.
Yoanna

Postprzez mariloth » Pt gru 11, 2009 3:15 pm

W moim rodzinnym domu prezenty dostaje się i na Mikołajki i na gwiazdkę;) Te pierwsze - kiedy byliśmy dziećmi - obowiązkowo rozdawał prawdziwy święty Mikołaj w Kościele, te drugie - zaraz pewnie spotka mnie lawina oburzenia - Dziadek Mróz zostawiał pod choinką.

U mojego męża również dostaje się podwójne prezenty. Mikołaj w nocy z 5 na 6 grudnia zostawia je pod łóżkiem, a Aniołek w Boże Narodzenie pod choinką:)
mariloth

Postprzez domi » Pt gru 11, 2009 10:08 pm

Ja do tej pory wspominam nocki z 5 na 6 grudnia. Zawsze stralam sie nie zasnac i zaczaic na Swietego Mikolaja. Niestety potrzeba snu byla silniejsza ale za to rano z jaka radoscia ogladalo sie otrzymane prezenty.
Gdy okazalo sie ,ze prezenty sa od rodzicow to zwykle pare dni przed mikolajkami odbywalo sie buszowanie po domu w poszukiwaniu paczek.Rodzice jednak byli sprytni i nigdy nie udalo mi sie znalezc.
Kubus jest jeszcze za malutki zeby rozumiec Mikolaja ale zawsze jak kazde dziecko cieszy sie z prezentoww. Dlatego postanowilismy z mezem robic paczuszki i w Mikolaja i pod choinke.Wspanialy to czas gdy dziecko jeszcze wierzy.
domi

Postprzez ela » Pn gru 14, 2009 4:54 pm

Witam wszystkich.
Oczywiscie,ze i Mikolaj i Gwiazdka. Im wiecej prezentow tym lepiej. Wcale nie trzeba robic drogich i wyszukanych prezentow ,zeby komus sprawic radosc. Liczy sie dobra wola i troche pomyslowosci. Dla mnie najwiekszym prezentem jest radosc moich dzieci gdy rozpakowuja kolejna paczke.
Pozdrawiam. Ela.
ela

Postprzez ILONA » Wt gru 15, 2009 11:10 am

U nas jest Mikolaj przynoszacy prezenty no i Gwiazdka. Zgodze sie z ela ze niesamowita jest radosc naszych pociech nawet jak prezenty nie sa z najwyzszej polki. No i my tez jestesmy szczesliwi ze moglismy kolejnym podarunkiem wywolac duzy usmiech na buzce swojego dziecka:)
ILONA

Następna strona

Powrót do Forum otwarte