Wyszukiwanie zaawansowane »

Jak dlugo wierzyc w Mikolaja?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Re: Jak dlugo wierzyc w Mikolaja?

Postprzez zabka300 » Śr gru 23, 2009 5:48 pm

Dokladnie, tez jestem zdania ze dzieci powinny wierzyc dosc dlugo w Mikolaja. Ja sie bede starac zeby moja corka dowiedziala sie prawdy dopiero przed sama szkola :)
zabka300

Postprzez domi » N gru 27, 2009 11:56 pm

Cora kolezanki wierzyla w Mikolaja do 5 klasy szkoly podstawowej. Potem rodzice uznali,ze najwyzszy czas powiedziec prawde i chociaz zrobili to w miare bezbolesnie to niestety i dla niej i dla nich kolejne Mikolaje byly bardziej meczace i przykre niz radosne i przyjemne.Dziewczynka juz nic nie chciala dostac bo wiedziala,ze to rodzice musza kupic i wydac pieniadze a oni nie widzieli co kupic i byl problem.Nie wiem jak jest obecnie bo trudno mi sie tak dopytywac ale bylo to smutne.
domi

Postprzez symbiosis11 » Pn gru 28, 2009 9:47 am

Dziwne, że aż do 5 klasy... Przecież to juz duza dziewczynka, a nie male dziecko.. Az tyle czasu to ja bym w tajemnicy nie trzymala.
:)
symbiosis11

Postprzez Iwisia » Pn gru 28, 2009 11:03 am

To nikt w szkole jej wcześniej nie powiedział? Przecież często organizowane są Mikołajki.
Obrazek
Iwisia

Postprzez kinga » Pn gru 28, 2009 3:20 pm

Ja mysle,ze jesli dziecko posiada bogata wyobraznie i mocno chce wierzyc to nawet slowa innych dzieci do niego nie przemawiaja.Zawsze znajdzie sobie jakies wlasne wytlumaczenie i to jest fajne.Zazdroszcze troche takiej wyobrazni i wiary bo ja raczej naleze do realistek i niekiedy bywa smutno. Zreszta dorosle zycie nie nalezy do latwych i przyjemnych i czesto chcialoby sie wrocic do lat dziecinnych.
Kinga
kinga

Postprzez Vandella » Pn gru 28, 2009 11:34 pm

Pewnie , że fajnie jak dziecko bardzo dlugo wierzy w Mikołaja. Ja sama się późno o tym dowiedziałam :)
Vandella

Postprzez ela » Pt mar 25, 2011 9:53 am

Witam wszystkich.
Moje dzieciaki tez dlugo wierza w Mikolaja i ja im w tym nie przeszkadzam. Kazde z nich wyobraza sobie go w inny sposob.Tak naprawde Mikolaj to nie dziadek w czerwonym plaszczyku z dluga broda ale kazdy z nas. Dorosli,dzieci, wszyscy,ktorzy innym sprawia choc odrobine radosci dajac nawet skromny podarunek. Tego tez trzeba dzieci uczyc .Niestety jest jeszcze wiele dzieci ,ktore mimo wiary pod choinka lub poduszka nic nie znajda.
Pozdrawiam .Ela.
ela

Postprzez kizi » Śr gru 07, 2011 12:31 pm

cześć mój synek ma 8 lat przyszedł z podwórka i powiedział koleżanka mi powiedziała że mikołaja niema a te prezenty wy kupujecie cały czas okłamywaliście mnie mówi no i postanowiłam że powiem prawdę ,wytłumaczyłam że to taka tradycja że kiedyś mikołaj żył i na pamiątkę tego mikołaja teraz dajemy sobie prezenty i tak się cieszył prezenty najważniejsze.
kizi

Postprzez Maminka » So gru 07, 2013 3:41 pm

Ten czar i magię, o których wspominacie, warto zachować jak najdłużej, jak tylko się da. Mój synek, który ma 6 lat, uparcie wierzy w Świętego i za nic w świecie teraz nie dałoby się go przekonać, że Mikołaj nie istnieje :D. I dobrze. Ja się bardzo cieszę. Niech ma uroki dzieciństwa jak najdłużej. A widziałyście może to: LIST OD MIKOŁAJA? No ja w tym roku zamówiłam na Gwiazdkę, tak właśnie w celu utwierdzania w wierze mojego Kacpra :). Super rzecz. Reklamowali w TV nawet.
Maminka

Postprzez babinkak » Wt gru 10, 2013 12:12 pm

MOja córcia majac 5 lat jeszcze wierzyła:) Teraz choc wie ze to ja kupię jej prezent i tak gdzies w serduszku ma wiarę w niego. Napisała list, a na końcu dodała: Kochana Mamusiu kocham Cie moja Gwiazdorko:):) Ma 7 lat;p
babinkak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum otwarte