Wyszukiwanie zaawansowane »

Gdzie wyjechac na wakacje?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Gdzie wyjechac na wakacje?

Postprzez ela » Cz sty 07, 2010 1:53 pm

Witam wszystkich.
Wiem,ze do wakacji jeszcze daleko ale do wypisywania urlopow i planow urlopowych juz nie. Dlatego zwracam sie z zapytaniem czy moze ktos polecic jakies tanie,dobre i przyjazne dzieciom miejsce nad morzem?
A moze inne ciekawe miejsca warte odwiedzenia.
Wiem ,ze dobre miejsca trzeba rezerwowac odpowiednio wczesniej .
Z gory dziekuje i pozdrawiam. Ela.
ela

Re: Gdzie wyjechac na wakacje?

Postprzez liwa » Cz sty 07, 2010 2:49 pm

O - dobre pytanie:) Przyłączam się do niego, choć od razu przyznaję, że dla mnie cena ma dość duże znaczenie:/... Na drogie podróże nas po prostu nie stać...
liwa

Postprzez lullu » Cz sty 07, 2010 2:53 pm

Ooo, my bylismy w minione wakacje w Gdańsku. Jest tam osrodek, który odwiedzam co kilka lat.
Tutaj jest strona: http://www.camping-gdansk.pl/?id=3
Kamping jest bardzo duzy i sa tam domki (zaden luksus wiec dla niewymagajacych). Domki polozone sa glownie w lesie. Wlasciciel kampingu (przemila obsluga!) bardzo rozsadnie rozmieszcza turystow np. mlodziez, ktora chce sie bawic w jednym koncu, a w drugim np. rodziny z dziecmi. Samochod mozna parkowac pod domkiem albo na parkinku. Przed kazdym domkiem laweczki i grill wiec fajnie posiedziec wieczorem, gdy dziecko juz spi (to jest ten plus, ze nie musisz siedziec razem z dzieckiem w pokoju hotelowym, a tylko zagladasz przez okienko). Wielkim plusem sa czysciutkie sanitariaty i raczej nie ma tam kolejek, bo jest ich duzo, a ciepla woda cala dobe. Morze znajduje sie (najwieksza plaza!) ok. 350 m wiec rzut beretem. Tam tez sa inne atrakcje.
No i oczywiscie atrakcje dla dzieci- plac zabaw, ping pong itd. Stolowka i sklepik tez sa.
Ja jestem bardzo zadowolona z tego kampingu. Za rok znowu sie tam wybieramy :)
Jak masz jeszcze jakies pytania, chetnie odpowiem :) Ale sie rozpisalam! Wzielo mnie na wspomnienia :p
lullu

Postprzez monia » Cz sty 07, 2010 7:54 pm

Ja nie ukrywam ze aby pojechac na super wakacje oszczedzam caly rok. Rezerwuje wczasy za granica jesienia i co miesiac odkladam pieniadze by w czerwcu poleciec na wczasy.
Po prostu jak policzylam wczasy nad morzem- dwie osoby dorosle, dziecko, pies- paliwo, wyzywienie to nie wyszlo duzo taniej niz wczasy w Grecji na przyklad a pogoda pewna. Pies na wczasy do dziadkow a my na wakacje.
A w Polsce moge polecic to miejsce- pieknie, czysta woda i ceny przystepne.
http://www.bialybor.tp1.pl/
Mama Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monia

Postprzez lullu » Cz sty 07, 2010 10:32 pm

Nie do końca się zgadzam. Na tym kampingu, o którym pisałam, doba kosztuje 60-80 zl za domek (nie od osoby). Wyzywienie- mozna samemu gotowac, bo sa do tego warunki, a sklepow pelno. Paliwo- to juz w zaleznosci od samochodu. Atrakcje- jak wszedzie, bo za granica jeszcze wiecej sie wyda (Grecja nie jest najtansza). Tak wiec wycieczki zagraniczne sa jednak duuuzo drozsze.
Jesli chodzi o wycieczki zagraniczne- my wybieralismy zawsze last minute, ale to wymaga dobrej organizacji. U nas sie sprawdzilo.
lullu

Postprzez monia » Pt sty 08, 2010 9:15 am

Lullu ja po calym roku gotowania marze by w czasie wakacji nie gotowac chocby w czasie urlopu. Wiec wybierajac wyzywienie chocby na polskim kampingu skazuje sie na drozsze wakacje.
A dodam iz nie kazdy kamping przyjmuje z psami. Jak szukalam nad morzem osrodka z domkami gdzie mozna wziac psa czesto ceny oscyluja kolo 200 zl za domek.
Dlatego jako ze wczasy zagraniczne nie sa najtansze oszczedzam na nie, by te dwa tygodnie odpoczac od calego swiata i gotowania rowniez.
Mama Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monia

Postprzez ja tylko na chwile » Pt sty 08, 2010 9:21 am

Lullu ma racje- trzeba tylko dobrze poszukac. Rzeczywiscie wszedzie domki kosztuja od 100 do 200 za dobe, ale jak widac nie wszedzie. Dlatego mimo wszystko wczasy nad polskim morzem wychodza taniej niz za granica.
ja tylko na chwile

Postprzez ela » Pt sty 08, 2010 12:59 pm

Witam wszystkich.
Dzieki dziewczyny za podpowiedzi.Kazdy ma po czesci racje. Mozna znalezc tanie miejsce nad polskim morzem ale pogoda czesto zawodzi. Mozna pojechac za granice gdzie pogoda dopisze ale wiekszy wydatek chyba ,ze akurat trafi sie cos extra.A co do oszczedzania na wakacje to niestety Monia majac troje dzieci gdzie co chwile wypada nieprzewidziany wydatek i nie za wysokie dochody to o szczedzaniu mozna zapomniec.Zreszta latwiej i taniej jest wyjechac we dwojke z malym dzieckiem ,za ktore czesto albo sie nie placi albo tylko polowe niz we dwie dorosle osoby plus troje juz nie tak malych dzieci.
Pozdrawiam .Ela.
ela

Postprzez renia » Pt sty 08, 2010 1:32 pm

Niestety im wieksza rodzina tym drozsze wakacje.W takiej sytuacji chyba najlepiej sprawdzi sie wynajecie domku niz placenie za kazdego z osobna.Monia ja podobnie jak Ty uwazam,ze jak caly czas sie gotuje to przynajmniej we wakcje przydaloby sie odpoczac od garow.Jak wypoczynek to wypoczynek.
renia

Postprzez Nela28 » Pt sty 08, 2010 4:24 pm

W zasadzie nie powinnam sie wlaczac do dyskusji bo nie mam jeszcze swojej rodziny ani dzieci i nie podrozowalam z cala rodzinka po polskim morzu ale moge sie jedynie domyslac jak wysokie sa to koszty. Co do moich dotychczasowych wakacji o zazwyczaj byl to spontaniczny wyjazd niz planowana kilka miesiecy wczesniej wycieczka. I zagadzam sie z Wami absolutnie- zadnego goowania w czasie wakacji!
Nela28

Następna strona

Powrót do Forum otwarte