Wyszukiwanie zaawansowane »

Panele fotowoltaiczne

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Re: Panele fotowoltaiczne

Postprzez Konrad214124 » Pt wrz 25, 2020 1:12 pm

Widzę, że większość z was poleca panele fotowoltaiczne. Trzeba przyznać, że solary są bardzo popularne w ostatnim czasie. Coraz częściej widujemy je na dachach domów. To czy się opłaca oczywiście zależy w dużej mierze od indywidualnego przypadku. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile czasu zamierzasz jeszcze mieszkać w określonym domu. Jeśli sporo korzystasz z energii elektrycznej i do tego nie zamierzasz się wyprowadzać przez kolejną dekadę to najprawdopodobniej Twój portfel w dłuższym horyzoncie czasowym podziękuje Ci za to że zdecydowałeś się na fotowoltaikę. Oszczędności będą jeszcze bardziej widoczne gdy ogrzewasz dom piecem, który potrzebuje energii elektrycznej. Szczególnie ciekawie wygląda duet pompa ciepła + fotowoltaika. Jeśli szukasz informacji na temat opłacalności takiego rozwiązania to najpierw zdobądź trochę wiedzy, możesz np. w wolnej chwili zerknąć tutaj: https://www.kolektory.com/
Konrad214124

Postprzez haag.arthur » Pt wrz 25, 2020 1:55 pm

Każdy z nas powinien zastanowić się nad taką inwestycją.
haag.arthur

Postprzez Malineczka887 » So wrz 26, 2020 9:50 am

Oczywiście, ze kazdy powinien się zastanowić, pod warunkiem, że ma budżet na to ;) chociaz nie wiem czy sa jakies dofinansowania do tego, aż tak się tym nie itneresowałam. Co do firmy to wiem, ze kratki cos takiego wypuszczają czy już mają w swojej ofercie.
Malineczka887

Postprzez mamasitka » Wt wrz 29, 2020 1:42 pm

Kliknij w tę witrynę aby poszerzyć wiedzę na ten temat https://elektrokalka.pl/
mamasitka

Postprzez monikabert90 » Śr paź 21, 2020 9:42 am

A czy warto Waszym zdaniem postarać się o jakieś dofinansowanie do takich odnawialnych źródeł energii? Widziałam, że na przykład firma https://www.efektywniej.pl/ z Wrocławia pomaga w pozyskiwaniu takich dotacji. Co o tym sądzicie?
monikabert90

Postprzez freesugar90 » Cz paź 22, 2020 2:15 pm

Ja ostatnie takie panele dałem wraz z budową ogrodu zimowego. Fajna sprawa

Postprzez Jakka » Cz paź 22, 2020 6:58 pm

Malineczka887 napisał(a):Oczywiście, ze kazdy powinien się zastanowić, pod warunkiem, że ma budżet na to ;) chociaz nie wiem czy sa jakies dofinansowania do tego, aż tak się tym nie itneresowałam. Co do firmy to wiem, ze kratki cos takiego wypuszczają czy już mają w swojej ofercie.

Różnie z tym jest. Zależy od regionu, gminy. Istnieją dofinansowania ogólnopolskie, ale nie wszędzie sie da je dostać, a niektóre gminy mają jakieś swoje programy. Warto się pytać. Albo pogadać z daną firmą, też doradzą. U nas pomocny bardzo okazał się Pan Przemysław z Sunclever. Wszystko fajnie wytłumaczył, doradził. Oczywiście też zaprojektowali całą instalację i ją wykonali.
Jakka

Poprzednia strona

Powrót do Forum otwarte