Wyszukiwanie zaawansowane »

Pediatra - młody?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Pediatra - młody?

Postprzez MuchaAsia » Wt lis 12, 2013 1:30 pm

Czy jeśli idziecie do pediatry i widzicie, że to młody człowiek, to macie jakieś obawy co do doświadczenia,
czy wręcz przeciwnie - wolicie młodych pediatrów od tych starszych, z doświadczeniem?
:)
MuchaAsia

Re: Pediatra - młody?

Postprzez bilka » Śr lis 13, 2013 7:59 pm

Ciężko na to odpowiedzieć, ponieważ lekarze pediatrzy mają dość specyficzną pracę. Z jednej strony wiek podświadomie sugeruje większe lub mniejsze doświadczenie i wtedy oczywiście bardziej ufa się tym starszym, ale z drugiej strony młodzi lekarze często nawiązują dużo lepszy kontakt z dzieckiem, a samo dziecko też mam wrażenie boi się troszkę mniej widząc młodszego lekarza. Ale pewnie każdy ma własne doświadczenia, skrajnie różne
bilka

Postprzez Tatazbrzuchem » Cz lis 14, 2013 10:34 am

Co do tego kontaktu młodszego lekarza pediatry z dzieckiem, to fakt niezaprzeczalny.
Myśmy swojego czasu przez stronę http://www.znanylekarz.pl/pediatra znaleźli takiego młodego "łebka" wręcz powiem - bo 30 parę lat ten lekarz ma, i powiem, że jesteśmy zachwyceni tym, jakie on ma podejście do dziecka.
Badanie, pobyt w gabinecie, leki, informacje przed szczepieniami - no kurcze tak potrafi dziecku przekazać i podejść do niego, że mały ani nie płacze, ani się nie denerwuje - zresztą połowa poczekalni to rodzice z maluszkami, które nie okazują strachu za grosz, więc to już o czymś świadczy.
Ogólnie - choć wcześniej mieliśmy starszego lekarza, ten młody teraz jest zdecydowanie na +.
Tatazbrzuchem

Postprzez monikabert90 » N mar 10, 2019 6:01 pm

Moim zdaniem wiek wcale nie świadczy o tym, czy lekarz jest dobry. Nie raz można trafić na bardzo wiekowego lekarza, który niby ma doświadczenie, a wcale go ludzie nie chwalą...Kiedy ja chciałam iść z synem do pediatry po prostu skorzystałam z polecenia znajomej, która powiedziała, abym wybrała się do Centrum Medycznego Neomedica. Znalazłam ich ofertę na stronie https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/pediatria/, zadzwoniła, umówiłam się na wizytę i jestem bardzo zadowolona :) Koleżanka miała rację, warto było się tam wybrać ;)
monikabert90

Postprzez GaBa1 » Pn lip 22, 2019 1:55 pm

Myślę, że wiek to tutaj nie ma znaczenie. Bardziej liczy się wiedza i podejście. To drugie jeśli o pediatrów chodzi jest bardzo istotne, żeby dzieci takiego lekarza po prostu lubiły i miały zaufanie. Gdybyście szukali to na https://scanmed.pl/specjalizacje/pediatria znajdziecie bardzo dobrych i oddanych lekarzy w tej specjalności.
GaBa1

Postprzez Eryczek251g » Pn lip 22, 2019 2:31 pm

Ja nie sądzę, żeby wiek decydował o tym czy ktoś jest kompetentny czy też nie.
Eryczek251g

Postprzez 90krzysztoff » Cz sie 01, 2019 12:27 pm

Ja nie sugeruję się nigdy wiekiem lekarzy, bo to nie od tego zależy jakość świadczonych przez nich badań
90krzysztoff

Powrót do Forum otwarte