Wyszukiwanie zaawansowane »

Dlaczego chusta - konkurs!

W ciekawy, niebanalny, ujmujący sposób odpowiedz na pytanie, dlaczego warto nosić dzieci w chustach. Wygraj atrakcyjne nagrody!
Więcej o konkursie »

Dlaczego chusta - konkurs!

Postprzez administrator » Pn mar 29, 2010 2:59 pm

Portal Ciążowy.pl oraz Kanguromania zapraszają do udziału w niezwykłym konkursie!

Wystarczy, że w ciekawy, niebanalny, ujmujący sposób odpowiesz na pytanie, dlaczego warto nosić dzieci w chustach. Spośród wszystkich wypowiedzi jury konkursowe wybierze najciekawsze, a ich autorom przyzna wyjątkowe nagrody.

Szczegóły konkursu: http://www.ciazowy.pl/konkurs-dlaczego-chusta.html
Regulamin: http://www.ciazowy.pl/regulamin-konkurs ... husta.html

Powodzenia! Czekamy na Wasze wypowiedzi do 15 kwietnia 2010 roku!
Administrator portalu Ciążowy.pl
administrator

Re: Dlaczego chusta - konkurs!

Postprzez liwa » Pn mar 29, 2010 6:45 pm

Dlaczego chusta? Odpowiedź jest prosta. Chustonoszenie to swoistego rodzaju powrót do korzeni. To prawdziwa bliskość mamy z dzieckiem. To kołysanie, tulenie, poczucie bezpieczeństwa. To niezliczone chwile spędzane razem z sobą:)
liwa

Postprzez Brydzia » Wt mar 30, 2010 9:02 am

Dla mnie chusta to jak nie przecięta pępowina. Bliskość mojego dziecka, jego ciało- moje ciało, jego bijące serce- moje serce. Jakbyśmy się jeszcze nie rozdzielili choć już nie jako jedno. Uwielbiałam ten czas bycia tak razem, spętani miłością. Dzieki cudowi poczęcia poczuję to jeszcze raz.
Mama szalonej Jagódki - 4 latki z temperamentem
Obrazek
Brydzia

Postprzez Iwisia » Wt mar 30, 2010 9:10 am

- Kochanie co to za materiał? Będziesz coś szyła? – zapytał mnie mój mąż, gdy zobaczył złożoną chustę na stole.

Ja rozwinęłam materiał i z uśmiechem na twarzy od razu mu odpowiedziałam, że to chusta. On zdziwiony dodaje: Jej, to jest folkowa chusta. Po co Ci ona? Kupiłaś mamie? Rozbawił mnie bardzo. Wytłumaczyłam mu, że jest to chusta do noszenia dzieci.

Na jego twarzy pojawiło się zdziwienie i od razu zapytał: Ale po co Ci taka chusta?.

Stwierdziłam, że zacznę ją wiązać i między czasie mu wyjaśnię czemu służy ten wynalazek ;)

Moja chusta jest kwiecista, w kolorach wiosennych - po prostu piękna. Dobrze, że już wcześniej trenowałam jej wiązanie, dlatego bez problemu mogłam mu zaprezentować swoje umiejętności i pokazać jakie korzyści niesie ze sobą noszenie dziecka blisko swojego serca.

Sama nie sądziłam, że chustonoszenie to taka wspaniała rzecz. Trzeba samemu kochanie spróbować, aby sobie uświadomić jak to może wpłynąć na zachowanie dziecka. Ta bliskość sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie, nie płacze, a to co jest najwspanialsze, to to jak dziecko zasypia Ci wtulone w ramię. Dziecko w chuście mogę nosić wszędzie… i po domu i idąc na spacer czy do sklepu. Jak dziecko nie śpi, to po prostu zwiedza świat :D Najlepiej się samemu przekonać – więc Tobie też zaraz zawiążę chustę i będziesz nosić naszą Emilkę :)
Obrazek
Iwisia

Postprzez Gosiak » Wt mar 30, 2010 9:27 am

Gosiakowa odpowiedź :)

Po co nosić dziecko w rękach skoro chusta jest dużo wygodniejsza i bezpieczniejsza? Nosząc dziecko na rękach można doprowadzić do asymetrii i nie jest bezpieczne dla rozwoju kręgosłupa. Dbajmy więc już od początku o prawidłowy rozwój dziecka zapobiegając wadom postawy w przyszłości!
Gosiak

Postprzez justyna1 » Wt mar 30, 2010 12:57 pm

Ponieważ chusta jest wygodniejsza, mniej obciąża kręgosłup niż noszenie na rękach a dziecko czuje się bezpiecznie słysząc bicie serca matki i czując jej bliskość.Noszenie dziecka w chuście to takie kangurowanie a jak wiemy dziecko, które jest bliżej matki lepiej się rozwija, jest pewniejsze siebie, powiedziałabym nawet,że zdrowsze.Mama także czerpie korzyści z takiego spsobu noszenia - łatwiej jest nam zrobić zakupy, ugotować obiad czy nawet posprzątać mieszkanie, nie musimy się przy tym martwić co robi nasze maleństwo bo mamy je cały czas przy sobie.Jak widać z noszenia dziecka w chuście wynikają same pozytywy a ja sama należę do jej gorących zwolenników.Lubię dawać memu dziecku co najlepsze i sama lubię się czuć komfortowo dlatego chustę wybrałam i spokój wewnętrzny zyskałam
justyna1

Postprzez kamil86 » Wt mar 30, 2010 3:34 pm

Odpowiedź jest bardzo prosta daje ciągłą nieprzerwana bliskość rodzica z pociechą, ponieważ maluch jest cały czas przy nas i on sam czuje się bezpieczniej mając nas przy sobie a poza tym dziecko może poznawać więcej świata będąc wyżej niż w wózku czy chodziku oraz również podstawową zaletą oraz wygodą dla rodzica jest to, ze nie trzeba dziecka nosić, mamy wolne ręce co jest bezpieczniejsze dla nas i dla dzieci a to chyba o to tu chodzi o wygodę i bezpieczeństwo.
kamil86

Postprzez zabka300 » Wt mar 30, 2010 3:54 pm

"Mamusiu - to ja - Twoj maly Kangurek. Nie wyciagaj mnie ze swojego woreczka. Jest mi tutaj wspaniale. Zawsze cieplo i bezpiecznie. Czuje Twoja obecnosc, ze w ogole nie jestem smutny. Wiem, ze zawsze pokazujesz mi duzo ciekawych miejsc, nawet w domu. Chce Ci zawsze towarzyszyc i pomagac. Nie lubie bys sam. Nie chce jezdzic w wozeczku. Uwielbiam spac wtulony w Twoje gorace serce. Wcześniej nosiłaś mnie pod serduszkiem, teraz możesz mieć mnie zawsze koło niego. Kocham Cie Mamusiu Kangurzyco".
zabka300

Postprzez sarenka » Wt mar 30, 2010 8:55 pm

Chusty są według mnie niejako "przedłużeniem życia płodowego" - dziecko jest z nami cały czas, towarzyszy we wszelkich pracach domowych, gotowaniu, sprzątaniu czy nawet na zakupach. Czuje naszą bliskość i buduje się silna wieź miedzy nami - rodzicem, a tym bezbronnym zagubionym w wielkim świecie maleństwem. Chusta to nie tylko sposób na transportowanie dziecka, ale przede wszystkim właśnie bliskość, intymność i możliwość wczesnej komunikacji. Dodatkowy atut chustonoszenia to nasza samodzielność. Wystarczy zapleść chustę, wsadzić dziecko i już nie musimy się nikogo prosić o pomoc przy włożeniu wózka do autobusu. O ile nasze życie staje się łatwiejsze. Noszenie dziecka w chuście umożliwia ciągły nieprzerwany kontakt dziecka z matką. Dziecko jest spokojniejsze czując bicie serca matki, rzadziej płacze, czuje się bezpieczne, bo ma naszą bliskość i ciepło. Dzieci, niemowlęta domagają się noszenia. A nosząc dziecko w chuście mamy wolne obie ręce i dodatkowo nie nadwyrężamy kręgosłupa. Kolejna zaleta kanguromanii to możliwość wyboru odpowiedniej chusty, dostosowanej do naszych potrzeb czy preferencji spośród wielu rodzajów dostępnych na rynku. Są organizowane warsztaty na których można nauczyć się odpowiednio zaplatać chusty. Nic tylko począć dziecko, zapisać się na warsztaty i zakupić taką chustę. Satysfakcja gwarantowana!
Ostatnio edytowano Cz kwi 01, 2010 9:08 am przez sarenka, łącznie edytowano 1 raz
sarenka

Postprzez Sylvi » Wt mar 30, 2010 10:14 pm

Kiedy dzidziusiem wypełniona jest chusta cieszy się dzidziuś i widać uśmiech na mamy ustach.

Jesteśmy razem i zawsze blisko, jest nam wygodnie i jedwabisto.

Dzidzuś wtulony w mamy ramiona czuje jej zapach, bliskość i głos.

Mama radośnie, rozpromieniona, chodzi po domu i śmieje się w głos.

Wszystkim wygodnie i komfortowo - to dzięki chuście jest ODLOTOWO!
Sylvi

Następna strona

Powrót do Konkurs „Dlaczego chusta?”