Wyszukiwanie zaawansowane »

Dlaczego chusta - konkurs!

W ciekawy, niebanalny, ujmujący sposób odpowiedz na pytanie, dlaczego warto nosić dzieci w chustach. Wygraj atrakcyjne nagrody!
Więcej o konkursie »

Bo każdy o tym wie, że blisko mamy i taty najlepiej czuję si

Postprzez Justi0510 » Pn kwi 12, 2010 7:18 pm

Noszenie dziecka w chuście ma same zalety, zarówno dla noworodka, jak i dla jego rodziców. Już w czasach starożytnych stosowano ten sposób i dziś coraz częściej się do niego wraca, gdyż "bycie kangurzycą" stało się trendy. Maluszek owinięty chustą czuje się bezpiecznie i zaspokaja swoją potrzebę dotyku, bliskości. Kojąco działa na jego układ nerwowy słuchanie bicia serduszka mamusi lub tatusia, które tak dobrze zna z życia płodowego i dzięki temu dzidziuś jest jeszcze piękniejszy, bo jego oczka rzadziej są zaczerwienione od płaczu. Gdy dziecko jest tak blisko częściej okazujemy mu czułość poprzez głaskanie, przytulenie i dzięki temu budujemy głęboką więź emocjonalną. Maluszek noszony w chuście szybciej chłonie otoczenie i poprzez obserwację świata uczy się kolorów, kształtów, rozróżniania dźwięków. Rodzic ma również same korzyści, ponieważ może wykonywać równolegle codzienne domowe czynności i odciążyć przemęczony kręgosłup. Poprzez ciągły kontakt z dzieckiem rodzic staje się spokojniejszy i szczęśliwszy ;)
Zatem długo droga mamo i tato nie zwlekaj
i po chustę do sklepu pomykaj.
Bycie kangurzycą ma same zalety,
noś dziecko przy sercu,
a będzie z Ciebie rodzic najlepszy!
Justi0510

Re: Dlaczego chusta - konkurs!

Postprzez veyna » Pn kwi 12, 2010 9:00 pm

Chusta hmmm.... Wiecie że jest pełno znanych sposobów na spędzające nam sen z powiek kolki naszych pociech takich jak masaże brzuszka , kropelki , czopki ale nie wiecie że w krajach trzeciego świata dzieci nie cierpią na kolki i są bardziej połączone ze swoimi matkami mimo braku dostępu do różnorodnych środków . W niektórych takich mieścinach dzieci nie przerwanie do trzeciego miesiąca życia są noszone przez matki w chuście , dopiero potem odbywa się rytuał oddzielenia dziecka od matki , te dzieci nie znają kolek . Nie muszę więcej pisać bo wiadomo jak bardzo takie chusty są przydatne.
veyna

Postprzez klauda » Wt kwi 13, 2010 8:20 am

Jak pojawi sie dziecko na swiecie dobrze uzywac wszelkiego rodzaju chust i nosidelek poniewaz dziecko czuje sie naturalnie w tej pozycji.Dalej jest z nami blisko i czuje nasze cieplo.Czuje bezpieczne.My rowniez jestesmy spokojne.Nie na darmo kobiety z innych krajow nosily tak dzieci.Indianki czy kobiety afrykanskie.Mysle ,ze tatusiowie tez powinni nosic dzieci w chustach ,bo zyskuja swietny kontakt z maluszkami i czuja sie potrzebni.Sa blisko.
klauda

Postprzez czarnahanka » Wt kwi 13, 2010 1:51 pm

Czule
Huśtając
Urwisku-
Szukam
Twojej
Akceptacji!

Niczym
Anioł
Jesteś
Lecz
Energii
Pełen
Szalejesz-
Zatem
Asekuruję!

-Twoja mama!
czarnahanka

Postprzez kodle » Wt kwi 13, 2010 5:41 pm

- chuste mozna wiazac na rozne sposoby w zaleznosci od potrzeb, taka ilosc materialu
daje mnostwo mozliwosci, do tego w razie potrzeby staje sie kocykiem, parasolka
chroniaca przed sloncem, hamakiem, mozna sie nia oslonic karmiac itd, nie da sie
tego zrobic z nosidlem, trzeba dzwigac ze soba dodatkowo kocyk i pieluche
tetrowa.
- chuste mozna schowac do torebki i zabrac ze soba, a gdy juz chodzace dziecie
sie zmeczy zamotac je na sobie i nie trzeba targac wozka. Ani psuc sobie stroju
uprzeza nosidla.
- przy 3 malych dzieci dzieci chusta jest konieczna, szczegolnie przy
zalatwianiu roznych spraw i przemieszczaniu sie srodkami komunikacji miejskiej -
ma sie wtedy 2 rece wolne dla kazdego chodzacego juz malucha. Przy 2 z mala
roznica wieku - 1 wozek i starsze (wiadomo jak ciekawskie 2-latki lubia biegac i
uciekac) do chusty jak sie zmeczy.
- mozna zwiedzac i podrozowac (wlasnie tu chusta bedaca kocykiem i oslona przy
karmieniu jest swietna)
- chusty sie pieknie piora, czego o nosidlach nie moge napisac - z nich plamy po
ulewaniu nie schodza tak chetnie
-fantastyczny sposób na przemieszczanie się z 4 piętra na parter gdy wózek jest
meeega ciężki [wszystkie wózki z gondola które nie kosztują majątku są mega
ciężkie ] wózkowni w bloku brak, mąż nie pomoże bo w pracy jest, na klatce
wózka nie zostawię bo ukradną..
-fantastyczny sposób na zakupy - po co mam dźwigać dziecko wózek i zakupy na
górę skoro mogę dźwigać tylko dziecko i zakupy
- nieoceniona pomoc kiedy jednak trzeba posprzątać natychmiast a akurat wtedy
dziecko płacze bo chce do mamy...
-możliwość zrobienia i zjedzenia śniadania/obiadu /kolacji przy małym ssaku
który jako noworodek i 2 -3 miesięczniak chce ciągle ssać piers ( piers - nie
smoczek - smoczek jest bee)

Moze nie wszystkim odpowiada noszenie dziecka,moze ze nie wszystkie dzieci
da się zachustować, ale dla mnie chusta to rewelacja!!!!!!!!!!!!!

powodow jest mnostwo ........

dla mnie jest teraz jeden najwazniejszy - bede uwielbiac nosic mojego niemowlaka
wtulonego we mnie juz za 2 miesiace
kodle

Postprzez gagaga » Wt kwi 13, 2010 9:05 pm

Kilka tygodni po porodzie postanowiłam zadzwonić do dawno nie widzianej koleżanki, aby podzielić się z nią tą wesoła nowiną. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że i ona niedawno została mamą. Nie było innego wyjścia, umówiłyśmy się na wspólny spacer. Dotarłam na miejsce spóźniona i wściekła, bo najpierw musiałam znieść po schodach prawie 20 kg wózek, a potem okazało się, że Synek zupełnie nie ma ochoty w nim leżeć. Wrzeszczał wniebogłosy, bo chciał na ręce, do tego ja wciąż sprawdzałam a to czy mu nie za zimno, a czy nie za gorąco, a to czy mu czapka nie zasłoniła oczu, czy nie odkryły się uszy itp. itd. Moja koleżanka natomiast spokojnie czekała na mnie z malutkim zawiniątkiem przytulonym do piersi i owiniętym chustą. Jej mała córeczka spała sobie słodko wtulona w mamę. Czuła jej zapach, bicie serca. Po prostu czuła się bezpieczna, więc smacznie spała, niczym nie niepokojona. Również mama była zrelaksowana, bo miała swój skarb bliziutko. Na bieżąco mogła sprawdzić czy u małej wszystko w porządku. Nie musiała mnie długo przekonywać, abym i ja spróbowała chustowania. Ba, to raczej ja byłam chłonna wiedzy co i jak się wiąże, jak wkłada, nosi... Tego samego dnia zaopatrzyłam się w chustę, poradnik jak wiązać, przeszłam przyspieszone samokształcenie i od tego czasu mój Synek jest jakby innym dzieckiem. Spokojny i wyciszony ma chęć odkrywać świat, a i ja uwielbiam teraz nasze wspólne wędrówki, podczas których poznają go z otaczającą nas rzeczywistością.
gagaga

Postprzez Wiosna17 » Śr kwi 14, 2010 2:00 pm

Warto nosić dziecko w chuście, żeby nie stracić! Nie lubimy tracić, nawet w sprawach błahych, a co dopiero, jeśli chodzi o nasze ukochane dziecko... Dzięki chuście, nie muszę tracić cennych chwil kontaktu z moim dzieckiem. Nie muszę czuć się sfrustrowana, gdy potrzebuję zająć się czymś innym: odebrać telefon, zrobić zakupy lub obiad, a dziecko leży pozostawione samemu sobie, lub- co najwyżej- elektrycznej karuzeli. A przecież wszystko w sercu matki krzyczy- chcę być dobrą matką, matką w pełni, chcę memu dziecku dawać, dawać, dawać... Dawać swoją bliskość, ciepło, miłość- bo po to jestem... A przy tym cieszyć się nim, patrzeć z bliska na maleńkie rączki, czuć zapach delikatnych włosków, słyszeć gruchanie... Przecież te chwile już nie wrócą, dziecko szybko przestanie być małe, miną cenne momenty najintensywniejszego rozwoju. Żeby niczego nie żałować, żeby nie tracić niepotrzebnie nawet małych chwil, kiedy mogę być razem z dzieckiem, teraz, gdy ono najbardziej mnie potrzebuje- warto nosić dziecko w chuście.
Wiosna17

Postprzez cudaczek121 » Śr kwi 14, 2010 7:09 pm

Chusta ma takie proste zadanie,
by powodować między Mamą a Dzidziusiem przywiązanie
Każda "Kangurzyca",wie,że dziecko lubi być blisko cyca
dlatego tak się chustą zachwyca!
Chusta trafiła
w Mamine gusta
Dodaje każdej Mamusi urody
z nią niestraszne żadne schody,
ciasne przejścia i komunikacja miejska!
Chustę każdej Mamusi polecam serdecznie,
bo to narzędzie wygodne i skuteczne:)
Takie cudo ze świetnego materiału
zasługuje na na pochwały!
cudaczek121

Postprzez kaoa » Śr kwi 14, 2010 7:59 pm

Chusta to wygoda i praktyczność,
mamusia ma bezpośrednią z dzidziusiem styczność.
Może być spokojna o maluszka.
gdy słyszy ono bicie mamusi serduszka
jest grzeczne, spokojne, czuje się bezpiecznie.
Wszelakie niańki są mamie zbyteczne.
Gdyż może ona z dzieckiem robić zakupki,
bądź sprzątać nawet we wnętrzu chałupki.
Mamcia ma dzidziusia na oku,
pociecha śpi bliziutko przy maminym boku.
kaoa

Postprzez Twarda » Śr kwi 14, 2010 8:31 pm

Dlaczego chusta... kiedy po raz pierwszy zobaczyłam matkę niosącą swoje dziecko w takiej chuście, pomyślałam:
Piękny sposób, aby Maleństwo czuło się szczęśliwe, chciane i kochane tak bliziutko Mamy czy Taty- bez utraty kontaktu z Nimi.
Dla Mamy i Taty to na pewno praktyczne też ułatwienie w wielu codziennych obowiązkach, ale i przyjemnościach :D
Sami wraz z mężem zostaniemy rodzicami już za niecałe 6 m-cy i na pewno zdecydujemy się właśnie na taką chustę :D
Twarda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs „Dlaczego chusta?”