Wyszukiwanie zaawansowane »

Antykoncepcja po ciazy

Typowo kobiece sprawy- o których lubimy rozmawiać i plotkować

Re: Antykoncepcja po ciazy

Postprzez monia92 » Śr sie 15, 2018 6:55 pm

Najlepszą formą antykoncepcji wydają mi się implanty podskórne antykoncepcyjne. Takie implanty podskórne antykoncepcyjne są wygodne i długowystarczalne . Na stronie: http://premium-medical.pl/strefa-kobiet ... dla-kobiet można znaleźć ofertę klinika, która świdczy usługi z zakresu zakładania implantów podskórnych antykoncepcyjnych.
monia92

Postprzez mamsza » Cz sie 30, 2018 8:21 am

Dla mnie zawsze i tak najlepsze będą tabletki antykoncepcyjne. Ja biorę Vixpo - są to tabletki, które świetnie radzą sobie z PMS, a z tym zawsze miałam problemy. Od kiedy biorę te tabletki, problemy się skończyły.
mamsza

Postprzez lobelia » Pt sie 31, 2018 1:06 am

A własciwie to w jaki sposób one zmniejszają PMS?
lobelia

Postprzez Mela » Pn wrz 03, 2018 9:47 am

Z tego co ja wiem, to masz mniejsze wahnięcie hormonów dzięki krótszej przerwie (4 dni zamiast 7) i to też powoduje mniejsze huśtawki, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Tak mi to kiedyś dziewczyny tłumaczyły. :)
Mela

Postprzez Jowita » So wrz 08, 2018 3:16 pm

Ja mam wkladke - zwykla, miedziana. Koszt to jakies 3 stowki i mam spokoj na 5 lat. Konrtola u mojej gin raz do roku mniej wiecej. Zdecydowalam sie na wkladke bez hormonow, bowiem po co je brac jak nie trzeba? A zawsze w razie jakby wkladka nie zadzialala, to pozostaje tabletka po jako ostateczne rozwiazanie (nie chce teraz drugiego dziecka).
Jowita

diagnostyka ginekologiczna

Postprzez kamiska » Pn paź 15, 2018 7:59 pm

Po ciąży trzeba trochę odczekać i dopiero myśleć o antykoncepcji. Warto się wybrać na diagnostykę ginekologiczną do dobrego ginekologa. Nie ma co ryzykować i na własną rękę wracać do antykoncepcji sprzed ciąży. Poza tym każdy rodzaj antykoncepcji powinien być dobrany na podstawie odpowiednich badań, nie na zasadzie "królika doświadczalnego". Polecam poczytać na: http://www.maciejzalewski.pl/badania-i-konsultacje-z-zakresu-ginekologii o diagnostyce ginekologicznej
kamiska

Postprzez monikaq » Pt paź 26, 2018 12:50 pm

Mi pasują bardzo tabletki Vibin. Zapisał mi je ginekolog. Przyjmuje się je w systemie 21+7 więc nigdy nie zapominam o kolejnej tabletce. Jest to dla mnie bardzo duży komfort stosowania.
monikaq

Postprzez beabeka » So paź 27, 2018 9:06 am

A ja mam tabletki vines, też na nie narzekać nie mogę, poszłam po nie do mojej ginekolog od razu jak skończyłam karmić piersią i dostałam właśnie te z minimalną dawką hormonów, podobno są nawet skuteczniejsze niż te uniwersalne tabletki
Ostatnio edytowano Pn lis 05, 2018 7:53 am przez beabeka, łącznie edytowano 1 raz
beabeka

Postprzez lobelia » Śr paź 31, 2018 10:51 am

Mela napisał(a):Z tego co ja wiem, to masz mniejsze wahnięcie hormonów dzięki krótszej przerwie (4 dni zamiast 7) i to też powoduje mniejsze huśtawki, co przekłada się na lepsze samopoczucie. Tak mi to kiedyś dziewczyny tłumaczyły. :)

Rozumiem, nawet sobie sprawdziłam, faktycznie przyjmuje się w systemie 24+4, wiec przerwa jest krótsza.
lobelia

Postprzez foremka22 » Pn lis 12, 2018 9:00 am

Macie rację! Tabletki takie jak np vines ktore bierze się w schemacie 24+4 są bardzo skuteczne mimo niskiej dawki hormonów i nie powodują dolegliwości z powodu wahań poziomu hormonów, tu są bardzo rzetelne wyniki badań https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10428158 które to potwierdzają
foremka22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Damskie pogaduszki