Wyszukiwanie zaawansowane »

Wyprawka dla dziecka. Skąd wziąć pieniądze?

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Wyprawka dla dziecka. Skąd wziąć pieniądze?

Postprzez login... » N sie 17, 2014 8:45 am

Nie sądzicie dziewczyny,ze wszystko jest z roku na rok coraz droższe? A w tym roku kiedy mąż miał pewne problemy ze zdrowiem i poszło na to sporo kasy to naprawdę nie wiem za co kupię dla dzieci potrzebne rzeczy. Szczególnie,że w szkołach wyszła nowa wersja podręczników i tak naprawdę to nie da się kupić używanych ( tak jak zrobiłam to w zeszłym roku...).
Jakie jest rozwiązanie? Kredyt?
login...

Re: Wyprawka dla dziecka. Skąd wziąć pieniądze?

Postprzez annarak » Śr sie 20, 2014 9:14 am

Jest drogie. I z roku na rok coraz droższe. Ja zapłaciłam majątek za książki dla syna. Na szczęście poradziliśmy sobie bo mieliśmy jakieś zaskórniaki.
Wiem, że na pewno da się starać o dofinansowanie za zakup wyprawki ale jedynie przy niewielkich dochodach.
Kredyt jest pewnym rozwiązaniem jednak poczytaj sobie na początku ten artykuł:
http://www.comperia.pl/skad-wziac-1000- ... riapl.html
Znajdziesz tam raport o tym w jakim banku warto jest brać i jakie będziesz płaciła zobowiązanie.
Na pewno nie polecam chwilówek. Zaplączesz się w pętlę kredytową i łatwo z tego nie wyjdziesz.
annarak

Postprzez ZanetaJ » Śr sie 20, 2014 11:45 am

No przede wszystkim to trzeba oszczędzać jak sie da, wiadomo, że w tej Polsce jest trudno.
Ciekawe jakie są teraz te podręczniki, ja pamietam, ze wychodziły nowe podręczniki jak byłam w liceum, które różnił się jednym rozdziałem...Więc wszystko się kserowało,a potem dokładało rozdział z nowej książki :P

No trzeba wywalić dużo pieniedzy na te podręczniki, a to plecak sie zepsuje a to coś...dzieci to skarbonka bez dna :)
ZanetaJ

Postprzez login... » N sie 24, 2014 12:02 pm

No właśnie w tym roku wchodzi nowa seria. Aż mi się żal zrobiło jak widziałam,ze dla dzieci 1 klasy będą w tym roku darmowe podręczniki. Niestety moje dzieciaki się nie załapią a jednak w domu się nie przelewa.
Pytałam się o dofinansowanie ale tam trzeba mieć bardzo niski dochód tak więc raczej się nie załapiemy.
Annarak dziekuję za zestawienie.
Został już jedynie tydzień tak więc mam nadzieję,ze uzyskam ten kredyt szybko. Czy możesz jeszcze coś w tym temacie napisać?
login...

Postprzez annarak » Pn sie 25, 2014 6:54 am

Róznie z tym bywa. Czasami od razu dostaniesz ren kredyt, czasami trzeba czekać. Jest wiele czynników. Twoje dochody, historia kredytowa tak więc nie podpowiem.
Na stronie jaką wcześniej podałam masz pole, w którym możesz wpisać swój numer telefonu albo mail i powinien się do Ciebie odezwać doradca kredytowy. Może warto byłoby pogadać sobie z nim?
annarak

Postprzez Nigtenka » Pn sie 25, 2014 7:27 am

Tylko niech Ci nie przyjdzie do głowy brać chwilówek? Nie miej zaufania do tych wszystkich małych budek kredytowych ani do ludzi, którzy wciskają ulotki z ofertami kredytów.
Mamią tylko ludzi wydaniem kredytu bez dochodów a jeśli tylko trochę przekroczysz termin spłaty to odsetki totalnie Cię zjedzą.
Lepiej już wziąc kredyt w banku.
Nigtenka

Postprzez marcelinabajczak » Śr sie 27, 2014 9:48 pm

Dokładnie - trzymaj się z dala od chwilówek, teraz internetowe pożyczki stały się mega popularne, lepiej odpuścić.

Co dokładnie umiesz robić? Może jakieś zdalne zlecenia? Albo jakiś e-biznes pokroju Centrum Reklamy?
marcelinabajczak

Postprzez vicky0019 » So wrz 27, 2014 12:37 am

Warto zajrzeć do http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki , gdzie są spore rabaty na podręczniki szkolne. A jeśli zrobimy zakupy za 299zł mamy darmową dostawę podręczników do domu. Sprawdźcie.
vicky0019

Postprzez limka » Cz paź 23, 2014 3:10 pm

Pieniądze na wyprawkę muszą się znaleźć, bo wiadomo, że dziecko zasługuje na produkty i akcesoria jak najlepszej jakości. Jednak nie zdecydowałabym się na pożyczkę z tego powodu. Po prostu starałam się regularnie dokupować rzeczy dla Maluszka w trakcie ciąży. Urządziliśmy pokój, a później kupowałam zabawki i akcesoria do higieny bobasa. Wózek i nosidełko kupiłam używane, bo nie uważam, żeby to była jakaś ujma. Poza tym trochę oczywiście pomogli również dziadkowie :). A co do podstawowej wyprawki, to według mnie dobrze wyposażone torby dla mam powinny przede wszystkim zawierać podstawowe kosmetyki, pampersy, kubeczek i oczywiście jakąś zabawkę. Tak naprawdę dziecku potrzebna jest przede wszystkim miłość ( no i oczywiście spokój, jedzenie, picie, dużo snu i ciepło). Wszelkie dodatkowe akcesoria nie sprawią, że dziecko będzie szczęśliwsze.
limka

Postprzez login... » Wt paź 28, 2014 9:37 pm

Ja już zbieram rzeczy po córeczce siostry, choć wszyscy mówią że zapeszę :)
login...

Następna strona

Powrót do Forum otwarte