Wyszukiwanie zaawansowane »

Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

28-40 tydzień
Poród i połóg

Re: Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

Postprzez Muminka0000 » Cz lip 07, 2016 12:09 pm

WOW !! Gratuluję CzarnrOczy!!!!
Jesteście odważni :) Ja chciałam kolejne dziecko ale jakoś miałam opory ale los podsunął mi taką a nie inną sytuację w pracy co przyspieszyło decyzję. JA też będę miała w lutym dzidziusia. Jestem po jednym usg stwierdzającym tylko ciążę. Teraz będę miała kolejną wizytę i mam nadzieję, że się dowiem więcej, czy będzie parka czy dwie córki w domu :)

Napisz CzarneOczy jak już będziesz znała płeć dziecka :))

Ja tu będę zaglądać więc będzie miło jak chociaż Ty czasem coś napiszesz. :) Jeszcze raz gratuluje!
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Ana36 » Wt lip 12, 2016 8:47 pm

GRATULUJE DZIEWCZYNY!!!
Ana36

Postprzez CzarneOczy » Śr lip 13, 2016 12:53 pm

Świetna wiadomość! Ja mam termin na 23 lutego. Na razie też tylko jedno usg, stwierdzające.... ufff... że w brzuchu jest tylko jeden bobas ;) Możecie się śmiać, ale przy trzeciej ciąży ta informacja to priorytet. Korci mnie, żeby nie poznawać płci dziecka do porodu, ale pewnie nie wytrzymamy. Chcielibyśmy z mężem trzecią córkę.

Teraz będziemy mieć bardzo intensywny okres. Musimy wybrać projekt domu i zacząć się budować.

Pochwalę się tylko, że Hania całkowicie odstawiła już pieluchy i nocnik. Korzysta z sedesu - to nowa jakość życia dla nas wszystkich :)
20-12-2013 Zostałam Mamą!
Obrazek
CzarneOczy

Postprzez Muminka0000 » Cz lip 14, 2016 7:30 am

Przy trojce dzieci to faktycznie potrzeba więcej miejsca a bloki to ciasnota. Powodzenia w budowaniu :)

Hania zaczęła 2 tydzień chodzenia do przedszkola. W pierwszym tygodniu nie było problemów z zostawaniem. W tym tyg już są. Mam dwie teorie dlaczego :) Ogólnie sam pobyt w przedszkolu znosi dobrze. Trochę ją chyba przeraża ilość dzieci bo czasem trzyma się z boku. A przy mniejszej ilości odżywa. Leżakuje też praktycznie co dziennie. Mało je. W domu też. Jest na etapie, że wszystko bleee. W ciągu trzech dni nauczyła się wołać siku na nocnik. W domu chodzi w majtkach. Nie zawsze chce natomiast wołać w przedszkolu. Czasem jak pani ją zapyta to powie tak. Nie dawno kupiliśmy nakładkę na kibelek i uczymy ją sikać tam. Czasem z sukcesem. Denerwuje się że nie może sama szybko zejść z kibelka jak z nocnika dlatego nie zawsze chce na nim siedzieć ale cóż....damy radę :)
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Ana36 » Pt lip 15, 2016 10:37 am

Dziewczyny mam w sobie wewnętrzną tęsknotę za drugim dzieckiem i nie umiem sobie z tym poradzić.

Nie dość, ze jestem już dość.. dojrzała (39 lat) to jeszcze dzisiaj robiłam badania - markery nowotworowe... tak to się porobiło.
Ana36

Postprzez Ana36 » Pt lip 15, 2016 4:49 pm

Sprawdziłam w necie, mam już wyniki. Markery w normie :lol: ale ANEMIA większa niż po cesarce!! hemoglobina 9,9. No, ale z tym można szybko się uporać.
Dziewczyny jesli tylko mozecie to nie zwlekajacie z drugim dzieckiem. :P Rodzina to podstawa!!
Ana36

Postprzez CzarneOczy » Śr sie 17, 2016 8:59 pm

Ana, chyba nadal możesz postarać się o dzidziusia. Moja ciotka urodziła w wieku 43 lat. Wcześniej porobiła sobie badania, żeby sprawdzić, czy jest w dobrej kondycji. Ale niestety później to już jej się tak bardzo wychowywać nie chciało i zmarnowała dziecko przed tv i w grach komputerowych.

Z nowości, Hania została przyjęta do żłobka (z listy rezerwowych). Lila już wcześniej w normalnej rekrutacji. Obie idą od września na pół dnia. Kompletuję im właśnie wyprawkę. Przy okazji mam pogląd, ile w przyszłości będą mnie kosztowały obie dziewczyny przed 1 września ;) Wszystko razy dwa.

Już szaleję na myśl o tym wolnym czasie, bez kłótni, krzyków, gryzienia siebie nawzajem... Dziewczyny ostatnio doprowadzają mnie do szału. Lila ma rok i miesiąc, dobrze już chodzi i wszędzie się wspina - na meble, taborety. Biegam za nią i łapię, jak robi coś głupiego, ale staram się jej już na więcej pozwalać. Waży 10 kilo, nie mam siły ciągle jej dźwigać. Hanka nieco się uwsteczniła w jedzeniu, nie chce w ogóle sama machać łyżką. A trzeci dzidziuś miał usg genetyczne i póki co, jest okazem zdrowia :-) Dajcie znać, co u Was.
Obrazek
CzarneOczy

Postprzez Muminka0000 » Cz sie 18, 2016 11:42 am

CzarneOczy, gratuluję żłobka. Oby Hania lubiła tam chodzić. :)
Moja Hania chodzi od lipca do przedszkola na 8 godzin. I odpukać jest dobrze. Ma swoje ulubione panie, woła siku (czasem i wpadka będzie ;) )Przyniosła już swój pierwszy rysunek a wczoraj pszczółkę z rolki :) Duma mamy :)) A i w domu jest ciszej spokojniej i mogę coś spokojnie zrobić a nawet po zakupy wyjść. Oprócz zalet są i wady. Trochę jest przeziębiona. Lekki katar i kaszel. Uroki pory deszczowej i kichających dzieci. Przed ciążą mało kiedy miałam katar. Teraz już drugi raz mam. Masssakra!
Skoro mówisz o wydatkach....jestem w trakcie kompletowania wyprawki....kwota farb,kredek,bloków jest przerażająca. A na pocieszenie.....jeszcze dojdzie komplet edukacyjny-książki dla 3 latków :) No i tak się zaczyna edukacja...i tak do 18nastki hehehe

CzarneOczy, teraz już masz dość czasem dwójki dzieci...a jak dojdzie jeszcze jedno? Podziwiam Cię za odwagę. Mnie przeraża dwójka. Bynajmniej początki gdy Hania będzie odczuwała zazdrość.

Nasze usg też wypadło pomyślnie. Może dopiero na następnym....5 września będzie widać płeć.

A powiedz mi czy miałaś coś takiego jak wysypka typu pokrzywka? Od kilku tygodni mam coś takiego. Zaczyna się od swędzenia. Drapię się i zaraz pojawiają się białe krostki, taka kolonia a czasem takie placki całe jak od komara. Drapię drapię drapię bo swędzi i za jakiś czas przechodzi. Pojawia się głównie na nogach,czasem na ręku a raz na karku. Wkurzające i irytujące to jest. Lekarz prowadzący powiedział, że to reakcja organizmu na zmiany hormonalne. Oby miał rację.
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Ana36 » Pt sie 19, 2016 1:26 pm

Cześć Dziewczyny!!

Robcio od września 2015 do końca lipca b.r. chodził do żłobka. Od tego września idzie do przedszkola w miejscowości w której pracuję, bo tu gdzie mieszkamy nie było miejsc. Zatem zacznie się edukacja: angielski, niemiecki. ble ble... dla mnie najważniejsze, ze jest DUŻY PLAN ZABAW na DWORZE!! i własna kuchnia (a nie catering) no i to, że w ogóle jest miejsce w przedszkolu. To przedszkole prywatne ale z dofinansowaniem więc płacimy ok. 420 zł + wyprawka jak wszędzie.

Kończymy właśnie dwutygodniowy urlop nad naszym morzem. Robuś woła siku i be. W dzień też śpi bez pieluchy, ale na noc zakładam.
Jak zobaczy na chodniku mrówki to w pośpiechu ściąga gaciochy i obsikuje mrówki!! :lol: zatem jak tylko widzę mrówki staram się odwrócić jego uwagę. Potrafi wyciągnąć siusiaka, skierować na cel i wstrzymywać siku i puszczać, jakby zakręcał i odkręcał kranik. Cieszy się przy tym jak szalony.

Mam znajomą 27 latkę, której też nie chce się wychowywać dziecka - mały ciągle siedzi przed tv a starsze dziecko przed tabletem... Zatem to chyba nie o wiek chodzi tylko generalnie o podejście do sprawy wychowania/posiadania dziecka. Od tego czy komuś się chce czy nie chce.

Uważam, że przy tak małych dzieciach najważniejszy jest ruch na świeżym powietrzu - swobodna zabawa. Siedzę zatem całymi dniami na placu zabaw albo popindalam za nim - jak jest na rowerku biegowym. A tu nad morzem to wiadomo - cały czas szaleństwo.

Przy dwójce dzieci jest co robić a przy trójce :shock: :mrgreen:
Mieszkam w bloku, ale mam kumpelkę (41 lat) która ma synka 3 mce młodszego od Robcia - mieszkają w domku jednorodzinnym - to bardzo duże wybawienie!! Można w piżamie wyjść na dwór :D a przy nowoczesnej budowie domu można nawet siedzieć w domku i widzieć bawiące się dziecko.

Pozdrawiam Was babeczki wakacyjnie. Dużo sił i pozytywnej energii.
Ana36

Postprzez CzarneOczy » So wrz 10, 2016 8:44 pm

To chyba nie jest tak. Przy dwójce czułam, że mam łatwiej niż przy jednej Hani, która była bardzo trudna w obsłudze. Teraz dziewczynki czasem się biją i sprzeczają, ale przeważnie są dla siebie dobrymi kompanami do zabawy. Coraz częściej bawią się same i mnie nie angażują. Jak dojdzie trzecie (czuję już ruchy!) to Hania i Lilka będą już chodziły na kilka godzin do żłobka. Będę miała znowu łatwiej. Jestem dobrej myśli.

Będąc w drugiej ciąży czułam autentyczne przerażenie, jak to będzie po porodzie. Co z zazdrością, co ze spacerami, gdy jedno ucieka tu, a drugie tam.. Wszystko to okazało się przesadzone. Spacery są przyjemnością, zazdrości ze strony Hani nie było prawie wcale. Teraz to młodsza jest zazdrosna i potrafi pociągnąć Hankę za włosy, gdy ją przytulam :)

Hania po kilku dniach w żłobku zaczęła wychodzić z sali z uśmiechem od ucha do ucha. Do wieczora prawi mi komplementy i wyznaje miłość ("Mamo, kocham cię przez cały dzień i przez całą noc" - to jej najnowszy tekst). Nie ma jak rozłąka z matką ;) Kupiłam jej wyższy podnóżek w ikei i teraz już sama załatwia się na sedesie. Zakłada nakładkę, ściąga majtki, spłukuje wodę... super.
Obrazek
CzarneOczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród