Wyszukiwanie zaawansowane »

Problemy trawienne u malucha

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Problemy trawienne u malucha

Postprzez sharona » Pn lis 12, 2012 6:32 pm

Moja córcia od jakiegoś czasu ma problemy z jelitami, jak nie biegunki to zaparcia. Czasami potrafi mi nie robić kupki 4-5 dni. Mała niedługo skończy roczek. Byłam u lekarza, kazał dawać więcej owoców, ale to kończy się znowu biegunką. Mieliście może taki problem, jak sobie poradzić?
sharona

Re: Problemy trawienne u malucha

Postprzez mamut » Pn lis 12, 2012 9:24 pm

może to wina tego że najpierw jej nie dawałaś owoców, a teraz dajesz za dużo i dlatego ma biegunkę. Postaraj się dawać owoce, ale w małych porcjach i wtedy zaobserwuj co się dzieje:)
mamut

Postprzez szarlotka » Pn lis 12, 2012 10:46 pm

sprobuj moze dawac jej dosc regularnie jedzenie typu: kiwi, jablko starte na tarce :) moze chodzi o to, zeby sie ustabilizowal jej 'tryb jedzeniowy' :) jesli to nie pomoze to zawsze mozesz isc do apteki i poprosic o jakis delikatny synbiotyk dla dziecka :)
szarlotka

Postprzez ANIAM19872 » Śr lis 14, 2012 3:06 pm

moja córeczka jak była malutka miała problemy bardzo podobne i teraz jak coś cokolwiek się zaczyna to podaje jej multilac BABY synbiotyk który reguluje prace jelit a tagze chroni je w trakcie brania antybiotyku. Można już go stosować po 4 miesiącu życia.
ANIAM19872

Postprzez latte » Śr lis 14, 2012 3:58 pm

Co tzn. "problemy z jelitami" (???) Z tego co napisałaś lekarz zalecił zmianę diety. Twoja Córeczka jest jeszcze malutka więc staraj sie dbać o jej posilki i ich regularnosc, nie diagnozuj na własną rękę. Nie śpiesz się z bieganiem do apteki po "cudowne środki". U Nas jogurcik, deserek owocowy albo starte jabłuszko "pędziły" machinę. Pozdrawiam.
latte

Postprzez olgas100 » Wt lis 20, 2012 12:40 pm

Ale ten Multilac Baby jest całkiem bezpieczny dla dziecka i przede wszystkim skuteczny.Wiem,że domowe sposoby są najbardziej delikatne dla organizmu dziecka,ale niestety nie zawsze się sprawdzają.
olgas100

Postprzez sylwia4012 » Pt cze 20, 2014 8:26 pm

ja byłam przekonana przez rok, że mam alergie pokarmową. Okazało się, że to nietolerancja pokarmowa. Poczytaj o tym, http://prozdrowotni.pl/nietolerancja-pokarmowa-to-powazny-problem i obserwuj, choć to trudne. W aptece sa specjalne testy, warto zrobić. Poza tym znajdź dobrego lekarza, który pomoże w normalnym funkcjonowaniu (dieta, nawyki zywieniowe itd)
sylwia4012

Postprzez Antonina » Śr sie 20, 2014 9:07 am

Można spróbować podawać dziecku probiotyki. Z doświadczenia wiem jak w naszym domu sprawdziła się BioGaia. Kiedy tylko nasza Córka zaczęła się prężyć, płakać pod wieczór itp od razu włączyłam te krople. u nas poskutkowały.
Antonina

Postprzez evita » N lis 23, 2014 4:26 pm

To może być nietolerancja laktozy.
evita

Postprzez lilka91 » Wt sty 20, 2015 8:26 am

Na zaparcia najlepszy jest błonnik. Dużo jest go w warzywach i owocach więc radzę podawać je dziecku. Jeśli dziecko nie poradzi sobie z pogryzieniem jedzenia to możesz zrobić sok np. z pomocą wyciskarki http://sokowo.pl/wyciskarki-jednoslimakowe Dostarczysz mu dużo witamin i błonnika. Problemy z brzuszkiem powinny zniknąć:)
lilka91

Następna strona

Powrót do Żywieniowe ABC