Wyszukiwanie zaawansowane »

AZS- co stosować?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

AZS- co stosować?

Postprzez madame » Cz maja 25, 2017 8:33 pm

Mam problem z atopowym zapaleniem skóry i już sama nie wiem co stosować, żeby objawy ustąpiły. Kupowałam różne kosmetyki różnych firm, ale efekt kuracji mnie mnie zadowalał. Słyszałam o http://emolium.pl/baza_wiedzy/atopowe_z ... skory.aspx , ale zanim kupię kolejny produkt wolę zapytać o opinię na jego temat.
madame

Re: AZS- co stosować?

Postprzez Paulinka89 » Pn maja 29, 2017 10:42 am

Ja stosowałam emolienty z eloderm. Na ich stronie są także bardzo ciekawe i pomocne artykuły. Na przykład http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u- ... ienty.html . Jest on dość pouczający. I choć jestem pewna, że skoro sama masz AZS to wiesz dużo na ten temat. Ale moim zdaniem warto od czasu do czasu poczytać sobie na ten temat nowe artykuły. Medycyna idzie do przodu, powstają coraz to nowe metody leczenia oraz różne nowe specyfiki. Warto jednak orientować się w tym.
Paulinka89

Postprzez heterosmutek » Wt maja 30, 2017 9:21 pm

najlepszym wyjściem jest stosowanie tego, co poleci nam dermatolog. wszystkie inne leki to jednak eksperymentowanie samemu co może być niebezpieczne
heterosmutek

Postprzez maszynistkaaa » Śr maja 31, 2017 7:48 pm

tak jak już tutaj ktoś napisał tylko dermatolog leczenie na własną rekę w przypadku takiego właśnie zapalenia nie jest dobrym pomysłem, jak sobie przypomnę jak sprawa wyglądała u mojej siostry to aż mnie ciarki przechodzą... dlatego lepiej wybrać specjalistę Marta była u tej Pani http://www.karolinakopec.com/ leczenie nie było jakieś długie i przewlekłe, została przyjęta bardzo profesjonalnie w końcu prywatnie to prywatnie, dzisiaj po tym ani śladu :)
maszynistkaaa

Postprzez ZamyslonaMama » Śr cze 21, 2017 11:38 am

Każdy przypadek jest inny metodą prób i błędów doszliśmy do tego, że naszej córce najlepiej służą kosmetyki Elodermu używamy żelu, szamponu i balsamu. Zalecone przez lekarza są też kąpiele z dodatkiem: siemienia lnianego, krochmalu i kory dębu. Całość daje fajny efekt.
ZamyslonaMama

Postprzez maminka87 » Śr cze 28, 2017 4:56 pm

Z własnego doświadczenia wiem że najskuteczniejsze są dermokosmetyki Emolium. Stosowałam je gdy moje dzieci były malutkie, zdarza mi sie też kupować je dla siebie. Skóra dzięki nim jest mocno nawilżona i nie ma problemów z pieczeniem, swedzeniem czy pękaniem skóry
maminka87

Postprzez ZamyslonaMama » Śr lip 19, 2017 2:41 pm

U nas właśnie emolium się zupełnie nie sprawdziło, a Eloderm zadziałał bardzo dobrze od razu złagodził zaczerwienienia i dobrze nawilżył. Dobór emolientów to kwestia indywidualna.
ZamyslonaMama

Postprzez anetaws » Pn lip 24, 2017 2:00 pm

Chcąc pozbyć się AZS, należy o skórę w odpowiedni sposób zadbać. Mi, pomagają w tym dermokosmetyki "dr. Michaels", bazujące na substancjach naturalnych, nie zawierające sterydów. Ich regularne stosowanie jest gwarancją sukcesu - w naszym przypadku poprawa nastąpiła po kilku tygodniach stosowania (pierwsze efekty widać było już po dwóch tygodniach)!
anetaws

Postprzez Alisja » Pt wrz 08, 2017 12:37 pm

Cóż, niestety pielęgnacja atopowej skóry, zwłaszcza u niemowląt lub małychdzieci, nie nalęzy do najłatwiejszych zadań. Ja z azs zetknęłam się u mojej Zuzi, kiedy miała niecały roczek. Początkowo myśleliśmy z Tomkiem, moim mężem, że jej skóra:cienka, szorstka, łatwo się łuszcząca reaguje alergicznie na jakiś czynnik i to przejdzie. Jednak nie przeszło i udaliśmy się do dermatologa i wyszło, że to AZS. Pomogły tak naprawdę dopiero emolienty, zwłaszcza kremy natłuszczające skórę Zuzi po kąpieli. Jakbyście chciały się dowiedzieć więcej, to piszę szerzej na swoim blogu :)- http://www.gabinetzdrowie.pl/jak-pielegnowac-skore-z-atopowym-zapaleniem-skory/
Alisja

Postprzez sylwia4012 » Pt gru 01, 2017 6:26 pm

Ja stosowałam różne leki, od niedawna zaczęłam dermokosmetyki na atopowe zapalenie skóry na eapteka. Lekarz poradził mi żebym zaczęła, i powiem że pomagają, widać po nich różnicę.
sylwia4012

Następna strona

Powrót do Nasze dzieci