Wyszukiwanie zaawansowane »

Karmienie piesi

28-40 tydzień
Poród i połóg

Karmienie piesi

Postprzez Anna89 » Wt cze 09, 2015 11:49 am

Witam. Czy podczas karmienia macie problem z zapaleniem piersi ? Czytałam na jednym forum że spore grono kobiet karmiące w ten sposób ma właśnie taki problem. Przeczytałam co nie co na ten temat http://lovi.pl/pl/pomoc-laktacyjna/110 Co o tym sądzicie ? jak to było w Waszym przypadku ?
Anna89

Re: Karmienie piesi

Postprzez nudnaar » So cze 13, 2015 8:32 am

Jeśli będziesz dbała o piersi, sukcesywnie odciągała pokarm ( jeśli będzie go za dużo a dzidzia go nie wypije ) to zapalenie piersi Ci nie grozi.
nudnaar

Postprzez SadyeWawa72 » Wt cze 30, 2015 5:32 pm

Stan zapalny piersi, tak jak i zastój pokarmu, nie oznaczają, że należy odstawić dziecko od piersi. Wręcz przeciwnie – częste karmienie pozwoli na szybsze pozbycie się nieprawidłowości. Dziecko powinno być przystawiane do piersi częściej niż do tej pory. Lepiej jest go nie dokarmiać mlecznymi mieszankami i nie przesadzać z podawaniem smoczka (ssanie smoczka sprawia, że dziecko jest mniej zainteresowane piersią, może się także przyczynić do nieprawidłowego nawyku ssania). Im więcej dziecko wypije – tym lepiej. Matka powinna przyjmować cały czas co najmniej 2 litry płynów dziennie, aby nie zaburzyć dodatkowo laktacji.
SadyeWawa72

Postprzez qrczaks » Śr lip 01, 2015 6:10 pm

ja osobiście tego nie przechodziłam ale moja siostra tak
Ostatnio edytowano N wrz 27, 2015 10:30 pm przez qrczaks, łącznie edytowano 1 raz
qrczaks

Postprzez milla » Wt sie 11, 2015 7:25 pm

Moja bratowa również. Najgorzej było jak pobudziła laktację. Piersi były nabrzmiałe, obolałe. Na szczęście z czasem nabrała wprawy z odciąganiem i z dnia na dzień było coraz lepiej.
milla

Postprzez Iga72 » Pn sie 31, 2015 7:59 pm

Ja też nie przechodziłam, ale moja znajoma tak i od tego czasu postanowiła, że więcej karmić piersią nie będzie. Jak dla mnie, jest to nieprzemyślana decyzja, takie małe dziecko potrzebuje pokarmu, a taki od matki to samo zdrowie. Wiem, że może przestraszyła się bólu i dlatego zrezygnowała, ale ja sama też miałam okres, w którym już wątpiłam, bolały mnie piersi, źle się czułam i byłam bardzo przemęczona, ale nie zrezygnowałam bo wiedziałam, że to dla dobra mojej córki. Jestem w stanie zrozumieć tylko matki, które nie mogły karmić piersią z poważnych przyczyn, pewnie dla nich też nie jest to łatwe. Czytałam artykuł http://www.parentingowo.com/blog/mama-lubi-wybor.html , w którym poruszona jest właśnie sprawa karmienia piersią, autorka wymienia jakie problemy możemy napotkać i jak sobie z nimi radzić żeby nie podejmować pochopnych decyzji odnośnie sposobu karmienia. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Iga72

Postprzez Panterka » Pt gru 30, 2016 1:36 pm

Warto odpowiednio przygotować się do karmienia piersią. Nie możemy też zbytnio się z tego powodu stresować bo to przynosi odwrotne skutki. Ciekawe informacje na swojej stronie ma szkoła Prenalen , sądzę, że warto tam zajrzeć
Panterka

Postprzez tomek443 » Pt kwi 07, 2017 1:05 pm

według mnie to jest bardzo bolesne

Postprzez Guziczek » Pt lip 28, 2017 4:53 pm

Jak już sie zdecydujesz na karmienie pamiętaj o swojej wygodzie. Każda z nas chce modnie wyglądać ale trzeba też mysleć o tym jak wygodnie bedzie karmić. takie https://modnaciaza.pl/kategoria-produkt ... karmienia/ bluzki do karmienia beda idealnym rozwiązaniem.
Guziczek

Postprzez kiniak » Cz wrz 28, 2017 11:53 am

:ugeek: :ugeek:
kiniak

Następna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród