Wyszukiwanie zaawansowane »

Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Typowo kobiece sprawy- o których lubimy rozmawiać i plotkować

Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Postprzez nidec1983 » Wt sty 31, 2017 12:27 pm

Witam Proszę o poradę. Obecnie z mężem mamy mieszkanie w bloku warte ok 180 tys. złotych. Oszczędności 150 tys. złotych. Mieszkanie 3 pokojowe. Pracujemy w domu tak więc jeden pokój to gabinet. Chcielibyśmy się w przyszłości postarać o dziecko i z tego właśnie powodu zastanawiamy się czy nie zainwestować w dom. Budować się nie będziemy bo nie chcemy mieszkac na dalekich przedmieściach a tylko tam można kupić działkę. Przeglądaliśmy sobie domy klocki z lat 80 tych na spokojnym osiedlu ( 20 minut piechotą do centrum miasta). Cena klocków to ok 250-300 tys. złotych do negocjacji ( klocek to ok 130-200 m2 , pełne podpiwniczenie, możliwość adaptacji poddasza plus dwa garaże). Do remontu ale w większości sa nowe piece oraz nowe okna. Działka mała ale nawet nie chcielibyśmy dużej. Mają ogrzewanie piecem węglowym. Jest podłączenie do gazu oraz jest możliwość ogrzewania z sieci miejskiej. Nigdy jeszcze nie mieszkałam w domu. Co mnie martwi: Czy koszta ogrzewania domu są duże? Czy dom to naprawdę tak duży ogrom pracy przy utrzymaniu?
nidec1983

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Postprzez kachcinka » Pn lut 20, 2017 11:40 pm

Zależy jakimi jesteście osobami. Ja od urodzenia mieszkałam w bloku. Po ślubie zamieszkałam z mężem w domku z teściami (mamy swoje wejście pokój, kuchnie i łazienkę)- nie zanienilabym się na mieszkanie. Mamy tez podwórko. Robisz co chcesz. Nikt wam nie zagląda, nikt nic nie słyszy. Latem wystawiasz basen i masz chwilę ochłody. Nie ma nic lepszego jak dom. Nikt się nie czepia... Teraz sie budujemy -bedzie niewielka chałupka ale własne cztery katy i własny ogródek.
W życiu nie wróciłabym do bloku z upierdliwymi sąsiadami. Budujemy ten https://www.novio.pl/projekty-domow-parterowych/5568-e-114.html.
Wszystko ma jednak swoje zalety. Jeśli jesteście rozrywkowi, chodzicie na imprezy, do teatru, często do kina lub lubicie towarzystwo, to mieszkanie będzie lepszym wyjściem. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
Ponadto, jeśli lubicie wygodę a nie przeszkadza wam bliskie sąsiedztwo to weźcie mieszkanie.
Jeśli jednak cenicie sobie kontakt z przyrodą i lubicie uprawiać ogród, urządzać grilla to budujcie dom.
Nie każdy ma chęci do prac gospodarczych typu koszenie trawki.

Obrazek
kachcinka

Postprzez monikaq » Wt lut 21, 2017 10:27 am

Myślę, że kupno domu to dobra inwestycja. Warto jednak w tej kwestii poradzić się specjalistów. Polecam Ci dobre biuro nieruchomości - to Centrala Nieruchomości: http://krajowy.biz/firma,centralanieruchomoscipl. Zajmują się sprzedażą najróżniejszych nieruchomości. Jestem pewna, że indywidualnie Tobie doradzą i znajdą dla Ciebie najwygodniejszą propozycję.
monikaq

Postprzez joejoe » Wt lut 21, 2017 11:51 am

Mój narzeczony postanowił wybudować dom, bo już nie mógł w bloku wytrzymać i pomimo tego, że domek jest za miastem to to była bardzo dobra decyzja :)
joejoe

Postprzez mamsza » Pt lut 24, 2017 3:33 pm

Można pomyśleć o kupnie działki, a w przyszłości o postawieniu na niej domu. Firma Cesar Działki: http://www.cesardzialki.pl/ ma bardzo duży wybór działek, między innymi nad jeziorem. To może być dobra inwestycja na wiele pokoleń.
mamsza

Postprzez mijka » Cz wrz 07, 2017 10:26 am

Moim zdaniem jak najbardziej warto mieszkać w domu. Mieć piękny ogród, dużo pstrzeni, jak lubimy coś takiego. Inne całkiem jest powietrze.
mijka

Postprzez Alisja » Cz wrz 07, 2017 10:34 am

Cóż, zgadzam się z głosami, że dom to inwestycja w przyszłość. Przecież będą go moły odziedziczyć nasze dzieci, a nawet wnuki. Warto o tym pamiętać, ja na przykład mieszkam już trzeci rok w domu i uważam, że to była jedna z najlepszych decyzji w naszym dotychczasowym życiu. Przecież teraz jesteśmy na "swoim", żaden namolny sąsiad nas nie nęka, a jak chcemy to możemy sobie urządzić grilla na świeżym powietrzu. Trochę problemów przysporzyłam nam aranżacja wnętrz, ale jak się chce, to można znaleźć w necie szczegółowe porady. Mi bardzo przydał się ten artykuł - http://www.uslugi24.net.pl/jaki-kolor-farby-wybrac-do-sypialni/
Alisja

Postprzez sussie2 » Śr wrz 20, 2017 5:26 pm

Dom to fajna sprawa, jednak dużo ciężej jest go wyposażyć - głównie przez to, że jest po prostu większy. Sama właśnie zastanawiam się nad stołem. Spodobały mi się takie stoły skandynawskie: https://www.dutchhouse.pl/meble/stoly ale nie wiem, na który się konkretnie zdecydować. Jak myślicie?
sussie2

Postprzez amy91 » N wrz 15, 2019 9:38 pm

Moim zdaniem lepiej wybudować dom niż męczyć się całe życie w bloku. Mieszkałam w bloku kilka ładnych lat i żałuję, ze dopiero niedawno zdecydowałam się na budowę domu. Własny dom to duża wygoda. Gdybyś szukała projektu dla siebie zajrzyj na https://www.mgprojekt.com.pl/tytan-3 Przy każdym projekcie podane są koszty budowy domu pod klucz.
amy91

Postprzez derew » Wt wrz 17, 2019 9:59 am

zdecydowanie tak :) taki dom to super sprawa
derew

Następna strona

Powrót do Damskie pogaduszki