Kalkulator terminu porodu

Sprawdź, kiedy Twoje dziecko przyjdzie na świat!

Kalkulator terminu porodu pozwoli przyszłej mamie przewidzieć przybliżoną datę przyjścia dziecka na świat. Data porodu to jednocześnie termin, w którym kończy się okres ciąży i następuje tzw. "rozwiązanie".

Ze względu na to, że dokładny moment zapłodnienia zwykle nie jest znany, lekarz liczy czas rozpoczęcia ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W obliczeniach bierze także pod uwagę moment pierwszych ruchów płodu oraz wysokość dna macicy. Uzyskany w kalkulatorze wynik będzie określał prawdopodobny dzień porodu. Jest to termin jedynie orientacyjny, ponieważ tylko 5% dzieci przychodzi na świat w ściśle przewidzianym dniu. Większość kobiet (prawie 2/3) nie rodzi w konkretnie wyznaczonym przez lekarza okresie. Poród może nastąpić zarówno około 2 tygodnie przed, jak i 2 tygodnie po przewidywanym terminie porodu ustalonym w sposób opisany powyżej.

Aby uzyskać datę narodzin dziecka, podaj termin rozpoczęcia ostatniej menstruacji i długość swojego cyklu, a następnie kliknij na przycisk oblicz termin porodu.

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:

Przeciętna długość cyklu:

  • dni

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55