Nasi eksperci

Czy mogę być w ciąży?

odpowiedzi Alicja Janaszek
lilili2805

Witam! Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc! Bowiem uprawiałam petting ze swoim chłopakiem – o ile można to nazwać pettingiem. Oboje byliśmy w bieliźnie i wykonywaliśmy ruchy podobne do takich podczas seksu. Czy jest możliwość, aby jakimś cudem plemniki, które przesiąknęły przez jego bieliznę przedostały się na zewnętrzną część mojej bielizny? Jeśli tak by się stało, to czy jest możliwość, abym była w ciąży? Podkreślam, że nie dotykaliśmy swoich narządów w inny sposób niż przez bieliznę i tylko i wyłącznie przez bieliznę. Martwię się, ponieważ na wielu forach internetowych ludzie wprowadzają w błąd i jestem już zakłopotana. Zamiast okresu dostałam tylko brunatnego 2-dniowego plamienia. Nastraszono mnie, że to objawy ciąży. Czy to możliwe? Błagam o pomoc! Strasznie się martwię! Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością!

Pytający: lilili2805

Witam.

Nie wydaje mi się, by była jakakolwiek szansa na przedostanie się wystarczającej liczby plemników do Pani pochwy i dalej do narządu rodnego.
Oczywiście komórkę jajową zapładnia pojedynczy plemnik, ale bardzo wiele innych "współpracuje" z nim przy pokonaniu otoczki komórki jajowej.
Tak więc do zapłodnienia potrzebna jest duża liczba plemników, a na to nie było raczej szansy.
Ważne jest też w której fazie cyklu doszło między Państwem do zbliżenia.
Skąpe dwudniowe plamienie może być wynikiem stresu związanego z obawą przed ciążą.
Niezależnie od wszystkiego dobrze byłoby zbadać się u swojego ginekologa – to rozwieje wszystkie Pani wątpliwości.

Pozdrawiam,

Alicja

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

O ekspercie

Specjalista ginekologii i położnictwa. Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w szpitalu oraz w ambulatorium. Specjalizuje się w...

Inni eksperci

Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55