suszi
Użytkownik: suszi
Kobieta

Użytkownik nie dodał jeszcze swojego opisu

Moje komentarze

Gojenie się ran poporodowych podczas połogu

2009-10-08

ja po pierwszej cesarce niestety miałam problemy z blizną, która nie chciała się goić, wdały się jakieś bakterie i musiałam mieć zakładane specjalne sączki do rany oraz dożylnie podawany antybiotyk. Przez to byłam w szpitalu tydzień dłużej, ale autor artykułu ma rację, że już po miesiącu wróciłam do formy i zapomniałam o problemach gojenia się rany poporodowej aż do... następnego porodu ;)
aha i na pocieszenie mogłam normalnie karmić piersią, bo korzyści z karmienia pomimo kuracji antybiotykowej były nadal ogromne;))

Masz wybór – Szpital Przyjazny Dziecku

2009-10-08

No to nic tylko pogratulować i trzymać kciuki, aby takich szpitali było w Polsce coraz więcej !!!
Ja rodziłam w szpitalu, który był na drugim miejscu rankingu "Rodzić po ludzku" i niestety nie było tak pięknie i ładnie, jakby się mogło zdawać, że będzie. Dlatego trzymam kciuki za to, żeby po uzyskaniu tytułu "Szpitala Przyjaznemu Dziecku" szpitale te godnie spełniały założenia i funkcje takiej placówki.

Czas na dziecko – to już?

2009-10-05

ale pocieszający jest fakt, że ostatnio jest moda na posiadanie trójki dzieci... widzę to na przykładzie rodziny i znajomych, część już ma trójeczkę, wiele z nich ma trzecie w drodze , a Ci co nie mają bardzo się starają :)) nie zauważyłyście tego trendu?

Mleko cenniejsze niż złoto

2009-10-05

no więc właśnie brakuje doradców laktacyjnych z prawdziwego zdarzenia!!
nie zapomnę jednej pani z sali poporodowej, która była załamana, że ma tak mało pokarmu i nie jest w stanie zaspokoić nim swojego nowonarodzonego dziecka. Nikt jej nie uświadomił, że ilości siary są niewielkie, ale wystarczające dla noworodka, że w pierwszym dniu wystarczy ilość mleka odpowiadająca jednej małej łyżeczce. Była tak sfrustrowana,że poprosiła pielęgniarki, żeby dokarmiły dziecko, no i dziecko nie miało potem ochoty na ssanie piersi= napędzanie procesu wytwarzania mleka i z dnia na dzień było coraz gorzej. A wystarczyło, że z tą świeżo upieczoną mamą porozmawiał by jakiś fachowiec z dziedziny karmienia piersią i ukoił jej skołatane nerwy. Bo rozmowa z sąsiadkami z sali nie wchodzi w grę, kiedy one nie mają takich problemów, albo kiedy wiedzą, że to nie problem, tylko natura. Tak więc tylko fachowiec może być w takich przypadkach pomocny i skutczny.

Zespół couvade, czyli mężczyzna w ciąży

2009-10-05

toż to jakaś makabra, naprawdę są tacy faceci? ;))

monika, blog: Nie lubię Cię

2009-10-04

wow !!! nie wiedziałam, że do tego(do tej optymistki) taka z Ciebie poetka ;)) Brawo, barwissimo !!!

Dodaj własne zdjecia!
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55