Strona 1 z 4

Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Pn gru 14, 2015 9:57 am
przez CrazyLady
Czesc dziewczyny!Planuje zajscie w ciaze, ale ze względu na to, ze przez dlugi czas brałam używki, obawiam się o zdrowie mojego rpzyszlego dziecka. Czy zazywane kiedys narkotyki mogą mieć wpływ na dzidziusia? :/

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Pn gru 14, 2015 1:01 pm
przez Rycyna
Z pewnością, jednak znacznie bardziej niebezpieczne jest zażywanie narkotyków bedąc już w ciązy. Dlatego zalecam jak najszybsze odstawienie używek i wykonanie kilku podstawowych badań. Konsultacja z lekarzem będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Pn gru 14, 2015 4:40 pm
przez bellicja85
Moja koleżanka była w podobnej sytuacji, ale jeszcze przed ciążą odłożyła prochy i udaje jej się do dnia dzisiejszego ich unikać. urodziła zdrowe dziecko, ale najadla się przy tym wiele strachu.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Wt gru 15, 2015 9:03 am
przez Rycyna
Tak jak pisałam wczesniej, znacznie bardziej niebezpieczne jest zażywanie narkotyków będąc już w ciąży. Szczególnie w pierwszym trymestrze, kiedy to kształtują się wewnętrzne narządy plodu. Ich uszkodzenie może być nieodwracalne w skutkach :( Niebezpieczne będzie też odstawienie narkotyków w natychmiastowy sposób. Zdecydowanie najrozsądniej będzie skonsultować się w tej kwestii z lekarzem w celu zastosowania odpowiedniego substytutu narkotyków.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Wt gru 15, 2015 12:55 pm
przez CrazyLady
Ciesze się, że tu trafiłam :) bardzo mi pomogłyście. Boje się najbardziej tego, ze w czasie ciazy się złamię i znowu siegne po prochy.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Wt gru 15, 2015 3:33 pm
przez dumna30
Jesli masz takie obawy, tzn. ze nie jesteś jeszcze czysta. Proponuje wybrać się na profesjonalna terapie. Sama sie na to zdecydowałam wybierając ten osrodek http://osrodek.terapie-uzaleznien.com.pl/ Dziś jestem matką siedmioletniego Kuby i od niespełna 9 lat nie sięgnęłam po prochy. Trzymam kciuki, żeby ci się udalo.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Śr gru 16, 2015 9:19 am
przez bellicja85
Pełna zgoda. Ośrodek leczenia uzależnień Oaza albo jakiś tego pokroju będzie dla Ciebie najlepszym miejscem. Dzieki sesjom ze specjalistami i kontaktom z innymi uzależnionymi, którym udało się pokonać nałóg, będzie Ci znacznie łatwiej się zmobilizować.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Śr gru 16, 2015 4:46 pm
przez Rycyna
Musisz się przełamać i pamiętać, że robisz to dla swojego przyszłego dziecka. Wiem, ze przełamanie wstydu i przyznanie się do nałogu może być trudne, ale pamietaj, że nie jesteś sama. Osób uzależnionych od narkotyków jest naprawde wiele. Wszystkie bardzo Ci kibicujemy.

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Cz gru 17, 2015 9:11 am
przez CrazyLady
Dzieki dziewczyny. Musze to przemyślec. Pozdrawiam!!

Re: Narkotyki a ciąża

PostNapisane: Cz sty 07, 2016 5:27 pm
przez Madzul
Moja znajoma z liceum przestała brac jak się dowiedziała, że jest w ciąży czyli około 2 miesiąca. Dziecko urodziło się z niedosłuchem na lewe ucho, ale nie jest powiedziane, że to dlatego, że brała.