Wyszukiwanie zaawansowane »

Niepłodność mężczyzn

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: Niepłodność mężczyzn

Postprzez selene23 » Śr sty 04, 2017 11:20 pm

Hej. Dokładnie: niepłodność dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety w równych proporcjach. Nie ma tak, że to głównie domena kobiet. I u jednych i u drugich można, a nawet należy ją leczyć. Choć najpierw trzeba się zbadać, by ustalić przyczynę i metody leczenia. Warto zasięgać informacji, czytać fora, różne publikacje, ale najlepiej udać się do klinik zajmującej się tym problemem, a nie martwić się, czy poddawać.
selene23

Postprzez czesia » N sty 15, 2017 12:42 pm

Trzeba zrobić badania i wykluczyć wszystko. My bardzo długo staraliśmy się o pierwsze dziecko a okazało się że wina leży w cyklach które były bez owulacji. Odsyłam was do przeczytania tego artykułu http://www.inofem.pl/leczenie-nieplodno ... et-z-pcos/ on rozwieje wiele wątpliwości, sam inofem też wydaję się być pomocny bo dowodzą tego badania kliniczne, ja niestety nie miałam wcześniej świadomości o istnieniu tego problemu dlatego tyle się umęczyliśmy.
czesia

Postprzez selene23 » Wt sty 31, 2017 9:46 pm

Czesia. I ten inofem pomógł Ci wystarczająco na problemy z owulacją, na tyle byś mogła samoistnie zajść w ciążę? Czy oprócz niego coś stosowałaś? Jestem trochę sceptycznie nastawiona do suplementów, bo ciężko mi uwierzyć by mogły całkowicie wyleczyć (zwłaszcza np. PCOS, które jest tylko do zaleczenia), wydaje mi się, że mogą raczej jedynie trochę poprawić nasze parametry. No i na niepłodność męską również raczej nie pomoże ;) Jestem zdania, że najpierw najlepiej udać się do specjalisty i postawić właściwą diagnozę. U nas przyczyną był hypogonadyzm i oligospermia i pomógł nam dopiero Kaczyński w Invimedzie.
selene23

Postprzez elizunia » Cz lut 02, 2017 1:54 pm

Jeżeli podejrzewacie swojego partnera o problemy z płodnością to może warto wysłać go na badania. Ja kojarzę tylko jedną klinikę w która wykonuje badania nasienia w Warszawa http://www.warszawa.klinikabocian.pl/oferta/leczenie-nieplodnosci/badanie-nasienia/ ale na pewno jest ich więcej. Tutaj w ramach badania masz od razu darmową konsultacje na której lekarz omawia wyniki. Po takiej konsultacji z lekarzem dopiero można stwierdzić czy są jakieś szanse i czy warto stosować jakąś suplementacje.
elizunia

Postprzez selene23 » Cz mar 09, 2017 11:39 am

Nie zgodzę się, że niby tylko jedna klinika w Warszawie wykonuje badania nasienia. Myślę, że większość ich to robi. Przecież to kompletnie podstawowe badanie, które nam dr. Kaczyński kazał zrobić od razu na pierwszej wizycie.
selene23

Postprzez franek22 » Cz mar 09, 2017 2:43 pm

tak się czasami zdarza w życiu

Postprzez adamam » Pt mar 10, 2017 12:33 am

u ginekologa zapytajcie. On wam poleci
adamam

Postprzez misiakaX » Cz kwi 27, 2017 8:55 am

Nie rozumiem tego uporczywego wśród niektórych ludzi obarczanie przede wszystkim kobiet winą za niepłodność. Fakty mówią co innego.
misiakaX

Postprzez Bartoszek » Śr cze 14, 2017 7:22 am

No to niestety zjawisko, które corz częściej się zdarza...
Bartoszek

Postprzez mamsza » Cz cze 22, 2017 8:20 am

Wiele rzeczy można leczyć - warto się nad tym zastanowić i w tym przypadku. Jeśli chodzi o niepłodność to istnieją specjalistyczne kliniki, które zajmują się jej leczeniem. To na przykład klinika Gameta, która działa w Łodzi, Kielcach i Gdyni. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie tu: http://gameta.pl/.
mamsza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę