Wyszukiwanie zaawansowane »

Długie starania

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Długie starania

Postprzez derasu » Śr cze 07, 2017 9:37 am

Czy po odstawieniu tabletek anty zajście w ciąże bywa aż tak kłopotliwe? Ja z mężem staramy się o dziecko już ROK!
Czy picie naparów z zielonej herbaty będzie skuteczne w terapii antycholesterolowej?
derasu

Re: Długie starania

Postprzez AmanDa » Pn cze 12, 2017 10:25 pm

Słyszałam, że po tabletkach organizm "wraca do normy" kilka miesięcy, jednak rok to dość spory okres czasu. Moim zdaniem należy wybrać się do lekarza który przebada was i sprawdzi czy w kwestii płodności wszystko jest w porządku. Potem można szukać wielu innych przyczyn. Nerwy, stres czy choroby mają spory wpływ na zajście w ciążę a nie zawsze zwracamy na to uwagę. Niedawno czytałam o tym, że możemy być nieświadomymi nosicielami takiej choroby jak chlamydia https://drwenerolog.pl/choroby/chlamydioza/ . Przebiega ona bezobjawowo, lub daje niewielkie sygnały które mogą kojarzyć się z wieloma innymi, mniej niebezpiecznymi chorobami. Niestety nie zdajemy sobie sprawy, że nieleczona choroba weneryczna może doprowadzić do zapalenia szyjki macicy, cewki moczowej a nawet bezpłodności. Dlatego warto badać się na wszystkie możliwe sposoby jeżeli mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne z drogami rodnymi.
AmanDa

Postprzez berekatka » Cz cze 29, 2017 4:20 pm

Ja u siebie po odstawieniu czekałam prawie dwa lata. I tak się jakoś trafiło, że mam trójkę dzieci, każde rok po roku :D
berekatka

Postprzez odettka » N lip 02, 2017 12:40 pm

My z mężem również chcemy być rodzicami, po odstawieniu tabletek jestem już 8 miesięcy, wszystkie wyniki w porządku, a jednak wciąż nic :(
odettka

Postprzez winra » Pn lip 03, 2017 9:15 am

Nigdy tabletek nie stosowałam, więc nie wiem. Mam wkładkę wewnątrzmaciczną levosert i pytałam się pani ginekolog jak to będzie, kiedy będę chciała zajść w ciążę. Powiedziała, że wystarczy ją usunąć i można od razu starać się o dziecko, bo ona w żaden sposób nie wpływa na płodność.
winra

Postprzez ppepe » N lip 09, 2017 6:27 pm

odettka napisał(a):My z mężem również chcemy być rodzicami, po odstawieniu tabletek jestem już 8 miesięcy, wszystkie wyniki w porządku, a jednak wciąż nic :(

My się staraliśmy po odstawieniu prawie rok, tak że jeśli wyniki są w normie, to po prostu uzbrój się w cierpliwość. Chyba że mąż jeszcze nie był badany, to proponuję się zbadać.
ppepe

Postprzez elka278 » Cz lip 13, 2017 2:42 pm

eh my się też staramy juz 2 lata ... :( mam nadzieję że nam się uda ;)
elka278

Postprzez viola33 » Pt lip 14, 2017 8:08 am

my się staraliśmy kilka dobrych lat ale w końcu się udało, trzeba wierzyć ! :)
trzymam za Was mocno kciuki buziak !
viola33

Postprzez Kaska99 » N lip 23, 2017 4:26 pm

Nam sie na szczescie po 2 miesciacahc udalo. Odstawilam w lutym , a w kwietniu zaszlam
Kaska99

Postprzez fenkulek » Śr paź 04, 2017 9:02 am

Każde przygotowanie do ciąży należy poprzedzić wizytą u lekarza. Zaplanowanie i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych powinno być poprzedzone badaniami i konsultacją. Zmiany hormonalne w organizmie kobiety to poważna sprawa i tak należy ją traktować. Na stronie http://mamaluch.pl/przygotowanie-do-ciazy/ jest przydatny artykuł na temat starań o ciążę. Przy ponownej próbie warto uzbroić się w cierpliwość.
fenkulek

Następna strona

Powrót do Staramy się o ciążę