Wyszukiwanie zaawansowane »

Długie starania

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: Długie starania

Postprzez Lili123 » Cz paź 05, 2017 6:39 am

Ja o swoje pierwsze dziecko starałam się z mężem przez ponad rok po odstawieniu tabletek na własną rękę. Po chyba 9 miesiącach poszłam do swojego lekarza i okazało się, że to nie takie proste. Badania wykazały, że wszystko jest ok a lekarz powiedział, żeby zaczęła przyjmować regularnie Folika. Uświadomiło mi jak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego już na etapie planowania ciąży. Po kilku miesiącach udało mi się i dziś staramy się o kolejne dziecko.
Lili123

Postprzez Jadwiga88 » Cz paź 19, 2017 7:40 am

Zazwyczaj jest tak, że jeżeli bardzo chcemy tego dziecka to się nie udaje, jak już odpuścimy to nagle zaskoczy. Najwazniejsze to zdrowy rozsądek i podejście do sprawy
Jadwiga88

Postprzez ballettka » Śr lis 01, 2017 12:52 pm

Dokładnie, czasami za bardzo chcemy być rodzicami i w efekcie nasza psychika nas blokuje. Najlepiej i najzdrowiej dla nas jest zachowywać dobre nastawienie. Choć wiadomo, że to nie jest wcale łatwe...
ballettka

Postprzez monika56 » Wt lis 21, 2017 11:45 am

Jak długie są te starania? Rozumiem, że to ciężki dla Was temat, bo każdy chciałby zajść w ciąże naturalnymi metodami, ale może warto skierować się po pomoc do specjalisty i zrobić odpowiednie badania? Z tego co wiem to jeśli chodzi o leczenie niepłodności to warto zgłosić się do: http://www.warszawa.klinikabocian.pl w Warszawie. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej klinice i uważam, że powinniście iść chociaż na konsultacje i może wystarczą tylko odpowiednie suplementacje i uda Ci się zajść w ciąże.
monika56

Postprzez Gabi45 » Wt lis 21, 2017 1:39 pm

Dziewczyny nie łamcie się, ja również starałam się półtora roku, byliśmy na badaniach, wszystko wyszło w porządku a ciągle nic. Lekarz kazał próbować do skutku i ograniczać stres a przede wszystkim obserwować cykl i starać się w dni płodne. Zakupiłam w sieci testy owulacyjne z domowego laboratorium i po 2 miesiącach od zastosowania tego sposobu się udało :) . Teraz bardzo dużo par ma problemy z zajściem w ciążę niestety ale nie poddawajcie się, wreszcie się uda :)
Gabi45

Postprzez Anka334 » Pn lis 27, 2017 4:25 pm

ballettka napisał(a):Dokładnie, czasami za bardzo chcemy być rodzicami i w efekcie nasza psychika nas blokuje. Najlepiej i najzdrowiej dla nas jest zachowywać dobre nastawienie. Choć wiadomo, że to nie jest wcale łatwe...

Zgadzam się, psychika jest bardzo ważna. Zbyt duże "ciśnienie" nam też nie pomagało i również długo staraliśmy się o dziecko, ponad 7 miesięcy, a wszystko było w porządku.
Anka334

Postprzez wafi » Wt lis 28, 2017 9:47 pm

Miałyście jakieś zalecenia co do zmiany diety?
wafi

Postprzez Lili123 » N gru 03, 2017 7:42 pm

Ja miałam przejść na dietę bogatą w foliany plus regularnie łykać Folika. No i nie nakręcać się tak na dziecko :)
Lili123

Postprzez Katrin123 » Wt gru 05, 2017 8:29 am

Wracanie ,,do normy" po odstawieniu tabletek to kwestia indywidualna. Każda z nas ma nieco inaczej reagujący układ hormonalny... Moja bratowa zaszła w ciąże po 3 miesiącach po odstawieniu, moja siostra - po roku.
Katrin123

Postprzez Timix » Wt mar 20, 2018 9:03 pm

Sprawdź sobie jeszcze na stronie ktomalek.pl, bo tam jest opisany kalendarz dni płodnych może wam się to przydać. Zresztą ogólnie bardzo dużo informacji medycznych jest, poza tym możesz zamówić tam leki i odebrać w dowolnej aptece.
Timix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę