Wyszukiwanie zaawansowane »

planowanie ciąży

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: planowanie ciąży

Postprzez Polinezja » Wt kwi 22, 2014 11:26 am

gdy już wszystko inne zawodzi to można spróbować in vitro, o ile nie stoi to w sprzeczności z przekonaniami religijnymi, bo z tym też różnie bywa. In vitro jest od pewnego czasu refundowane z budżetu, tutaj więcej info http://www.invimed.pl/leczenie/metody-w ... ainvitro-5
o kwalifikacji do dofinansowania
Polinezja

Postprzez koral.89 » Pt wrz 05, 2014 1:44 pm

Któraś z Was zaszła może w ten sposób w ciąże?
koral.89

Postprzez krynia » Wt wrz 30, 2014 7:56 am

ja niestety nikogo nie znam, kto zaszedł w ciążę po invitro, ale jak są możliwości to warto spróbować :)
krynia

Postprzez Basia01 » Pt paź 03, 2014 10:02 am

ja tez nie, ale poszukaj na innych forach - pewnie znajdziesz :)
Basia01

Postprzez Basia01 » Śr lis 26, 2014 9:16 am

przyszło mi teraz do głowy, ze ludzie mogą nie chcieć sie tym chwalic, bo jest to jednak wciąż tabu u nas i nie koniecznie musi to być akceptowalne w środowisku totez ludzie sie z tym kryja
Basia01

Postprzez Guziczek » Śr sty 28, 2015 12:39 pm

Niestety tak to juz u nas jest. A przecież to bardzo dobre rozwiązanie. Sama bardzo poważnie zastanawiam się nad In vitro. Staramy się już jakiś czas o dziecko i to bez większych rezultatów. Dlatego rozważam własnie takie rozwiązanie. Szukałam już nawet jakieś kliniki w okolicach Krakowa. Udało mi sie trafić na Centrum Medyczne Macierzyństwo http://macierzynstwo.com.pl/, któraś z was moze o nich słyszała? Bo czytałam ciekawe i pozytywne opinie na ich temat i nie wiem czy sie nie zdecydować.
Guziczek

Postprzez agatkasz » Cz lut 05, 2015 12:30 pm

Faktycznie in vitro to u nas temat tabu. Ja nie mam nic przeciwko takiej metodzie, jeśli ktoś naprawdę chce swoje dziecko, to dlaczego ma mu to być zabronione?
agatkasz

Postprzez marzenka.o » Pt lut 13, 2015 11:03 am

Jestem zwolenniczką adoptowania dzieci a nie metody in vitro, ale też nie neguję tego drugiego sposobu. Polecam też poczytać artykuł o tym kiedy kobieta ma dni płodne na maxmag.pl - mi bardzo pomógł kiedy planowałam powiększać rodzinę ;).
marzenka.o

Postprzez xena » Pt maja 29, 2015 6:05 am

Ty oczywiście możęsz dziecko adoptować ale nie powinnać odcinać drogi do posiadania własnego potomstwa innym. Sama jestem zdania,ze każdy powinien robić to co chce i nie uważam aby in vitro było czymś złym.

Sama swego czasu się nad tym zastanawiałam ale w końcu zdecydowaliśmy się z meżem na inseminację. Chodziliśmy tutaj:
http://www.invimed.pl/p/9,technologie - jest to klinika leczenia niepłodności w Warszawie. Przeprowadzili tam dokładne badania. Mnie oraz męża oraz zaproponowali nowe leczenie. Jest to nowoczesne miejsce, znają sie na rzeczy tak wiec polecam wszystkim starającym się.
W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.
xena

Postprzez EkoNathan1693 » Cz cze 11, 2015 3:35 pm

Wcale się nie dziwię. 12 dni to jest zdecydowanie za wczesnie , to raz. Dwa- nie zawsze test pokaże , że jesteś w ciąży ( w drugą stronę się raczej nie mylą) . No i podstawowa sprawa- sex w czasie dni płodnych , wbrew pozorom , nie jest gwarancja zajścia w ciążę!
EkoNathan1693

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę