Wyszukiwanie zaawansowane »

planowanie ciąży

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: planowanie ciąży

Postprzez EkoNathan1693 » Cz cze 11, 2015 3:37 pm

agatkasz napisał(a):Faktycznie in vitro to u nas temat tabu. Ja nie mam nic przeciwko takiej metodzie, jeśli ktoś naprawdę chce swoje dziecko, to dlaczego ma mu to być zabronione?

To jest kwestia dyskusyjna , nie pod względem samej istoty in vitro , ale tego , że są dzieci , ktore nie mają rodziców , więc teoretycznie powinny mieć pierwszeństwo... ale skoro istnieje taka metoda , to raczej tylko neliczni zdecydują się na adopcję...
EkoNathan1693

Postprzez Margherita1591 » Pt cze 12, 2015 2:50 pm

Nie powinnaś się raczej tym martwić , że coś jest nie tak. A co ci powiedział lekarz? Bo to jest kwestia priorytetowa tutaj... Ja ze swojego doswiadczenia wiem , że rożne tego typu choroby , owszem , utrudniaja zajście w ciążę , ale go nie eliminują. Lekarz!
Margherita1591

Postprzez Margherita1591 » Pt cze 12, 2015 2:52 pm

EkoNathan1693 napisał(a):
agatkasz napisał(a):Faktycznie in vitro to u nas temat tabu. Ja nie mam nic przeciwko takiej metodzie, jeśli ktoś naprawdę chce swoje dziecko, to dlaczego ma mu to być zabronione?

To jest kwestia dyskusyjna , nie pod względem samej istoty in vitro , ale tego , że są dzieci , ktore nie mają rodziców , więc teoretycznie powinny mieć pierwszeństwo... ale skoro istnieje taka metoda , to raczej tylko neliczni zdecydują się na adopcję...

Adopcja jest naprawdę bardzo pięknym i szlachetnym rozwiązaniem! Uważam że , pomimo wszelkich starań typu in vitro i inne formy leczenia niepłodności powinniście także taką ewentualność przemyśleć. Dziecko to jednak dziecko! Może akurat będziecie chcieli??
Margherita1591

Postprzez maniki » Cz cze 25, 2015 5:43 pm

Trzeba też pamiętać, że należy wybierać takie kliniki, które gwarantują sterylność przechowywania jajeczek. Ważne jest, by posiadać pomieszczenie czyste Westa CT, które nie zawsze jest niestety standardem.
maniki

Postprzez iJanie2658 » Pt cze 26, 2015 6:30 pm

Myslę , że to nie stanowi problemu w zajściu w ciążę- ale tak naprawde to chociaż uzurpuję sobie wiedzę ogromną w każdym możliwym temacie od medycyny począwszy;) , to jesnak pomimo to powinniście się z tym zwrocić do lekarza. Badania będą nieodzowne.
iJanie2658

Postprzez iJanie2658 » Pt cze 26, 2015 6:32 pm

maniki napisał(a):Trzeba też pamiętać, że należy wybierać takie kliniki, które gwarantują sterylność przechowywania jajeczek. Ważne jest, by posiadać pomieszczenie czyste Westa CT, które nie zawsze jest niestety standardem.

Nie , to nieprawda , wszędzie obecnie obowiązują takie same standardy , chociaż właściwie to od niedawna , bo wszystko szło w stronę tej ustawy , która na dniach była uchwalona. Nie ma potrzeby więc martwić sie , że gdzieś bedzie lepiej a gdzieś gorzej , chyba że cenowo.
iJanie2658

Postprzez lilka91 » Wt sie 25, 2015 2:12 pm

Margherita adopcja faktycznie jest pięknym rozwiazaniem ale bardzo trudnym. Nie każda para ma szansę na dziecko z adopcji, nie zawsze można adoptować malutkie dziecko. Dzieci z domów dziecka mają sporo zaburzeń i taka adopcja wiąże się z wieloma problemami. Ja jestem za in vitro. Z tego co wiem ten zabieg można wykonać m.in w tej klinice http://macierzynstwo.com.pl/ Bierze ona udział w rządowym programie wspierającym in vitro. To ogromna szansa dla niepłodnych par.
lilka91

Postprzez Stokrotka17 » Pn sie 31, 2015 8:01 pm

Witam wszystkich :)
Stokrotka17

Postprzez MartaSwitezianka » Pt wrz 04, 2015 7:04 pm

Lilka jakbym miała wybierać między adopcją a in vitro to bym wybrała adopcję. Wolę dać miłość dziecku, które już jest na świecie i na pewno sporo jej potrzebuje.
MartaSwitezianka

Postprzez xena » Pn wrz 28, 2015 6:55 am

Adopcja to ostateczność. Sama brałam to pod uwagę ale bardzo pragnęłam abym mogła urodzić swoje dziecko. W końcu się udało a staraliśmy się dobre kilka lat. Były rozmowy o in vitro ale udało się zajść w ciażę dzięki inseminacj.
Miałam ją wykonywaną w Invimedzie:
http://www.invimed.pl/kliniki - na stronie możecie sobie przejrzeć ich kliniki ( ja chodziłam do tej warszawskiej).
Dodam,że prowadzą u siebie refundowany program in vitro. Zasady przystąpienia do niego są bardzo restrykcyjne ale warto jest się starać bo jest to bardzo dużą ulga finansowa.
W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.
xena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę