Wyszukiwanie zaawansowane »

planowanie ciąży

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: planowanie ciąży

Postprzez Specyalistka » Wt wrz 29, 2015 6:07 pm

Planowaliśmy z mężem ciążę od kilku lat i udało się, mniej więcej w takim okresie jak chcieliśmy. Druga ciąża również była w pełni i z premedytacją zaplanowana. Przed każdym sezonem podejść robiliśmy badania lekarskie, by mieć pewność, że jesteśmy w pełni zdrowi, by zostać rodzicami.
Specyalistka

Postprzez lilka28 » Cz lis 19, 2015 1:24 pm

Co myślicie o adopcji? Ja uważam, że adoptowanie dziecka to najwyższa forma miłości ale wiem, że nie każdy czuje sie na siłach. Ja nie mam jeszcze swoich dzieci, zastanawiam się właśnie nad adopcją.
lilka28

Postprzez mala123 » Pn sty 18, 2016 6:04 pm

Nie myślałam nigdy o adopcji. Na pewno chciałabym mieć własne dzieci a potem mogę pomyśleć co dalej. Szykujemy się do pierwszej ciąży. Czytam o suplementach http://www.entertheroom.pl/life/5725-suplementy-w-ciazy Chcę być dobrze przygotowana.
mala123

Postprzez AlicjaM91 » Pt lut 26, 2016 1:23 pm

Hej :) Często tak bardzo chcemy zajść w ciążę, że nie myślimy o niczym innym. Jeżeli trwa to już jakiś czas można zacząć czuć się sfrustrowanym i zestresowanym. W takiej sytuacji każdy doszukuje się winy w sobie, ale zazwyczaj jest to sprawka stresu. Wydaje się dziwne, ale jak się nad tym zastanowić wcale takie nie jest. Dlatego pełen relaks i do przodu, nie ma co się spinać :) Można się posiłkować też witaminkami i suplementami, ale tylko naturalnymi!! Poczytajcie sobie o Colostrumie, mało znana firma a szkoda. Możecie go znaleźć np. tutaj: http://www.sklepestetyka.pl/colostrum .
AlicjaM91

Postprzez Guziczek » Śr mar 02, 2016 6:27 pm

Przed zajściem w ciąże, przygotowujecie się w jakiś sposób? Bo ja zastanawiam się nad tym. Widziałam tutaj kilka ciekawych artykułów na ten temat i nie wiem czy brać je bardzo pod uwagę. Słyszałam, ze trzeba brać witaminy i odstawić różne używki.
Guziczek

Postprzez drobronk » Wt kwi 26, 2016 2:10 pm

Razem z partnerem długo się zastanawialiśmy, odbyliśmy dużo rozmów i zdecydowaliśmy, że teraz będzie najlepszy moment na ciążę i dziecko. Oboje mamy stabilne zatrudnienie, z kontraktami więc tutaj nie byłoby problemów. W razie czego mamy oparcie w rodzicach, jedyna przeszkoda to taka, że za jakiś czas przymierzaliśmy się do wyjazdu za granicę, ale w sumie to możemy poczekać, aż dziecko trochę podrośnie.

Chcemy się zabrać do tego, jak należy więc na razie zbieramy potrzebne informacje, oboje chcemy w tym aktywnie uczestniczyć więc partnera czasem muszę zachęcać, ale ogólnie nie stawia większych oporów.
W końcu chodzi o naszego przyszłego potomka.

Mam nadzieję, że nie spietramy i że zrealizujemy plany :)
drobronk

Postprzez niebieskooka56 » Śr kwi 27, 2016 10:13 am

Ja nie miałam problemów z zajściem w ciąże z pierwszym dzieckiem. Jak z mężem zdecydowaliśmy się na drugie dziecko to były problemy. Przez długi czas nie mogłam zajść w ciąże. Nie poddawałam się, zmieniłam nawyki żywieniowe, starałam się unikać stresu, więcej odpoczywałam i udało się. :)
niebieskooka56

Postprzez Gwenn » N cze 12, 2016 7:04 pm

Na pewno z tą chęcią zajścia w ciążę nie można dać się zwariować, ale sam znam wiele par, które nieskutecznie starają się o potomka i powiem szczerze, że wszystkim odpowiedzialnym osobom życzę, aby w końcu zostały rodzicami. Co więcej nawet zachęcam ich do lektury bloga http://byc-rodzicem.pl/artykuly/poradnik-jak-skutecznie-zajsc-w-ciaze/ , gdzie można znaleźć wiele interesujących artykułów na temat tego, jak zajść w ciążę, bądź jak poradzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami, towarzyszącymi temu wyjątkowemu stanowi. Moim zdaniem jest to świetny poradnik ciążowy.
Gwenn

Postprzez janciak » Wt cze 14, 2016 8:32 am

Ja bym bardzo chciała mieć swoje dzieci, ale jeżeli się nie uda, to jasna sprawa, że zaadoptuję. Choć proces adopcji jest odstraszający, to mimo tego spróbowałabym.
janciak

Postprzez Izabelka » Wt cze 14, 2016 11:11 am

Ja uważam że ze wszystkimi problemami należy zawsze skierować się do lekarza. ;) Doradzi i poprowadzi ciążę.
Izabelka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę