Wyszukiwanie zaawansowane »

Kobiety planujące ciążę

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: Kobiety planujące ciążę

Postprzez Beataa » Wt cze 22, 2010 3:51 pm

No to suuuper - gratulujeee!!! i trzymam kciuki :)
Beataa

Postprzez mikimiki1991 » Wt wrz 14, 2010 8:53 pm

hej dziewczyny jestem tu nowa...
oboje z narzeczonym od 6 mies staramy sie o dziecko i nie widac zadnych efektow....
tak bardzo pragniemy dziecka...
kazdego dnia modle sie tylko zeby nie dostac tego glupirgo okresu....a jeszcze mam torbiel na jajniku i powiedzcie mi czy moge zajsc w ciaze??
czy raczej jest to nie mozliwe bo ta torbiel w tym wszystkim przeszkadza??
zycze powodzenia wszytkim mama i starajacym sie
pozdrowienia
mikimiki1991

Postprzez TimeToSay » Pt sty 21, 2011 10:28 pm

Witajcie!
Od deski do deski przeczytałam wątek i gratuluje wszystkim, którym się udało i trzymam kciuki za pozostałą resztę nadal próbującą....ja też zaliczam się do tego grona. Od 5 miesięcy staramy się o dzidziusia (pierwszego) i jak na razie jakoś nam nie wychodzi. Najpierw korzystałam z kalendarzyka dni płodnych, później czekałam na ból owulacyjny w prawym jajniku (mam bolące jajeczkowanie prawostronne), a ostatnio mierzyłam temperature i badałam śluz...wyszło mi jajeczkowanie w 17 dc ale albo się pomyliłam albo miałam pecha bo nadal nic. Teraz stwierdziliśmy z mężem, że nie będziemy liczyć, mierzyć ani sprawdzać... koniec z tym. Za bardzo nam zależy i nie możemy obgonić się od tych paskudnych myśli, gdy dostaję @, że coś jest nie tak z nami...
W tym miesiącu będzie pełen spontan :D
Pozdrawiam!
TimeToSay

Postprzez martynaorno » Pn lut 07, 2011 9:54 pm

Cześć wszystkim, my też z mężem staramy się już od marca 2010 roku i nic. Mam nieregularne miesiączki i to jest mój ból. Do tego niepękające pęcherzyki Graafa przez które nie ma owulacji i mnóstwo badań.
Jestem już taka zrezygnowana :-(, ale walczę dalej...
Całuję mocno i trzymam za was kciuki.
martynaorno

Postprzez monika » Pn lut 07, 2011 10:42 pm

martynaorno mam pytanie a czy lekarz radził czy podawał cokolwiek na pękanie pęcherzyków?
Przy monitoringu owulacji można spokojnie zrobić zastrzyk z pregnylu przy określonej wielkości pęcherzyka. Wtedy można zmaksymalizować szansę na pęknięcie.
W przypadku braku innych przyczyn można zrobić laparoskopię i poszukać tu przyczyny, ale wcześniej najczęsciej wykorzystuje się inne metody diagnostyczne.
A jak wyglądają badania poziomu hormonów?
Mama prawie 8 letniego Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monika

Postprzez martynaorno » N lut 13, 2011 10:15 pm

Tak dostałam proszki, które brałam przez 5 dni po 3 szt. dziennie. Po nich miałam dostać miesiączki i właśnie dostałam (po 4 dniach). Badania wyszły w porządku. Wszystko mieści się w podanych granicach. Teraz czekam na kolejną wizytę, z nadzieją, że może w końcu się uda...
martynaorno

Postprzez monika » N lut 13, 2011 11:08 pm

A u mnie nic nie wyszło w tym miesiącu.
Mimo leczenia na endometriozę na razie się nie udało.
Jeszcze dwa miesiące starań i rozpoczniemy rozmowy o laparoskopii, to jednak chyba nieuniknione.
monika

Postprzez Schutzengel » Śr mar 30, 2011 10:49 pm

Witajcie.
Dawno nie zagladalam.
Ale mam takie male pytanie, bardzo pragne miec jeszcze dzidziusia, ale poronilam juz dwa razy i troche sie obawiam nastepnego. Poradzicie mi cos co mam zrobic zeby wszystko bylo ok??
Dodam ze lekarz powiedzial ze wszystko jest dobrze zemna i z mezem, biore od 2 tygodni tabletki w ktorych jest zawarty sklad witamin, w ktory wchodza w sklad z kwasem foliowym, jod i bialka (Polecane tabletki dla kobiet ktore poronily).
Nie wiem co mam jeszcze zrobic zeby wszystko sie ulozylo dobrze.
Prosze o odpowiedz.
Schutzengel

Postprzez Atom » Pn kwi 18, 2011 3:23 pm

Cześć dziwczyny!!!
Dawno mnie tu nie było...czemu tu tak cicho i spokojnie?????!!!! Czy nikt nie planuje mieć jakiegoś maluszka?? Schutzengel ja nie pomogę bo sama jestem po 1 poronieniu i też obawiam się o swoją potencjalną ciążę. A na jaki etapie ciązy dochodziło u Ciebie do poronienia? POzdrawiam i trzymam kciuki :)
Atom

Postprzez monika » Pn kwi 18, 2011 8:13 pm

Ja staram się usilnie, ale jednak coś się nie udaje.
Co do poronien- warto zrobić przeciwciała anykardiolipinowe, zrobić badanie w kierunku chlamydii, mykoplazmy, badanie hormonów- prolaktyna, progesteron, tsh, ft3 i ft4.
A jak to nie pokaże przyczyny to wtedy jednak bardzo trudno jest ją znaleźć.
Piszę tu z własnej perspektywy osoby która poroniła 3 razy. Dwa razy przed synem i raz juz po urodzeniu dziecka.
W moim przypadku prawdopodobnie to genetyka, ale w sumie już nie mam siły szukać.
Chce zrobić laparoskopię i wtedy albo sie uda zajść albo nie. Już nie napinam się że muszę mieć drugie dziecko.
Pozdrawiam i dużo siły życzę.
monika

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę