Wyszukiwanie zaawansowane »

Kobiety planujące ciążę

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Re: Kobiety planujące ciążę

Postprzez Atom » Wt kwi 19, 2011 6:57 am

Monika bardzo Ci współczuje, że masz tekie doświadczenia tym większym szczęściem i darem jest dla Ciebie synek. Nie poddawaj się bo skoro raz Ci się udało to może drugi raz też się uda :)
Co do mojej osoby to robiłam takie badania jak: prolaktyna, tsh, toxo i chlamydia i wyniki pokazaly, że wszystko OK tak więc staram się mysleć pozytywnie. Póki co statystyka jest po mojej stronie tzn. zakłada się, że każda kobieta prznajmniej raz w życiu poroniła tylko może o tym nie wiedzieć. Mam nadzieję, że szybko uda mi się zafasolkować...
Atom

Postprzez Bartniczka » Wt lis 13, 2018 1:35 pm

Aktualnie jestem w trakcie starania sie o ciąże i zrobiłam sobie badania hormonalne.Co może oznaczac obniżony progesteron? Czy może być to przyczyna moich problemów?

Wizytę mam dopiero za tydzień.
[url]http://www.ciazowy.pl/forum/[/url]
Bartniczka

Postprzez xena » Wt lis 13, 2018 2:42 pm

Jak najbardziej. Jest to jedno z podstawowych badań jakie zleca sie kobietom, które maja problem z zajściem w ciążę. Na stronie jest informacja czego przyczyna moze byc niedobór progesteronu:
https://zdrowie.tvn.pl/a/o-czym-moze-sw ... ogesteronu

Progesteron umożliwia implantację, czyli zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy oraz utrzymanie ciąży. Działa rozkurczowo i hamuje reakcję immunologiczną przeciwko zarodkowi. Jesli jest niski to zarodek moze nie przyjąć się.

Prawidłowe wyniki to
0,07–1,25 ng/ml – w okresie menopauzy,
0,28–0,72 ng/ml – podczas fazy folikularnej,
0,64–1,63 ng/ml – podczas okresu okołoowulacyjnego,
4,71–18,0 ng/ml – podczas fazy lutealnej.
xena

Postprzez nikolina » Pn lis 19, 2018 1:50 pm

Ja dopiero zabieram się za "porządne" starania :) Póki co wykonuję badania za badaniami, zmieniłam nieco dotychczasowy styl życia i zaczęłam się zdrowiej odżywiać. Do tego dołączyłam sport i czas na odpoczynek, żeby zredukować poziom stresu. :D Może się jeszcze okazać, że będę musiała ustabilizować poziom jakiś witamin i pierwiastków, ale myślę, że to nic takiego nadzwyczajnego.
nikolina

Postprzez Saturnin64 » Wt lis 20, 2018 8:17 am

Planować można tak naprawdę zawsze. Ale zajść możemy w nieoczekiwanym momencie.
___
dezynfekcja pluskiew białystok
Saturnin64

Postprzez foremka22 » Pt gru 07, 2018 10:25 am

Dobrze jest przed planowaną ciążą zrobić badania genetyczne https://panaceum-waw.pl/oferta/badania/ ... enetyczne/ bo może się okazać że cierpisz na jakąś genetyczną chorobę, ja je robiłam w Panaceum właśnie, chciałam mieć pewność że urodzę zdrowe dziecko
foremka22

Postprzez ilonkak » Pt gru 14, 2018 8:51 am

Obniżony progesteron może prowadzić do problemów z zajściem w ciążę ale rownież w przypadku zajścia w ciążę do problemów z utrzymaniem ciąży. Tak wiec jeśli macie ten problem, trzeba jak najszybciej wyregulować go lekami.

Ze swojej strony polecam poczytać sobie jeszcze o inseminacji. Zabieg jest bezpieczny, a wielu kobietom umożliwia zajście w ciążę:
https://gameta.pl/leczenie-nieplodnosci/inseminacja/
Jest to najstarsza i jedna z najmniej skomplikowanych technik wspomaganego rozrodu, a tym samym metoda najbardziej dostępna dla pacjentów, którzy kwalifikują się do tego zabiegu. Inseminacja jest zabiegiem polegającym na podaniu odpowiednio przygotowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy w okresie w okolicach owulacji i jest to w zasadzie ostatni przystanek przed in vitro.
[url]http://ostry-sklep.com.pl[/url]
ilonkak

Postprzez alus94 » Wt gru 18, 2018 1:11 pm

Zastanawiam się nad ciążą, ale jeszcze nie jestem w pełni przekonana.
alus94

Postprzez Leila82 » Cz maja 09, 2019 12:14 pm

Ja zaczęłam starania o kolejne dziecko, i tak jak przy poprzednich ciążach tutaj również wykorzystuje urządzenie do śledzenia dni płodnych, a jest to komputer cyklu myway. Wiem kiedy będę miała jajeczkowanie i to bardzo ułatwia mi życie intymne. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
Leila82

Postprzez Belia » Pn sie 05, 2019 1:07 am

Dziewczyny, a kiedy zaczęłyście brać kwas foliowy? Pamiętajcie, że warto sięgnąć po aktywną formę kwasu, taką jak w Naturell Folian, bo wiele osób nie jest w stanie w pełni metabolizować kwasu foliowego w innej postaci.
Belia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Staramy się o ciążę