Wyszukiwanie zaawansowane »

Pielęgnacja ciała w ciąży

1-13 tydzień

Re: Pielęgnacja ciała w ciąży

Postprzez mrstambouriine » Pn paź 13, 2014 4:09 pm

Skóra musi być dobrze nawilżana nie tylko od wewnątrz - ja stawiam na picie dużej ilości wody - min. 1,5 l dziennie.
Jeżeli chodzi o kosmetyki - często dajemy się nabrać na reklamy i chwyty marketingowe - drogie balsamy o skomplikowanym składzie wcale nie są dla nas najlepsze..
Warto wybrać olejki naturalne, ja właśnie sobie zamówiłam nierafinowany olejek z pestek moreli i z owoców dzikiej róży, za oba zapłaciłam nie więcej niż 30 zł. Starczają na długo, w miarę szybko schną, można stosować je też u dzieci.
Takie naturalne olejki są lepsze niż typowe oliwki dziecięce - 90% z nich składa się z parafiny ://
Jedyna oliwka o dobrym składzie (i to dostępna głównie w Rossmanie :/ ) - to oliwka Hipp.

Ktoś już wspominał o masażach, peelingach, polewaniu się ciepłą i zimną wodą na przemian - również polecam :)
Mam nadzieję, że pomogłam :)
mrstambouriine

Postprzez coma1983 » Pn paź 20, 2014 5:18 pm

o ciało dbamy też nie tylko dzięki róznym preparatom, ale także za pomocą różnych mikroelementów, na pewno jest dobrze brać witaminy, kwas foliowy to podstawa, ale zawsze lepiej jest się doradzić lekarza, dobrze jest też wzbogacić swoją dietę o szerszy wachlarz warzyw i owoców - przecież niekoniecznie muszą to być witaminy syntetyczne, moim zdaniem możcie też poczytać o np. ten artykuł http://twoja-ciaza.com.pl/poczatek-ciazy.php
coma1983

Postprzez marianna84 » Pt gru 19, 2014 9:35 pm

Witaminy, dużo płynów, a zwłaszcza wody, zdrowa dieta - to podstawa. Do tego jakieś kremy, żele, balsamy i masła do ciała, które nawilżają i i ujędrniają skórę.
marianna84

Postprzez ReGerhard2150 » N sty 11, 2015 9:46 am

Od początku ciąży wcieram w skórę balsamy i kremy, które mają ją ujędrnić i uelastycznić. Po niedzieli zamierzam wybrać się też do apteki po jakieś witaminki. No i piję wodą, duuużo wody!
ReGerhard2150

Postprzez Elwira88 » Cz lut 12, 2015 10:33 am

marianna84 napisał(a):Witaminy, dużo płynów, a zwłaszcza wody, zdrowa dieta - to podstawa. Do tego jakieś kremy, żele, balsamy i masła do ciała, które nawilżają i i ujędrniają skórę.

Dokładnie też mi się wydaje, że nawadnianie i w ogóle http://wodadladziecka.pl/dieta-w-ciazy to podstawa. A poza tym ćwiczycie też jakoś na kręgosłup?
Elwira88

Postprzez sabinaxx » Pn mar 23, 2015 3:51 pm

W sumie to jak wyglądamy w czasie ciąży nie ma tak kluczowego znaczenia jak wygląd po. Można o siebie dbać, ale czasami rozstępy i przybieranie na wadze jest nieuniknione. Za to często odpowiadają hormony.
Warto zawsze wprowadzać ćwiczenia do odchudzania. Bardzo ciekawy zestaw posiada Ewa Chodakowska. Ja lubię z nią ćwiczyć.
sabinaxx

Postprzez schmittek » Pn mar 30, 2015 3:23 pm

Ja stosuje dużo balsamu :) Staram sie dużo pić w ciązy.
schmittek

Postprzez monaliza » Pn kwi 20, 2015 10:43 am

Ja postawiłam na ćwiczenia dla kobiet w ciąży z e-mama.tv i zdecydowanie nie narzekam. Treningi prowadzi świetna instruktorka, która pilnuje tego, aby nie były one szkodliwe dla przyszłej mamy czy dziecka, a jednocześnie wpływały na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
monaliza

Postprzez piri » N maja 31, 2015 9:52 pm

Mnie na szczęście wystarczył krem z Ziaji. Wprowadzili niedawno specjalną serię dla Mam http://happybabby.pl/produkt/ziaja-mult ... ch-100-ml/
piri

Postprzez KlaraK » Pn cze 08, 2015 12:08 pm

Korzystałam z tego kremu i efekty były średnie. Dopiero Bentley Organic okazał się dobrym wyborem. Również dostępny w tym sklepie, jakby ktoś był zainteresowany
KlaraK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do I trymestr ciąży