Wyszukiwanie zaawansowane »

przeziębienie w pierwszym trymestrze

1-13 tydzień

przeziębienie w pierwszym trymestrze

Postprzez honus86 » Pn lis 08, 2010 11:20 am

hej dziewczyny, jestm w 8 tygodniu i rozchorowalam sie. w srode bylam u lekarza powiedzial ze to poczatki anginy i przypisal mi bioparox i tamtum verde oraz rutinoscorbin. powiedzialm ze jak dostane temperatury konieczny bedzie antybiotyk... temperatury nie ma jednak od soboty a wczoraj na wieczor sie nasilil mam okropny kaszel. po kichajacej nocy boli mnie brzuch, znowu gardlo i jest fatalnie... ide dzis do lekarza ale moze macie jakies sprawdzone i bezpieczne metody walki z kaszlem i przeziebieniem. robilam inhalacje i pilam syrop z cebuli miodu i cukru na ten kaszel ale teraz juz nic nie pomaga.... strasznie sie boje ze bedzie przez to cos nie tak z moja kruszynka...

Obrazek
honus86

Re: przeziębienie w pierwszym trymestrze

Postprzez michalina » Pn lis 08, 2010 11:55 am

hej ja jestem w 11-12 tyg tez jestem przeziebiona,kaszel,bol gardla itp...ale staram sie pic herbate z miodem i cytryna...tamtum verde tez uzywam.bioparox jest to antybiotyk ktory dziala miejscowo z tego co mi wiadome jest bezpieczny w ciazy....leki ktore wymienilas takze...
michalina

Postprzez michalina » Pn lis 08, 2010 12:03 pm

michalina

Postprzez honus86 » Śr lis 24, 2010 10:26 am

hej dziewczyny to znowu ja... pisze do was w zwiazku z moim przeziebieniem... niby juz przeszlo i wsyztsko jest ok-nie mam kataru, goraczki, gardlo nie boli ale juz 3 tydzien kaszle.... lekarz rodzinna jak i larybngolog twierdza ze wszytsko w plucach i gardle jest dobrze a ja wciaz kaszle... dodatkowo wyskoczyl mi wezel chlonny na szyi. czuje taka kulke pod reka i troche boli jak dotykam... internista nie radzi antybiotyku bo mowi ze nie widzi powodu do brania, ginekolog syugeruje ze skoro tyle to trwa moze powinnam wziasc a ja czuje sie bezsilna bo totalnie nie wiem co mam robic. boje sie ze cokolwiek zrobie bede niespokojna ze zrobilam zle i moze to zaszkodzic mojemu maluszkowi...
Czy mialyscie cos podobnego-zaznaczam ze nigdy wezly chlonne mi nie wyskakiwaly w taki sposob;( kaszel tez zawsze mialam gora tydzien...
Pomozcie mi bo czuje straszna niemoc z tym wszystkim;(

Obrazek
honus86

Postprzez gera » Śr paź 05, 2011 9:55 am

Ciężko cokolwiek zdecydować. .. Najgorszy okres na przeziębienia właśnie nadszedł :/

Ostatnio wyczytałam ze nie powinno się w ciaży zażywać aspiryny. Bo zawiera związki które bardzo szkodzą.. A myślałam że aspiryna to własnie raczej bezpieczna jest.. a tu szok.
gera

Powrót do I trymestr ciąży