Wyszukiwanie zaawansowane »

plamienie w ciąży

1-13 tydzień

plamienie w ciąży

Postprzez kodykologia » So cze 18, 2011 2:07 pm

Witam,
Jestem w 7 tyg ciąży, mieszkam w Irlandii, 6 dni temu zauwazylam ciemnobrazowa plame na wkladne, pojechalam od razu do lekarza (ogólnego - takie tutaj procedury) dostalam zwlonienie i nakaz lezenia plackiem, ginekolog przypisal mi tez Duphaston + no spe.
Jak to sie u mnie objawia: na wkladne nie widac nic, widze ze cos jest nie tak tylko po siku na papierze, wydzielina jest ciemnobrazowa, a wrecz czarna, nie mam zadnych bóli (biore no spe wiec pewnie lagodzi ewentualne skurcze).
Przez te kilka ostatnich dni mam hustawki nastrojow, od plakania w poduszke, do niesamowitej radosci jak wczoraj kiedy przec caly dzien mialam spokoj z plamieniem, az do wieczora :(
Ginekolog kazal zglosic sie na usg w poniedzialek, wtedy wszystko sie okaze, ale ja mam kilka pytan do Was kobitki.
Tak na czysty rozum: wydzielina jest czarna=stara krew, czyli krwawie gdzies tam w srodu, czy to mozliwe ze lekarz uszkodzil jakis narzad/scianke ukrwiona podczas usg wewnatrzpochwowego?
Jak dlugo powinnam brac duphaston zeby plamienia ustaly (biore 1x2)?
O co chodzi z tym lezeniem? Dlaczego musze plackem lezec?

Pozdro
Kodykologia
kodykologia

Re: plamienie w ciąży

Postprzez monika » N cze 19, 2011 11:55 am

Różne są przyczyny brudzeń czy plamień w ciąży. Czasami taka stara krew, brązowa może być na przykład wynikiem krwiaka który gdzieś w macicy powstał i co pewien czas może pojawić się brudzenie.
Co do leżenia plackiem, lekarz zaleca głównie z powodu samopoczucia pacjentki, nie wszystkie leżenia mają uzasadnienie medyczne, czasem poprawiają sama kondycję psychiczną pacjentki.
Jeśli są to krwiaki to wtedy rzeczywiście lepiej żeby kobieta leżała, więcej odpoczywała, nie wykonywala ciężych prac.
Duphaston nie spowoduje od razu ustania brudzenia, on ma podnieść poziom progesteronu gdyby brudzenie czy plamienie miało takie podłoże.
Ja miałam takie brudzenia od 7 tygodnia do 14. Zdarzały się mniejsze czy większe, ale właśnie miałam krwiaka. Leżałam aż do 14 tygodnia, wtedy miałam największe plamienie i wylądowałam w szpitalu, ale okazało się że krwiak się ostatecznie opróżnił i już nigdy w ciąży nie odezwał sie i wszystko było spokojnie aż do samego końca ciąży.

Może u Ciebie to krwiak i nie będzie wcale źle. Możesz również brać magnez.
Daj znać po usg.
I co ważne nawet jeśli są brudzenia, krwiaki a ciąża rozwija się prawidłowo to wszystko będzie dobrze.
Mama prawie 8 letniego Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monika

Postprzez kodykologia » N cze 19, 2011 6:56 pm

Dzieki za odpowiedz,

Na usg ide jednak we wtorek, oczywiscie dam znac co i jak, ale watpie zeby to byl krwiak bo byloby go chyba widac na poprzednim usg??? (robilam tydzien temu)

Jezeli komus poprawia samopoczucie lezenie plackiem to ja do tych ludzi nie naleze, dni mi sie ciagnal, glowa boli bez przerwy, rozmyslam i sie nakrecam caly czas, albo placze wpoduszke, dlatego chcialabym jak najszybciej ruszyc sie z domu.

Poki co wydzielina zadowalajaca, lekko zółtawa, ale juz bez krwi. Obytak dalej!
kodykologia

Postprzez kodykologia » Śr cze 22, 2011 2:07 pm

Po wizycie u gina melduje sie,
Ciaża żywa, serducho boje, wielkosc kijanki 1.28 cm, czyli 7 tyg i 5 dni.
Plamienie bylo z powodu krwiaka, caly czas jeszcze go widac na usg, ale doktor powiedzial ze ta krew jest juz stara i nie powinno byc wiecej problemow.
Duphaston (1x2) mam brac do konca pierwszego trymestru. Zwolnienie do konca tygodnia, ale lekarz mi szczerze powiedzial, ze jak mam sie lepiej czuc bedac w domu to mi wypisze zwolnienie na ile bede chciala. Tak szczerze to ja juz bym z checia jutro do pracy poszla :) Mam zakaz latania samolotem poki co.
Takze wszystko sie dobrze skonczylo.
kodykologia

Powrót do I trymestr ciąży