Wyszukiwanie zaawansowane »

dentysta

1-13 tydzień

dentysta

Postprzez kizi » Pt gru 02, 2011 12:57 pm

witam jestem w 10 tygodniu i zrobił mi się zgorzel zęba ,sciągneli mi ropę ale dentysta nie chce rwać bo w wczesnej ciąży jest ryzyko poronienia ,czy któraś z was przechodziła problemy z zębami prosze napiszcie bo jestem w ciężkim szoku co teraz .Obrazek
Ostatnio edytowano Śr gru 07, 2011 12:22 pm przez kizi, łącznie edytowano 1 raz
kizi

Re: dentysta

Postprzez blondyneczqua » Pt gru 02, 2011 4:23 pm

ja jestem w 35 tygodniu ... ale w czasie I trymestru nawet przeed 12 tygodniem odiwedziłam dentyste bodajze z 4 razy !! Miałam znieczulenia .. itp nie było to wyrywanie ale ratowanie rozsypujacych sie zebów :( przez ciaże . MOj lekarz powiedział , ze mam isc do dentysty i sie nie zastanawiac !! nie ma to prawie zadnego wpływu na dziecko .. a przeciez nie bedzie sie chodziło 9 miesiacy z bolącym zębem .. wkoncu nasze samopoczucie odbija sie na dziecku !! a gdyby ci sie naprawde zaczeły sypac do konca ciazy została bys bez zadnego ..
blondyneczqua

Postprzez asiula85 » Wt gru 13, 2011 6:46 am

Hej :)
Akurat wczoraj rozmawiałam z dentystką :) Tak się złożyło, że leczyłam ząb ze znieczuleniem nie wiedząc jeszcze o tym, że jestem w ciąży. Dr powiedziała, że nie ma się czym martwić, gdyż wszystkie znieczulenia są bezpieczne, ale dodatkowo kiedy już powiedziałam, że jestem w ciąży, dentystka zastosowała nieco inne znieczulenie, takie bez środków obkurczających naczynia krwionośne. Jeśli chodzi o wyrywanie to rzeczywiście mówiła, że należy poczekać do końca ciąży, ale można tak z tydzień przed terminem wyrwać, bo takie sytuacje miała i też wszystko było dobrze. Mówiła, że jeśli ząb boli to trzeba go robić, bo wyrwać nie można.
asiula85

Postprzez Mimi13 » Pn lis 05, 2012 11:41 pm

Ja tez byłam u dentysty, dodam, że moj kuzyn jest dentysta i mu ufam!Natomiast jesli chodzi o znieczulenie, to jedynie w razie koniecznosci, jednakze lepiej nie brac jak nie trzeba, ale wiadomo przez 9 miesiecy nikt nie bedzie chodził z bolacym zebem, wiec najlpeij to robic po 1 trymestrze...
Mimi13

Postprzez aniamazk » Pt lis 23, 2012 2:07 pm

Bez znieczulenia nawet nie podchodze to fotela dentystycznego. Moje zęby są bardzo wrażliwe i nie ma mowy o zabiegu bez znieczulenia.

Sprawdź inwestycje w wino
aniamazk

Postprzez aniamak » Cz lis 29, 2012 10:39 pm

ja bym wykitowała bez znieczulenia po 1 minucie na fotelu.

fotografia ślubna łódź
meble na zamównienie Wrocław
zabudowa wnęk wrocław
Ostatnio edytowano N kwi 28, 2013 5:55 pm przez aniamak, łącznie edytowano 1 raz
aniamak

Postprzez Atyde » Pt lis 30, 2012 5:49 pm

Hej Dziewczyny :)
Jestem w 7 tyg ciąży i już wiem, że bez wizyty u dentysty sie nie odejdzie ale póki nie muszę to nie idę... z tego co piszecie to lepiej nie iść w I tymestrze, zobaczymy może wytrzymam tyle ;P
Ale chciałam jeszcze zapytać jak to jest z pląbami, bo czytałam, ze tych darmowych (amalgamat czy jakoś tak) nie można zakładać kobiecie w ciązy... czy w takim raze chociaż te chemoutwardzalne są refundowane przez NFZ czy trzeba płacić?
Z góry dzięki za pomoc :)
Atyde

Postprzez kamyczek » Cz sty 24, 2013 9:46 pm

tez musze isc do dentysty bo cos pobolewa mnie zab, mam nadzieje ze to nie bedzie nic duzego....
tutaj coś jest
kamyczek

Postprzez weronika87 » Pt lip 05, 2013 8:58 pm

ogólnie można chodzić, ale radzę do sprawdzonego stomatologa...
weronika87

Postprzez julitka007 » Śr lis 27, 2013 12:41 pm

Ja mogę polecić wam bardzo dobrą klinikę stomatologiczną http://www.hcentrum.pl/implanty-wprowadzenie.html . Lecząc się w takiej klinice, ma się pewność, że zęby zawsze będą piękne i zdrowe.
julitka007

Następna strona

Powrót do I trymestr ciąży