Strona 1 z 1

Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Śr sty 01, 2020 12:49 pm
przez Moniczka12
Jaki termometr warto kupić do wyprawki dla maluszka? Pytałam na grupie na Facebooku, ale jedne mamy odradzą bezdotykowy a inne znów polecają tylko taki, bo szybko można zmierzyć temperaturę maluchowi. Już zgłupiałam. Na stronach aptek jest mega wybór. Może też możecie coś doradzić?

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Pt sty 03, 2020 11:22 am
przez travelka
Bo z tymi bezdotykowymi jest tak, że są niedokładne. Modeli jest dużo, np. na 24medyczny.pl masz całą stronę. I każdy ma inny procent poprawności pomiary i różnicy. Jedne mają 3 stopnie inne 1 stopień. Tu dość duże znaczenie ma na pewno cena. Trzeba poczytać. Z doświadczenia wiem, że kupowanie innego niż bezdotykowy dla malucha się nie sprawdza.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Śr lut 26, 2020 12:48 pm
przez polaris
W sumie to racja.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Śr lut 26, 2020 11:22 pm
przez Aralka
Monitorowanie stanu zdrowia naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Niestety jeszcze wielu rodziców do tego nie dorosło przez co bagatelizują oni nawet tak proste zagadnienia jak profilaktyczny pomiar temperatury ciała. Przynajmniej jeden termometr powinien znaleźć się w każdym domu. Teraz na rynku jest bardzo duży wybór produktów w tej kategorii, a najczęściej wybierane są termometry elektroniczne ze względu na bezpieczeństwo obsługi oraz precyzję pomiaru. Koszt nie jest jakiś wielki, patrząc na ceny produktów Sanity - https://sanity.pl/wyroby-medyczne/termometry/ Zrezta jest to zakup jaki trzeba potraktować w kategoriach długoterminowych. Inwestycja właściwie równa jednej niepotrzebnej wizycie u lekarza, w przypadku tego jak nie do końca bierzemy odpowiedzialność za zdrowie naszego maleństwa.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Pn mar 02, 2020 3:38 pm
przez goncia1986
ja przy swoich dzieciach miałam i w sumie nadal mam, bezdotykowy termometr. Czy są dokładne? Mam nadzieję, że tak, bo nie wiem, jaki inny miałabym używać? Mam też taki mały, elektryczny chyba, ale ten to w ogóle wariuje i nie lubię go używać! Nie ma co ukrywać, bezdotykowe są najwygodniejsze i najszybsze. Zresztą, w szpitalach tez takich używają.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Cz kwi 23, 2020 10:37 am
przez olagac98
Zajrzyj na stronę sklepu Biameditek- urządzenia medyczne, drobny sprzęt medyczny oraz akcesoria medyczne!

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Pn maja 18, 2020 6:44 am
przez Mirage
To może po prostu wystarczy kupić tremometr bezdotykowy?

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Cz maja 28, 2020 1:47 pm
przez Moniczka12
No tak. Ale na rynku jest ich sporo. Na 24medyczny.pl jest również kilka marek i modeli. W wyborze najważniejsze jest to był termometr była jak najbardziej dokładny. Więc pytanie brzmi jaki macie i z jakiego jesteście zadowoleni.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Pt maja 29, 2020 2:06 pm
przez pisia90
Mirage napisał(a):To może po prostu wystarczy kupić tremometr bezdotykowy?

Zdecydowanie polecam termometr bezdotykowy, np. Helpmedi https://helpmedi.com.pl/kategoria-produktu/dla-rodziny/
Daje szybki i dokładny wynik oraz jest higieniczny w użytkowaniu.

Re: Jaki termometr dla maluszka?

PostNapisane: Pn cze 29, 2020 8:31 am
przez travelka
Termometr bezdotykowy musi być dokładny. Więc kupując warto dokładnie sprawdzić w specyfikacji jaki ma zakres błędu pomiary. Na https://24medyczny.pl/produkt/visiofocu ... doroslego/ jest dostępny termometr Visiofokus, który jest chyba najdokładniejszy. A koszt nie jest duży.