Wyszukiwanie zaawansowane »

W jakie gry gracie z dziećmi?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

W jakie gry gracie z dziećmi?

Postprzez xena » So sty 25, 2014 3:01 pm

Hej
Chciałabym urozmaicić formy spędzania wolnego czasu - szczegónie w takie mrozy jak obecnie. Najlepszym pomysłem wydają się być gry... W jakie gry planszowe, komputerowe czy może na tabletach warto pograć?
xena

Re: W jakie gry gracie z dziećmi?

Postprzez Bartniczka » So sty 25, 2014 5:32 pm

Gry planszowe to dobry pomysł - ale w dobie TV i Internetu dzieci szybko się nimi nudzą ;/ U mnie sprawdzają się gry na tablecie. Posiadam Samsunga Galaxy Tab 3 - który otrzymałam do jednej z sieci komórkowych w ramach abonamentu. Mam tam Androida - poszperałam trochę w sieci, poczytałam na http://yourapps.info/aplikacje-na-tablet i znalazłam kilka ciekawych gier łączących w sobie zabawę i naukę.
Pierwsza to EnjoyLearning World Map Puzzle - świetna gra ucząca nazw i położenia krajów. Sama czasami mam problemy z pokazaniem Azerbejdżanu czy Nepalu :D
Na początku warto ustawić tryb easy aby wyświetlały się te najpopularniejsze kraje - aby dzieciaki za szybko się nie zniechęciły.
Fajny jest również Chińczyk Free - dobrze odwzorowuje tradycyjny odpowiedni. Można grać w to maksymalnie w 4 osoby. Uczy strategii, główkowania no i odrobiny szczęścia :)
Jeżeli chodzi o gry stricte edukacyjne to na te które uczą języka angielskiego czyli Poznaj Świat: Warzywa (nazwa wskazuje czego ta apka uczy). Interesująca jest też Lulu in Australia z którą można nauczyć się słówek oraz poznać przyrodę i styl życia australijczyków. Krótko mówiąc możliwości jest wiele.
Bartniczka

Postprzez Bestdenisha89 » Wt sty 28, 2014 3:27 pm

Lepiej zawsze jak najmniej korzystać z komputera - dotykanie czegoś fizycznego pobudza wyobraźnię, stąd u nas jest wielkie pudło z grami i z tego można korzystać. Możesz też porysować razem z dzieciakiem, nawet najgłupsze bazgroły to dobra zabawa :)

Ostatnio edytowano N lut 01, 2015 9:55 am przez Bestdenisha89, łącznie edytowano 1 raz
Bestdenisha89

Postprzez Eedmund98 » Śr sty 29, 2014 10:32 pm

Ja najczęściej układam z dzieckiem klocki i oglądam bajki
Eedmund98

Postprzez VICENTE2959 » Pn lut 10, 2014 9:10 am

Stawiam przede wszystkim na naukę i edukację podczas zabawy. Ale nie nachalną a raczej taką która dziecku sprawia przyjemność.
VICENTE2959

Postprzez dezyderiaxxx87 » Wt lut 11, 2014 3:07 pm

zdecydowanie polecam gry planszowe, trzeba troszkę dzieci odciągać od monitorów i telewizorów
dezyderiaxxx87

Postprzez haed » Pt lut 21, 2014 5:28 pm

Planszówki w każdej postaci, a zwłaszcza nieśmiertelny Chińczyk ;) A do tego domino, wojna
haed

Postprzez kuleczka21 » Pn lut 24, 2014 5:00 pm

Z gier komputerowych polecam tę: http://dogry.pl/howrse.
Dostępna w sieci, więc darmowa, a to na pewno plus.
Moje dzieciaki bardzo ją lubią, a i ja od czasu do czasu sobie gram. Przyjazna maluchom gra, która fajnie rozwija. Warto przetestować :)
kuleczka21

Postprzez UltraAshlyn1675 » Śr mar 05, 2014 11:20 am

Ja gram ze swoim dzieckiem w Little Big Planet na konsoli PS3. Do tego Simsy. Całkiem fajna zabawa :D. Planszowe jakoś na razie omijamy.
UltraAshlyn1675

Postprzez NetKiejstut2153 » Pt mar 07, 2014 11:30 am

Ja najczęściej gram z dzieckiem w gry planszowe, często tez jakieś edukacyjne,czasami gry anglojęzyczne, mały jest fanem Angry Birds więc czasami pozwalam mu pograć też na komputerze, ale nie za często
NetKiejstut2153

Następna strona

Powrót do Nasze dzieci