Wyszukiwanie zaawansowane »

W jakie gry gracie z dziećmi?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Re: W jakie gry gracie z dziećmi?

Postprzez Phebe1914 » N mar 09, 2014 8:27 am

Moje dzieci kochają układać puzzle, powiem szczerze, że jak na swój wiek układają już dość zaawansowane wzory. Sama czasem wymiękam. To dobrze, że lubią takie rzeczy bo to rozwija na pewno wyobraźnię :)
Phebe1914

Postprzez BestOrfeusz2875 » Pn mar 10, 2014 6:17 pm

Pamiętam że jako dziecko uwielbiałam grać w Eurobusiness, chciałam również moje dzieci w to wciągnąć, no i stało się teraz każdą wolną chwilę na to poświęcam, bo dzieciaki nie odpuszczają zbyt łatwo :)
BestOrfeusz2875

Postprzez sandral » Pn mar 17, 2014 8:25 am

Z moim gram w różne gry planszowe, układamy puzzle lub zamki z klocków. Gorzej jak nie mam czasu na zabawy. Wtedy wysyłam je do Klubu malucha Zgagula na zajęcia ruchowe w Warszawie. Rozwijają się tam bardzo fajnie. Poznają nowe rzeczy i zawsze są zadowoleni. Wiadomo chciałabym spędzać z nimi każdą chwilę, ale niestety tak się nie da. A takie miejsca są bardzo pomocne. :D
sandral

Postprzez Marcelina » Wt cze 17, 2014 8:05 am

Ja gram w różne gry, najchętniej pozwalam mojemu dziecku po prostu latać po podwórku i bawić się z pieskiem :-) Wiadomo że nie zawsze ma się czas i po prostu siły na dłuższą zabawę z dzieckiem, a jednak potrzebuje jakieś rozrywki. Bierne siedzenie przed telewizorem uważam natomiast za niezbyt rozwijające. Dlatego kupiłam mu tablet do zabawy, gdy już nic innego nam nie przychodzi do głowy. Najbardziej polubił tam aplikację BeFit, która polega na opiekowaniu się wirtualnym warzywem. Moje dziecko ma zabawę, a dodatkowo rozwija w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Same plusy :-)
Marcelina

Postprzez xena » Pt lip 04, 2014 5:16 am

Ja mogę Wam polecić te zajęcia dla mam z dziećmi w Warszawie - naprawdę warto jest się zapisać ponieważ można miło spędzić czas. Ja chodzę z dwójką swoich maluchów - generalnie bardzo nam się tam podoba.
Pozdrawiam.
xena

Postprzez kiniamama » Wt lip 08, 2014 1:43 pm

My mamy dwójkę, córka teraz ma 6 lat i w zasadzie puzzle są najlepszą zabawą... Niestety ostatnio hitem są te z serii Monster High.. były w Lidlu niedawno. A syn (4lata) uwielbia lego, z tym, że trzeba z nim układać , bo sam sobie nie radzi. Tzn. radzi sobie z takimi dla jego wieku, ale te go nie interesują :) Ułoży raz i leżą... Co innego takie, które są trudne, to pierwszy raz głównie patrzy i podaje elementy a potem za kolejnymi coraz więcej sam układa :) Maksymalnie 14 razy układaliśmy jednego Technicsa - koparkę :) na szczęście mąż kilka ładnych razy układał też :) Najbardziej cieszą go te Lego Technic, ostatnio kupowaliśmy kopare i wyścigówkę :)

A jak u znajomych jesteśmy to oczywiście tablet... Bo jak wszyscy to oni też będą grać... W domu też mamy, ale ograniczamy a i same dzieci jakoś tak rzadko proszą o niego.

Aha no i zimą troche Xbox kinnect te gry sportowe - ruchowe.

Pozdrawiam
Kinia
kiniamama

Postprzez kuleczka21 » Cz lip 10, 2014 8:57 pm

Oj, różnie.
SPoro gramy w planszówki. Z tego się chyba nie wyrasta ;)
Ale w gierki komputerowe też lubimy sobie pograć. Nasze ostatnie odkrycie: http://dogry.pl/seafight . Fajna gierka dla całej rodziny, polecam.
kuleczka21

Postprzez annamaria » Wt lip 22, 2014 9:19 am

A my na przykład gramy ze sobą w różne gry ;)
Najczęściej są to warcaby albo szachy - muszę przyznać,że moje dzieci mimo,ze jeszcze są małe to jednak mają do tego smykałkę i dobrze sobie z tym radzą. Na razie wygrywam ale jak to bedzie to się zobaczy.
Tak czy inaczej grają również na tablecie albo na telefonach jednak warto jest rozejrzeć się w temacie tak aby zainstalować im bezpieczne gry, w które będą mogły sobie pograć:
http://yourapps.info/android-gry - tutaj jest dobra strona, na której możecie sobie poczytać recenzje poszczególnych gierek ;)
annamaria

Postprzez Jeniczka » Wt lip 22, 2014 3:59 pm

Monopoly :)
Jeniczka

Postprzez julitka007 » Wt sie 05, 2014 7:22 am

My bardzo lubimy gry logiczne. Na http://www.bigbangplay.com/pl/ można zagrać w bardzo popularne gry logiczne. Bardzo fajne gry z rankingami. Polecam.
julitka007

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze dzieci