Wyszukiwanie zaawansowane »

Meble do ogrodu

Tematy różne- wydarzenia kulturalne, gotowanie, urządzanie domów i mieszkań czy zakupy. Wszystko co interesujące

Meble do ogrodu

Postprzez Kornis » N lut 01, 2015 10:39 pm

Postanowiłam, że kupię meble do ogrodu poza sezonem, bo teoretycznie zimą powinny być tańsze. Chcę to zrobić jeszcze przed marcem, bo własnie wtedy w wielu sklepach pojawią się akcje na wiosnę i pewnie podrożeje większość artykułów. Jak myślcie, czy meble ratanowe to dobry wybór? Czy lepsze są z jakiegoś innego materiału? Chociażby modny teraz technoratan, lub drewno? Jakie są zalety i wady każdego z tych materiałów.Czy są wśród was użytkowniczki, które mogą się na ten temat wypowiedzieć i coś doradzić?
Kornis

Re: Meble do ogrodu

Postprzez Edagmara1034 » Wt lut 03, 2015 11:50 pm

Nie wiem czemu, ale drewna nie zastosowałabym w swoim ogrodzie. Wszystko przez temperatury, które na naszej szerokości geograficznej są skrajne i takie drewniane meble są bardzo podatne na zniekształcenia czy zniszczenia pod wpływem zmiany temperatury. I rozumiem, że są zabezpieczane różnymi impregnatami, ale mimo wszystko jeśli drewno to jestem na nie
Edagmara1034

Postprzez kuleczka21 » Śr lut 04, 2015 6:50 pm

Heh, o tej porze, moim zdaniem najważniejszym wyposażeniem ogrodów są pojemniki w stylu tych: http://www.eco-market.pl/pojemniki-na-piasek-i-sol. Oczywiście z wypełnieniem i łopatką ;) Mi nie raz już ratowały życie w tym roku.
Z meblami możesz mieć problem, bo wybór w sklepach jest o tej porze roku bardzo mały. Nie wiem, czy uda Ci się coś upolować.
kuleczka21

Postprzez EkoQuinn73 » Śr lut 04, 2015 11:25 pm

Meble ratanowe wspaniale się prezentują w ogrodzie. Myślę, że to dobry wybór, jednakże będziesz musiała pamiętać żeby o nie należycie dbać i chować w razie nawet przelotnego deszczu czy wichury. I oczywiście kup meble dobrej jakości, żeby Ci się nie rozleciały po kilku miesiącach.
EkoQuinn73

Postprzez ErnieWks1591 » So lut 07, 2015 5:55 pm

O, tak. Przy takich meblach nie można sobie pozwolić na to, by odpuścić. Żadnego "nie chce mi się", czy innego "jak raz postoją na deszczu to nic im nie będzie". Będzie, będzie. Ale przy odrobinie wysiłku i dobrej woli będą, bardzo, moim zdaniem, stylową i elegancką oraz, co najważniejsze, użytkową ozdobą ogrodu. I posłużą na długi czas.
ErnieWks1591

Postprzez mamaasi » N lut 08, 2015 9:05 pm

No ja myślę, że na meblach do ogrodu to na pewno nie można oszczędzać. To meble narażone na czynniki atmosferyczne i słońce więc muszą być naprawdę dobre gatunkowo.
Zerknij sobie tutaj: http://www.zbudujmyto.pl/ może coś więcej wyczytasz i pomoże Ci to wybrać.
mamaasi

Postprzez FerminXYZ1934 » Pn lut 09, 2015 9:37 am

Ja mam u siebie na tarasie meble ratanowe już o dwóch lat jak na razie jestem zadowolona ponieważ nic się z nimi nie dzieje, ale staram się je chronić głównie przed deszczem na zimę oczywiście chowam w garażu, według mnie ratanowe meble najlepiej się prezentują plastikowe nie dają tego efektu i są też znacznie tańsze
FerminXYZ1934

Postprzez rosemariewro87 » Pn lut 09, 2015 1:27 pm

też uważam, że meble ratanowe dużo lepiej wyglądają niż na przykład zwykłe krzesełka plastikowe... sami spójrzcie http://www.domalicji.pl/meble-ratanowe-cat-53.html. na nie można sobie kupić takie wygodnie poduszki i wtedy jest dużo lepiej siedzieć, szczególnie jeśli często zapraszasz gości na grilla to na pewno ucieszą się z takiej wygody :) po za tym w takie meble warto zainwestować, bo tak często się ich nie kupuje :)
Ostatnio edytowano Cz lut 26, 2015 11:14 am przez rosemariewro87, łącznie edytowano 1 raz
rosemariewro87

Postprzez annamaria » Cz lut 12, 2015 11:36 am

Rattan preznetuje się chyba najlepiej ale niestety meble takie nie są zbyt wytrzymałe... Na pewno nie polecam na odkryte tarasy.
Drewno jest fajne ale meble są cieżkie takwięc jak postawisz w jednym miejscu to prawdopodobnie będą tak już stały.
Postawiłabym na technorrattan, sporo promocji masz tutaj: http://www.meble.ogrodowe.net/technorattan . Jeszcze są końcówki zniżek ale wydaje mi sie,że już od marca ich nie będzie ponieważ ludzie wtedy zaczynają interesować się ogrodami.
Ten komplet wydaje się całkiem fajny:
Obrazek
Prawie jak do salonu :D
Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym.
annamaria

Postprzez KlaudiaP » Śr lut 18, 2015 10:15 pm

Meble rattanowe na pewno wyglądają o wiele lepiej niż plastikowe. Niestety, tak jak wspominały poprzedniczki, o meble rattanowe trzeba dbać, konserwować i polecam chronić przed deszczem lub mrozem.
KlaudiaP

Następna strona

Powrót do Rozmaitości