Wyszukiwanie zaawansowane »

Dlaczego chusta - konkurs!

W ciekawy, niebanalny, ujmujący sposób odpowiedz na pytanie, dlaczego warto nosić dzieci w chustach. Wygraj atrakcyjne nagrody!
Więcej o konkursie »

Re: Dlaczego chusta - konkurs!

Postprzez ancia84 » Pt kwi 02, 2010 7:19 pm

Dlatego chusta bo Kanguromania po raz pierwszy pokazuje nam czym dla dziecka jest czucie serduszka Mamy.
Bo Kanguromania pokazuje nam jak zdrowo wychować dzidziusia.
Dlatego chusta bo byłam już na warsztatach Kanguromanii i jestem zachwycona noszeniem i moja Mała też :)
ancia84

Postprzez agf1 » So kwi 03, 2010 10:24 pm

Noszenie dzieciątka w chuście zalet ma naprawdę wiele,
zaraz się nimi z Wami podzielę.
Po pierwsze korzyści dziecku przynosi -
w końcu mama je przy sobie cały czas nosi!
Dzieciątko bliskość i ciepło mamy wyczuwa,
czuje się bezpiecznie, wiem, że się nad nim czuwa.
Kobieta, wiadomo, wciąż w roli matki i żony,
kręgosłup niestety ma przeciążony.
Noszenie dziecka w chuście, nie w rękach czy na ramieniu,
zostawi bóle pleców i barków daleko w cieniu!
Mama dobrze się czuje z dziecka bliskością,
wiadomo- czas blisko maleństwa jest dla niej radością!
No i praktyczny wymiar ma chusta ogromny!
Obowiązków mamy zasięg jest przecież nieskromny!
Czy to zakupy, sprzątanie, czy obiad do zrobienia-
dwie ręce potrzebne, nie ma wątpliwości cienia!
A tak, z chustą dwie rączki wolne mamy,
jedną w garnku mieszamy,
drugą warzywka siekamy ;)
Jedną w ręku telefon możemy trzymać,
drugą śpioszki wyprane z wody wyżymać :)
Nieograniczone wręcz z chustą mamy możliwości,
oby więcej na rynku takich dla mam nowości!
agf1

Postprzez Aleks21 » Pn kwi 05, 2010 10:20 pm

Chusty... Jak to niektórzy mówią kawał szmaty, długi szalik itd ;) A dla mnie - najlepszy, najbardziej trafiony, najkorzystniejszy zakup noworodkowo niemowlęcy na świecie. Nosiłam synka od ukończenia przez niego pierwszego miesiąca życia. Wcześniej - po prostu się bałam. Synek od razu zaakceptował chustę. Dzięki niej czuł się bezpiecznie - miał przecież ciasno i ciepło tak jak u mamy w brzuchu. Szybko zasypiał a przy tym słodko mruczał Chusta była moim wybawieniem - a dla Piotrka najlepszą formą transportu. No bo jak wejść do zatłoczonego autobusu z wysokimi schodami wózkiem? :evil: Nie dość, że zero pomocy znikąd to jeszcze te spojrzenia pasażerów.. A chusta? Chusta zawsze wywoływała uśmiech i średnio w ciągu trzech sekund znajdowało się dla mnie i dla synka miejsce siedzące. :lol:
Dzięki chustonoszeniu Piotrek był i jest bardzo spokojnym dzieckiem. Jestem pewna że jego potrzeba bezpieczeństwa, czułości i miłości została zaspokojona w stu procentach. Dzięki chuście też mógł być z nami tam gdzie wózek nie wjedzie - szczyt Szrenica w górach, zamek w Malborku, wyprawa w okoliczne lasy na grzyby. :P
Dzięki chuście nie czułam się w żaden sposób ograniczona. Mogłam robić wszystko, być praktycznie wszędzie. Nawet na osiedlu się śmieli, że chodzę w najdłuższej ciąży na świecie. :shock: Owszem, Piotrek schowany w chuście pod moim polarem skutecznie imitował ciążowy brzuszek. Nosiliśmy się rok. A teraz? Teraz czekam na kolejne maleństwo. Czeka na nie również nowa chusta - tym razem motylkowa edycja limitowana pewnej polskiej firmy :) Nie oszukujmy się. Kangurowanie uzależnia ))))
Aleks21

Postprzez myangel » Wt kwi 06, 2010 2:31 pm

Kiedy urodzi się nasze drugie maleństwo nie wyobrażam sobie nie mieć chusty - jak bardzo ważne jest, żeby w wielu sytuacjach mieć wolne ręce wie tylko mama. Pamiętam jak bardzo bolała mnie lewa ręka, na której nosiłam 4 tygodniową Julcię gdy musiałam jej przygotować herbatkę na kolkę. Dzięki chuście nie byłam ograniczona - wiedziałam, że nie muszę wszędzie ciągnąć ze sobą wózka; do autobusu, do przychodni na szczepienie czy na chwilę do koleżanki na herbatę. Pakowałam córkę do chusty i szybko udawało mi się przemieścić a kiedy córcia zapragnęła possać dydunia nie musiałam przerywać choćby marszu - po prostu podnosiłam lub rozpinałam bluzkę, wyciągałam pierś - mogła spokojnie ssać a ja nie musiałam narażać się na ciekawskie spojrzenia przechodniów. Używałam chusty do kiedy córka nie skończyła dwóch lat, dziwią mnie takie stwierdzenia, że roczne dziecko już samo chodzi, jednak kiedy potrzebuję gdzieś szybko iść chusta sprawdza się świetnie, nigdy nie bolał mnie kręgosłup od noszenia Julci w chuście - ale od pchania spacerówki nieprzystosowanej do polskich krawężników lub leśnej ścieżki owszem. Posiadam jedną chustę po córci dla jej rodzeństwa - jest to hamalulu, mogę zrobić z niej hamak, planuję w najbliższej przyszłości kupić jeszcze jedną :)
myangel

Postprzez snupy3 » Śr kwi 07, 2010 10:24 pm

Wiele zostało już powiedziane o dobrodziejstwach noszenia dzieci w chustach.
Tak wiele,że jego wpływ na niemowlęta jest powszechnie znany i poparty niezbitymi dowodami.
Nie sposób konkurować z opiniami naukowców,specjalistów i całej rzeszy mądrych ludzi,
którym przyszło zastosowanie owych chust oceniać,ale i ja,jako matka,chciałabym dorzucić
swoje 3 grosze.Moja opinia być może nie będzie tak profesjonalna i wartościowa,
może nie będzie nawet zbyt elegancka,ale za to jakże praktyczna...
Otóż jestem doświadczoną mamą 4letniej dziewczynki i obecnie spodziewam się drugiej kobietki,wstępnie na 27 czerwca.
Pierwsze dziecię nosiłam w chuście i drugie również zamierzam,a oto kilka
z życia wziętych powodów,dlaczego moim zdaniem warto:

1.W domu-można jednocześnie usypiać dziecko,robić obiad i plotkować przez telefon z przyjaciółką.
2.W autobusie-nie trzeba liczyć na ludzką uprzejmość,gdy usilnie próbujemy wepchać wózek z dziecięciem do środka.(Niestety może się zdarzyć,że mimo pełnej frekwencji dziwnym trafem nikt nas nie zauważy,co pozostawiam bez komentarza).
3.Na spacerze-można jednocześnie trzymać dziecię,prowadzić psa i wolną ręką
machać do przystojnego sąsiada bądź odganiać się od komarów (można też połączyć jedno z drugim)
3.W mieście-nie trzeba walczyć z wysokimi krawężnikami,co przy wózku bywa zmorą.
4.Na zakupach-zamiast dwóch wózków pchamy tylko jeden.
5.Zawsze i wszędzie-dziecko mamy pod ręką,a właściwie pod piersią,co w przypadku naturalnego karmienia jest niebywałą zaletą!

I czas na krótkie podsumowanie:
MŁODEJ MAMIE CHUSTA DAJE WIELE MOŻLIWOŚCI,
A DZIECIĄTKU KOMFORT I POCZUCIE BLISKOŚCI!!!
snupy3

Postprzez basia1302 » Pt kwi 09, 2010 2:02 pm

Chusta jest najlepsza dla dziecka i dla mnie
więc polecam ją Drogie panie.
Jest elastyczna i wytrzymała
Firma produkująca sie postarała.
Jest wygodna i bezpieczna
i na pewno długowieczna.
Dziecko czuje się dobrze blisko mnie
a ja z maleństwem zrobię nawet pranie.
Chustonoszenie jest super.
basia1302

Postprzez AnetkaFed » So kwi 10, 2010 9:45 am

Dlaczego wybraliśmy chustę?
Za kilka tygodni spodziewamy się najważniejszego członka naszej rodziny. Od samego początku wiedzieliśmy, że pośród innych rzeczy potrzebna nam będzie chusta.Wózka ani łóżeczka jeszcze nie ma, ale chusta już jest. Na razie jedna - w rozmiarze mojego męża - dla mnie też dobra, jak zawiążę na 3 supły :) Teraz uczymy się jak ją wiązać, by jak już będzie potrzeba nie mieć żadnych oporów i trudności.
Dlaczego właśnie chusta?
Najchętniej dziecko do chusty włożyłabym zaraz po porodzie, aby mieć je dalej przy sobie. Nie wyobrażam sobie, jak tą Kruszynkę, z którą jestem już ponad 8 miesięcy miałabym oddać w czyjeś obce ręce. Przecież my jesteśmy dwie. Ona i ja - nierozerwalne, zawsze razem. Jak nasza Hania będzie w chuście, będzie dalej przy moim serduszku, będę czuć jej ruchy, tak jak teraz. A ona będzie wiedzieć, że mama jest blisko, jak była do tej pory. Uważam, że w chuście dziecko nie jest ani przez chwilę samotne. Czuje że jest kochane, jest tam, gdzie czuje się bezpiecznie, przy mamie, ewentualnie tacie. Oczywiście wszystko co mówią i piszą o chustach również przemawia na ich korzyść, ale dla mnie najważniejsze jest to, że w chuście Dziecko jest moje i nikt mi go nie zabierze.
Dlaczego mój mąż jest za chustą?
Mój mąż okazał się wielkim zwolennikiem kangurowania. Dlaczego? Jest on zapalonym wędkarzem; od samego początku planował jak będzie Syna, który kilka dni temu okazał się jednak Córką, będzie zabierał na ryby, na świeże zdrowe powietrze na spacer, zamiast chodzić po zadymionym spalinami parku w środku miasta. Wózek nad wodę, jezioro bądź rzekę - to nie zdałoby egzaminu. A chusta - strzał w dziesiątkę. " Małe uśnie, a ja kilka razy będę mógł porzucać wędką" Przyjemne z pożytecznym :) Dotleniony, wyspany Maluszek i tata, który nie musi rezygnować ze swojej pasji.
Oboje już nie możemy się doczekać, kiedy do chusty zamiast miśka, którego zabraliśmy po kryjomu chrześnicy włożymy naszego Dzidziusia :)
AnetkaFed

Postprzez martarog » So kwi 10, 2010 1:57 pm

Dlaczego chusta? Odpowiedź jest prosta, lecz ciężko opisać ją w kilku słowach. Jest bardzo dużo powodów, dla których warto nosić dziecko w chuście. Jako pierwszy i najważniejszy uważam bliskość i stały kontakt dziecka z matką. Podczas noszenia dziecko czuje bicie serca mamy, tak samo jak odczuwało to przez 9 miesięcy, będąc w brzuchu mamy. Dzięki temu czuje się bezpiecznie. Biciu serca towarzyszy zapach mamy, który uspokaja maleństwo. Nawet podczas, gdy mama będzie potrzebowała „chwili dla siebie”, dziecku noszonemu przez inną osobę np. tatę, babcię, opiekunkę, cały czas będzie towarzyszył zapach mamy nasiąknięty w chuście. Pozycja ułożenia dziecka w chuście jest prawidłowa, nie obciąża kręgosłupa, nóżki są cały czas zgięta, a kolana osadzone wysoko. Dziecku noszonemu w chuście rzadziej dokuczają kolki.

Dla mamy, taty lub innego opiekuna można znaleźć również wiele pozytywnych cech noszenia dziecka w chuście. Mając do wyboru nosidełko lub chustę, chusta wygrywa również w kategorii wagi i ilości miejsca do jej przechowywania. Poza tym opiekun nie musi nosić dziecka cały czas na rękach, więc unikamy niepotrzebnego bólu rąk, cecha ta umożliwia również wykonywanie przy tym innych czynności, nie skupiając całej uwagi tylko na dziecku. Kolejna zaleta - mając bezpośredni kontakt z dzieckiem, można nauczyć się odczytywać sygnały związane z jego fizjologią i szybciej odstawić dziecko od pieluch.

Mimo, iż do porodu zostały mi jeszcze 4 miesiące, już dawno na mojej liście zakupów zamieściłam właśnie taką chustę, ponieważ uważam, że jest to rewelacyjny „wynalazek”.
martarog

Postprzez mysza75 » So kwi 10, 2010 5:39 pm

Korzyści z noszenia chust jest bardzo wiele
Dziecko jest spokojniejsze, mniej płacze, po prostu mu weselej.
To raj i oaza spokoju dla maluszka
Kiedy słyszy bicie mojego serduszka.
W chuście brzdąc czuje się bezpiecznie i bardzo kochany
Bo jest cały czas przez mnie przytulany.
W chuście dziecko czuje się pewniejsze , a słysząc serca mego bicie,
Jest spełnione i rozwija się znakomicie.
Bo chusty to raj dla naszego maluszka
Jest w niej jak kangurek , mama oka z niego nie spuszcza
W chuście kołysanie, łagodzi kolek objawy
Pomaga w problemach bioderkowych, czyli dobrze wpływa na stawy.
Chusta, uspokaja, koi, wycisza przypomina życie płodowe
W chuście życie jest bajeczne po prostu odlotowe
Bo czy nie ma nic bardziej przyjemnego
Jak dziecko czuje bicie serca twego.
A my mamy ręce wolne , i jesteśmy samowystarczalni
Możemy zrobić zakupy, iść z dzieckiem do kawiarni
Dzieci kangurki szybciej się uczą, rozwijają
Wcześniej pierwsze kroki stawiają
A gdzie mu lepiej jak nie w objęciach taty i mamy
Bo dziecko i rodzic to jedność i tego my kangurki się trzymamy.
mysza75

Postprzez sweetsunny » Pn kwi 12, 2010 3:35 pm

C odziennie maluszek będzie blisko Ciebie, słysząc bicie Twojego serca
H armonia i spokój zagoszczą w waszym życiu
U kołyszesz dziecko do snu wykonując domowe czynności
S prawisz że Twój skarb będzie czuł się bezpiecznie
T wój szkrab przekona się jak piękny jest otaczający go świat
A absolutnie wszędzie z nim wejdziesz, nie martwiąc się jak np. wnieść wózek do autobusu
sweetsunny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs „Dlaczego chusta?”