Wyszukiwanie zaawansowane »

Jaki termometr dla maluszka?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Jaki termometr dla maluszka?

Postprzez Moniczka12 » Śr sty 01, 2020 12:49 pm

Jaki termometr warto kupić do wyprawki dla maluszka? Pytałam na grupie na Facebooku, ale jedne mamy odradzą bezdotykowy a inne znów polecają tylko taki, bo szybko można zmierzyć temperaturę maluchowi. Już zgłupiałam. Na stronach aptek jest mega wybór. Może też możecie coś doradzić?
Moniczka12

Re: Jaki termometr dla maluszka?

Postprzez travelka » Pt sty 03, 2020 11:22 am

Bo z tymi bezdotykowymi jest tak, że są niedokładne. Modeli jest dużo, np. na 24medyczny.pl masz całą stronę. I każdy ma inny procent poprawności pomiary i różnicy. Jedne mają 3 stopnie inne 1 stopień. Tu dość duże znaczenie ma na pewno cena. Trzeba poczytać. Z doświadczenia wiem, że kupowanie innego niż bezdotykowy dla malucha się nie sprawdza.
travelka

Postprzez polaris » Śr lut 26, 2020 12:48 pm

W sumie to racja.
polaris

Postprzez Aralka » Śr lut 26, 2020 11:22 pm

Monitorowanie stanu zdrowia naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Niestety jeszcze wielu rodziców do tego nie dorosło przez co bagatelizują oni nawet tak proste zagadnienia jak profilaktyczny pomiar temperatury ciała. Przynajmniej jeden termometr powinien znaleźć się w każdym domu. Teraz na rynku jest bardzo duży wybór produktów w tej kategorii, a najczęściej wybierane są termometry elektroniczne ze względu na bezpieczeństwo obsługi oraz precyzję pomiaru. Koszt nie jest jakiś wielki, patrząc na ceny produktów Sanity - https://sanity.pl/wyroby-medyczne/termometry/ Zrezta jest to zakup jaki trzeba potraktować w kategoriach długoterminowych. Inwestycja właściwie równa jednej niepotrzebnej wizycie u lekarza, w przypadku tego jak nie do końca bierzemy odpowiedzialność za zdrowie naszego maleństwa.
Aralka

Postprzez goncia1986 » Pn mar 02, 2020 3:38 pm

ja przy swoich dzieciach miałam i w sumie nadal mam, bezdotykowy termometr. Czy są dokładne? Mam nadzieję, że tak, bo nie wiem, jaki inny miałabym używać? Mam też taki mały, elektryczny chyba, ale ten to w ogóle wariuje i nie lubię go używać! Nie ma co ukrywać, bezdotykowe są najwygodniejsze i najszybsze. Zresztą, w szpitalach tez takich używają.
goncia1986

Postprzez olagac98 » Cz kwi 23, 2020 10:37 am

Zajrzyj na stronę sklepu Biameditek- urządzenia medyczne, drobny sprzęt medyczny oraz akcesoria medyczne!
olagac98

Postprzez Mirage » Pn maja 18, 2020 6:44 am

To może po prostu wystarczy kupić tremometr bezdotykowy?
Mirage

Postprzez Moniczka12 » Cz maja 28, 2020 1:47 pm

No tak. Ale na rynku jest ich sporo. Na 24medyczny.pl jest również kilka marek i modeli. W wyborze najważniejsze jest to był termometr była jak najbardziej dokładny. Więc pytanie brzmi jaki macie i z jakiego jesteście zadowoleni.
Moniczka12

Postprzez pisia90 » Pt maja 29, 2020 2:06 pm

Mirage napisał(a):To może po prostu wystarczy kupić tremometr bezdotykowy?

Zdecydowanie polecam termometr bezdotykowy, np. Helpmedi https://helpmedi.com.pl/kategoria-produktu/dla-rodziny/
Daje szybki i dokładny wynik oraz jest higieniczny w użytkowaniu.
pisia90

Postprzez travelka » Pn cze 29, 2020 8:31 am

Termometr bezdotykowy musi być dokładny. Więc kupując warto dokładnie sprawdzić w specyfikacji jaki ma zakres błędu pomiary. Na https://24medyczny.pl/produkt/visiofocu ... doroslego/ jest dostępny termometr Visiofokus, który jest chyba najdokładniejszy. A koszt nie jest duży.
travelka

Powrót do Nasze dzieci