Wyszukiwanie zaawansowane »

Dlaczego chusta - konkurs!

W ciekawy, niebanalny, ujmujący sposób odpowiedz na pytanie, dlaczego warto nosić dzieci w chustach. Wygraj atrakcyjne nagrody!
Więcej o konkursie »

Re: Dlaczego chusta - konkurs!

Postprzez sisimajbejbi » Wt mar 30, 2010 10:52 pm

Odpowiedź na to pytanie zobrazuje najlepiej opisana przeze mnie sytuacja.
Jakieś 10 dni temu zaplanowałam sobie wyjście na Targi dziecięce w Krakowie. Jako dobra mama postanowiłam oczywiście zabrać mojego synka, jako dobra żona dałam "wolne" popołudnie mojemu mężowi i jeszcze postanowilam być dobrą ciocią i zabrałam ze sobą bratanicę. Już od wejścia na wspomniane targi dostałam mase ulotek, bratanica baloniki, cukierki i inne gadżety które oczywiście przekazywała mnie. A ja dzieki temu że mój synuś spokojnie siedział sobie w chuście, w bardzo wygodnej, bezpiecznej pozycji moglam to wszystko od małej zabierac i przekładać do torby. A do tego miałam wolną druga rekę aby samej coś poprzeglądac i poczytać. Nie wyobrażam sobie wykonywania tych czynności z dzieckiem na ręku. Korzyści praktyczne jakie wynikają z noszenia dzieciątka w chuście sa naprawdę nieocenione. Do tego oczywiście należy dołożyć zalety jak bliskość z mamą, poczucie bezpieczeństwa naszego skarbu, zdrowszy kręgosłup mamy. Chusta to naprawdę cudowny wynalazek, bardzo lubię jej używac i nigdy się z nią nie rozstaję.
sisimajbejbi

Postprzez monaaa7 » Śr mar 31, 2010 10:06 am

mimo,iż opinii na temat noszenia maluszków w chustach jest tyle ile lekarzy uważam,że chustonoszenie to to,co możemy dać dziecku najpiękniejszego w pierwszych dniach,miesiącach bycia po tej stronie brzuszka.gdzie będzie się czuło równie bezpiecznie,ciepło jak nie przy mamie?wtulone w mamę i czujące bicie jej serca,jak przed narodzinami,będzie miało pewność,że wszystko jest jak być powinno...
monaaa7

Postprzez moskala22 » Śr mar 31, 2010 11:30 am

Każde maleństwo to istota niezwykle krucha i bezbronna. Kobieta, która zostaje mamą pragnie dla tej istotki wszystkiego co najlepsze, a w szczególności bezpieczne. Takie poczucie bezpieczeństwa dają właśnie chusty. Dzięki nim maleństwo może podróżować wtulone w ciało mamy, a w chwili gdy czuje się zagrożone, bicie serca mamy daje mu poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że nic mu nie grozi, bo ukochana osoba jest przy nim i go chroni. Dla mamy to też duża wygoda, bo oprócz tego, iż ma przy sobie bobaska i może go obserwować, to dodatkowo ma wolną choć jedną rękę, a jest to bardzo ważny argument. Jednak i tak według mnie najważniejsze jest to zespolenie ciał dwóch osób, które kochają się bezwarunkowo.
moskala22

Postprzez glusio78 » Śr mar 31, 2010 12:02 pm

Mama i jej maluszek uwielbiają ciepły brzuszek.Jedno w drugie wtulone i każde jest zadowolony.Chusta daje bardzo wiele moi drodzy przyjaciele.Maluszkowi ciepło i wygodnie jest,taka super chusta,to wielki gest.Dzidziuś czuje ciepło i bicie serduszka,spokojnie sobie drzemie,a mama szepcze mu czułe słówka do uszka.Taka moda i wygoda,chusta doskonała.Tatuś również się sprawdzi,nosząc małego kangurka przy sobie kochani,chusta moi mili jest dla pana i pani;))
glusio78

Postprzez emikluka » Śr mar 31, 2010 12:59 pm

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

DZIDZIUSIA NIECH OD DZIŚ KAŻDY RODZIĆ NOSI,

PRZECIEŻ NASZE MALEŃSTWO SAMO SIĘ PROSI...

BY CZUĆ CIEPŁO I BICIE SERCA POD KTÓRYM DOJRZEWAŁO...

WIE ŻE GDYBY ZABRAKŁO TEGO CIEPŁA, TO JAKBY POWIETRZA BRAKOWAŁO !!!

Z NASZYM MALEŃSTWEM MOŻEMY BYĆ BLISKO PRZEZ CZAS CAŁY....

MY RODZICE- STANOWIMY JEGO ŚWIAT JESZCZE TAKI MAŁY,

I MAMA CZUJE SIĘ SZCZĘŚLIWA, MAJĄC JE NA PIERSI,

I Z TATĄ ROZWIJA SWE PIERWSZE EMOCJONALNE WIĘZI...

TEJ BLISKOŚCI NICZYM SIĘ NIE DA ZASTĄPIĆ !!!

I ŻADEN RODZIC PEWNO NIE POWINIEN W TO WĄTPIĆ...

WIĘC RODZICU: DROGA MAMO I DROGI TATO....

TWOJE DZIECKO TEŻ BLISKOŚCIĄ ODWDZIĘCZY SIĘ ZA TO !!!

BO PRZECIEŻ NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE OD MIŁOŚCI....

NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE OD RODZINNEJ BLISKOŚCI....

NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE OD BEZPIECZEŃSTWA I SPOKOJU,

NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE OD JEGO PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU,

NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE OD POZNAWANIA ŚWIATA U BOKU RODZICA,

NIC NIE JEST PIĘKNIEJSZE, JAK DZIECKO KAŻDĄ CHWILĄ SIĘ ZACHWYCA!

NIC NIE JEST PIĘKNIEJSZE, GDY CZUJESZ JAK DOTYKA CIĘ KAŻDY JEGO PALUSZEK,

NIC NIE JEST WAŻNIEJSZE, OD ZDROWIA, BO I SZCZĘŚLIWY JEST JEGO BRZUSZEK....

DLATEGO CHCE WAS PRZEKONAĆ, IŻ CHUSTA TO STYL ŻYCIA...

ZALETY KANGUROWYCH RODZIN SĄ NIE DO UKRYCIA!!!!

WIĘC ZACHĘCAM.. W OBRONIE ROZWOJU MIŁOŚCI,

W OBRONIE STYMULACJI ROZWOJU I RODZINNEJ BLISKOŚCI !!!

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
emikluka

Postprzez lizzie » Śr mar 31, 2010 1:11 pm

Chustonoszenie to dziecka ukojenie,
to przy mamie spełnienie,
to ciepło Twojego ciała,
moja Kruszyno wspaniała.
Tu jesteś spokojniejsza,
tu czujesz się pewniejsza,
a serca mego bicie
rozwija znakomicie!
lizzie

Postprzez renia » Śr mar 31, 2010 1:19 pm

Oj chyba komisja bedzie miala trudny orzech do zgryzienia z wyborem zwyciezcy. Pojawilo sie tyle wspanialych odpowiedzi.
renia

Postprzez demo » Śr mar 31, 2010 11:17 pm

Jeszcze kilka lat temu noszenie syna w chuście było dla mnie dziwne.Zastanawiałam się jak można takie maleństwo nosić w kawałku materiału, wykonywać codzienne czynności i Go nie zgubić. Powiedziałam kategorycznie nie. Moze dlatego takiego wyboru dokonałam, gdyz nikt tak naprawdę nie wyjaśnił mi -jak wiele dobrego może dać "ta szmatka" mamie i dziecku. Zmieniłam zdanie, gdy moja kuzynka spędziła z synkiem u mnie kilka wakacyjnych dni. Podczas spaceru trzymając brzdąca w chuście mogła go swobodnie karmić bez skrępowania . Maluch jest wtedy blisko,jest mu cieplutko.Dzidziuś był wyciszony.Ruch ciała uspokoił malucha, a dzieki bliskości można wyczuć czy maluchowi nic nie jest. Po mino, iż to zywe sreberko , kuzynka świetnie dawała sobie radę z różnymi rzeczami. Mając malucha w chuście w mig zrobiła obiad, odkurzyła pokój (mały nawet się nie przebudził), zrobiła pranie,....Byłam pełna podziwu jakim ułatwieniem okazała się chusta.Ja bym pewnie zostawiła wszystkie prace na "Potem". Z cała pewnością gdy pojawi się nowy członek w naszej rodzinie skorzystam z tego alternatywnego rozwiązania, jakim jest chusta-dziecko i mama. Dodatkową zaletą jest również to ,że tatusiowie mogą również stwarzać bezpieczeństwo, więź rodzicielską z dzieckiem. Gdy lubimy aktywnie spędzać czas(a na wózek nie ma miejsca) , chodzić na spacery -zawsze miejmy przy sobie taka chustę.Teraz mówię zdecydowanie CHUSTA- tak. Gdy nabiorę nieco wprawy , to nic nam nie przeszkodzi , aby zdobywać kolejne "szczyty".
demo

Postprzez marzena2210 » Cz kwi 01, 2010 12:07 pm

Chustonoszenie jest wielką wygodą,
nie jest tam jakąś nową modą.
Nasz dzidziuś czuje się doskonale,
Ja sobie chustę chwalę.
Mam maleństwo ciągle przy sobie
nawet gdy małe porządki robię.
Bezpieczeństwo dziecka to podstawa,
chustonoszenie to fajna sprawa.
marzena2210

Postprzez IS77 » Pt kwi 02, 2010 8:15 am

Jeśli kogoś kochamy - chcemy być bardzo blisko niego. Mając partnera - tulimy go, głaszczemy i pieścimy... Mamy wewnętrzną, wielką potrzebę bycia jak najbliżej niego. Dziecko ma taką samą potrzebę. Kocha swoją mamę najmocniej jak może. Jest uzależnione od jej ciepła, bicia serca i miłości. Jeśli to wszystko ma zapewnione - rozwija się doskonale, jeśli tego nie ma - wegetuje z dnia na dzień, pozbawione czułości. Dla mamy jej dziecko to największy skarb i miłość jej życia. Jak ją okazać? Wystarczy dziecko przytulić do siebie najmocniej jak tylko można! Dać mu posłuchać bicia matczynego serca i poczuć ciepło płynące z jej ciała. Wiadomo jednak, że mama ma liczne obowiązki, którym musi podołać. Musi mieć więc wolne ręce - a to jest sprzeczne z pragnieniami bycia jak najbliżej dziecka. Jak to pogodzić? Odpowiedzią i rozwiązaniem jest chusta, która sprawia, ze dziecko wciąż jest ze swoją mamą i czuje, ze jest kochane, niezbędne, oczekiwane... A mama dając dziecku codzienną porcję miłości i czułości - może jednocześnie wypełniać swoje obowiązki domowe.
IS77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs „Dlaczego chusta?”