Wyszukiwanie zaawansowane »

Narkotyki a ciąża

O przygotowaniu do ciąży - badaniach i staraniach

Narkotyki a ciąża

Postprzez CrazyLady » Pn gru 14, 2015 9:57 am

Czesc dziewczyny!Planuje zajscie w ciaze, ale ze względu na to, ze przez dlugi czas brałam używki, obawiam się o zdrowie mojego rpzyszlego dziecka. Czy zazywane kiedys narkotyki mogą mieć wpływ na dzidziusia? :/
CrazyLady

Re: Narkotyki a ciąża

Postprzez Rycyna » Pn gru 14, 2015 1:01 pm

Z pewnością, jednak znacznie bardziej niebezpieczne jest zażywanie narkotyków bedąc już w ciązy. Dlatego zalecam jak najszybsze odstawienie używek i wykonanie kilku podstawowych badań. Konsultacja z lekarzem będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.
Rycyna

Postprzez bellicja85 » Pn gru 14, 2015 4:40 pm

Moja koleżanka była w podobnej sytuacji, ale jeszcze przed ciążą odłożyła prochy i udaje jej się do dnia dzisiejszego ich unikać. urodziła zdrowe dziecko, ale najadla się przy tym wiele strachu.
bellicja85

Postprzez Rycyna » Wt gru 15, 2015 9:03 am

Tak jak pisałam wczesniej, znacznie bardziej niebezpieczne jest zażywanie narkotyków będąc już w ciąży. Szczególnie w pierwszym trymestrze, kiedy to kształtują się wewnętrzne narządy plodu. Ich uszkodzenie może być nieodwracalne w skutkach :( Niebezpieczne będzie też odstawienie narkotyków w natychmiastowy sposób. Zdecydowanie najrozsądniej będzie skonsultować się w tej kwestii z lekarzem w celu zastosowania odpowiedniego substytutu narkotyków.
Rycyna

Postprzez CrazyLady » Wt gru 15, 2015 12:55 pm

Ciesze się, że tu trafiłam :) bardzo mi pomogłyście. Boje się najbardziej tego, ze w czasie ciazy się złamię i znowu siegne po prochy.
CrazyLady

Postprzez dumna30 » Wt gru 15, 2015 3:33 pm

Jesli masz takie obawy, tzn. ze nie jesteś jeszcze czysta. Proponuje wybrać się na profesjonalna terapie. Sama sie na to zdecydowałam wybierając ten osrodek http://osrodek.terapie-uzaleznien.com.pl/ Dziś jestem matką siedmioletniego Kuby i od niespełna 9 lat nie sięgnęłam po prochy. Trzymam kciuki, żeby ci się udalo.
dumna30

Postprzez bellicja85 » Śr gru 16, 2015 9:19 am

Pełna zgoda. Ośrodek leczenia uzależnień Oaza albo jakiś tego pokroju będzie dla Ciebie najlepszym miejscem. Dzieki sesjom ze specjalistami i kontaktom z innymi uzależnionymi, którym udało się pokonać nałóg, będzie Ci znacznie łatwiej się zmobilizować.
bellicja85

Postprzez Rycyna » Śr gru 16, 2015 4:46 pm

Musisz się przełamać i pamiętać, że robisz to dla swojego przyszłego dziecka. Wiem, ze przełamanie wstydu i przyznanie się do nałogu może być trudne, ale pamietaj, że nie jesteś sama. Osób uzależnionych od narkotyków jest naprawde wiele. Wszystkie bardzo Ci kibicujemy.
Rycyna

Postprzez CrazyLady » Cz gru 17, 2015 9:11 am

Dzieki dziewczyny. Musze to przemyślec. Pozdrawiam!!
CrazyLady

Postprzez Madzul » Cz sty 07, 2016 5:27 pm

Moja znajoma z liceum przestała brac jak się dowiedziała, że jest w ciąży czyli około 2 miesiąca. Dziecko urodziło się z niedosłuchem na lewe ucho, ale nie jest powiedziane, że to dlatego, że brała.
Madzul

Następna strona

Powrót do Staramy się o ciążę